ראש ממשלת יוון צפוי לבקר בישראל בעוד כשבועיים כדי לדון בנושא חידוש הטיסות, כמו גם במתיחות עם טורקיה ברקע קידוחי הגז. נשיא קפריסין שוחח עם נתניהו והוא צפוי לבקר במהלך יוני. יוון הודיעה כי בקרוב תיירים מישראל יוכלו להגיע בלי להיכנס לבידוד

מנהיגי יוון וקפריסין צפויים לבקר בישראל במהלך חודש יוני כדי לדון בחידוש הטיסות, לאור דעיכת משבר הקורונה בשלושת המדינות – כך דווח ב'חדשות 13'. על פי הדיווח, ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטאקיס צפוי לבקר בישראל ב-16 ביוני כדי לדון בחידוש הטיסות והתיירות בין המדינות וכן במתיחות עם טורקיה על רקע קידוחי הגז במזרח הים התיכון.

ב-23 ביוני צפוי להגיע לישראל גם נשיא קפריסין ניקוס יחד עם משלחת של שרי החוץ, הביטחון, האנרגיה והתיירות. אנסטסיאדיס קיים ביום שני שיחת וידאו קונפרנס עם ראש הממשלה נתניהו וסיכם עמו שהביקור יתקיים במועד המוקדם ביותר האפשרי בחודש יוני. במהלך שיחת הטלפון דנו נתניהו ונשיא קפריסין בחידוש הטיסות והתיירות בין שתי המדינות וכן בשיתוף הפעולה המשולש עם יוון על רקע המתיחות מול טורקיה בעניין קידוחי הגז במזרח הים התיכון.

ב'ווינט' דווח כי על הביקור של ראש ממשלת יוון, שגם כן יגיע עם כמה משריו, סוכם בשיחת וידאו שקיים מיצוטאקיס לפני שבועיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבמסגרתה הם ציינו בהרמת כוסית וירטואלית 30 שנה לכינון היחסים בין המדינות. השניים הסכימו לכנס מפגש ממשלות (G2G) בהקדם האפשרי בירושלים. זה יהיה ביקורו הראשון של מיצוטאקיס בחו"ל מאז פרוץ משבר הקורונה.

על פי הדיווח, הנושא המרכזי בביקור יהיה חידוש הטיסות וקשרי התיירות בין ישראל ליוון. כמו כן ידונו הצדדים בקידום פרוייקט צינור הגז "יורו מד" וחיזוק שיתופי הפעולה בתחומי הביטחון, החירום וההייטק. כמו כן ידונו במתיחות של יוון מול קפריסין סביב קידוחי הגז בים התיכון.

בשבוע שעבר הודיעה יוון באופן רשמי כי תיירים מישראל ו-28 מדינות נוספות יוכלו להיכנס לתחומה בלי להידרש לבידוד החל מ־15 ביוני. בהודעת משרד התיירות באתונה נאמר כי אפשר שמקצת התיירים יתבקשו לעבור בדיקת קורונה עם בואם. תחילה תותר הגעה בטיסות ישירות לנמלי התעופה באתונה ובסלוניקי. החל מ-1 ביולי יהיה אפשר לטוס לעוד נמלי תעופה במדינה.


נתניהו בהרמת כוסית וירטואלית וחגיגית עם ראש ממשלת יוון. צילום: איתי בית און/לע״מ

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים לאחרונה הרמת כוסית וירטואלית וחגיגית עם ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס, לציון 30 שנה לכינון יחסי ישראל-יוון, בשיחת וידאו מלשכת רה״מ בירושלים. ראש ממשלת יוון מיצוטקיס בירך את ראש הממשלה נתניהו על הרכבת הממשלה.

ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת יוון מיצוטקיס דנו במאמצים המשותפים לחידוש הטיסות בין המדינות באופן בטוח ואמר: "יש לנו רצון גדול לבקר ביוון. אנחנו נרצה לחדש טיסות וקשרי תיירות עם מדינות שנמצאות במצב דומה לשלנו, הבולטת שבהן היא יוון ואנו עובדים על זה ברגעים אלה. אלו החדשות הטובות הראשונות שאני יכול לספר לך. אני מקווה שנוכל להביא ליישום הדבר בהקדם."

עוד דיברו המנהיגים על קידום פרויקט צינור הגז ״East-Med” בין ישראל לאירופה, וחיזוק שיתוף הפעולה בתחומי הביטחון, החירום וההייטק. המנהיגים סיכמו לכנס מפגש ממשלות (G2G) בהקדם האפשרי בירושלים. ראש הממשלה נתניהו ציין בשיחה את התפקיד ההיסטורי של אביו של ראש ממשלת יוון, ראש ממשלת יוון לשעבר קונסטנטינוס, שהביא לכינון יחסים מלאים עם ישראל לפני 30 שנה.