נכון לעכשיו 301 תלמידים ועובדי הוראה במערכת החינוך נדבקו בנגיף. בשל היקף ההדבקה, מאז שעות הצהריים נסגרו 15 בתי ספר וגני ילדים, ומספר המוסדות הסגורים עומד כעת על 87. 13,696 תלמידים ועובדי הוראה נמצאים כעת בבידוד

משרד החינוך חשף הערב (חמישי) את נתוני התחלואה העדכניים בנגיף הקורונה, על פיהם נכון לעכשיו 301 תלמידים ועובדי הוראה במערכת החינוך נדבקו בנגיף. בשל היקף ההדבקה, מאז שעות הצהריים נסגרו 15 בתי ספר וגני ילדים, ומספר המוסדות הסגורים עומד כעת על 87. כמו כן, כ- 13,696 תלמידים ועובדי הוראה נמצאים כעת בבידוד, לעומת הצהריים, אז עמד מספרם על 9,079.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים אתמול התייעצות בנושא מערכת החינוך עם שר החינוך יואב גלנט וראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי, בהתייעצות נקבע כי כל מוסד חינוכי שיאותר בו מקרה תחלואה – ייסגר. נתניהו הנחה את גלנט להמשיך לפעול לפתרונות מיגון וריחוק לתלמידים ולצוותי ההוראה. "יש להמשיך לטפל במוקדים שאותרו. ראש הממשלה הנחה להמשיך לעקוב ולקיים הערכות מצב", לשון ההודעה.

בין בתי הספר נמצאים שלושה בתי ספר ביפו – בית הספר היסודי-תיכוני טביתא; בו התגלו תלמיד ומורה חולים, בית הספר היסודי פרר בו התגלה תלמיד חולה; ובית הספר התיכון טרה סנטה, שגם בו התגלה תלמיד חולה. כמו כן, הוחלט על סגירת בית הספר היסודי גוונים בתל אביב, המשרת בעיקר ילדים של אזרחים זרים, לאחר שהתגלו בו שני תלמידים חולים. גם תיכון בן צבי בגבעתיים נסגר.

כמו כן, נסגרו גם שני מוסדות לימוד חרדיים: בית הספר היסודי החרדי לבנות "אהבת ציון" בפתח תקווה, שבו התגלתה מורה שנדבקה בנגיף. במוסד הדגישו כי שתי כיתות בלבד נחשפו למורה, והבהירו שהיא ככל הנראה נדבקה מביתה ולא מבית הספר. לצד זאת נסגרו גם שלושה גנים באשדוד, המשתייכים למוסדות "חזון מאיר", לאחר שגננת העובדת בהם התגלתה כחולה.