שביתת פתע: עובדי רשות שדות התעופה עצרו את הנחיתות וההמראות בנתב"ג

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע על עצירה מוחלטת של המראות ונחיתות בנתב"ג. גם מטוסים שנמצאים באמצע טיסה לא יוכלו להגיע לנתב"ג, וייאלצו ינחתו בשדות תעופה אחרים. שרת התחבורה רגב: "התנהלות פקידי האוצר הובילה למשבר ולשביתה"
 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע הבוקר (שישי) על עצירה מוחלטת של ההמראות מנתב"ג והנחיתות בשדה התעופה, הן של טיסות מטען והן של מעט טיסות הנוסעים שעדיין מתבצעות. מטוסים שבאוויר יצטרכו לנחות בשדות תעופה אחרים. היום אמורות להמריא מנתב"ג 17 טיסות, ו-20 מטוסים אמורים לנחות.

הדבר מגיע בהמשך לאיומי הוועד מוקדם יותר השבוע, לפיהם אם לא יימצא מתווה להחזרת הטיסות – הוא ישבית את שירותי הקרקע לכל חברות התעופה החל מיום ראשון. זאת בעקבות חוסר הוודאות סביב התאריך בו יתיר משרד הבריאות חזרת טיסות לפעילות סדירה.

המשמעות של צעד זה היא שחברות התעופה שעדיין מפעילות את קווי הטיסות שלהן לארץ, הן בטיסות נוסעים והן בטיסות מטען, לא יוכלו לקבל שירותים מהרשות מה שיוביל להשבתת כלל הפעולות בשדה. בוועד ציינו כי כ-2,500 עובדי הרשות כבר הוצאו לחל"ת וכי החל מה-1 ביולי, הם יפסיקו לקבל תשלום עבור התקופה. לאור עובדה זאת, ציינו, יש צורך בהחלטה מיידית בנוגע למתווה החזרת הטיסות החל מתאריך זה.

ועד עובדי רשות שדות התעופה הפסיק גם בתחילת השבוע לתת שירותים לחברת אל על, שמוציאה בימים אלו טיסות מטען ברחבי העולם המהווים את הכנסותיה העיקריות בימים אלו. זאת בעקבות חוב שצברו לרשות שדות התעופה בגובה של כ-60 מיליון שקל. בשבוע שעבר איים הוועד על חברת אל על, והוציא לה מכתב שני ובו מסר כי אם לא תשלם את חובה שנצבר החל מפברואר, אל על "לא תוכל להמריא מהשדה" – איום שהתממש בתחילת השבוע.

כיום טיסות מסחריות בודדות מגיעות לנתב"ג, אך אלו פועלות תחת הגבלות כבדות: כניסה לבעלי דרכון ישראלי בלבד וכניסה לבידוד של 14 יום לחוזרים. כמו כן, בהיעדר חתימה על הסכמי טיסה עם אותן "מדינות ירוקות" בהן שיעור התחלואה נמוך – גם הצפי לחזרה לפעילות לא נראה באופק.

שרת התחבורה מירי רגב מתחה בדקות האחרונות ביקורת חריפה על התנהלות משרד האוצר, שהובילה לפיצוץ מול וועד עובדי רשות שדות התעופה, זאת לאחר פגישת מו"מ לילית שהתקיימה בין הפקידות באוצר לוועד העובדים ללא מעורבות הגורמים המקצועיים במשרדה. "זימון עובדים לפגישת משא ומתן מאחורי גבם של כלל הגורמים הממונים והשרה הממונה, היא התנהלות חמורה ולא תקינה וחבל שוועד העובדים שיתף עמה פעולה", אמרה רגב.

לדבריה, "פקידי האוצר מתנהלים כבעלי הבית של מדינת ישראל והתנהלותם הובילה למשבר ולשביתה. העמדה החד משמעית של שרת התחבורה הינה שעל המדינה לעמוד לימינה של רש"ת ולהבטיח את הרציפות התעסוקתית של העובדים שייצרו לאורך השנים הכנסות עתק לקופת המדינה. על האוצר להתמודד עתה עם השלכות התנהלותו העצמאית מאחורי גבה של שרת התחבורה".

עם זאת, הודיעה השרה רגב כי השביתה הפתאומית אינה מקובלת עליה. השרה שוחחה עם יו"ר וועד העובדים פנחס עידן ואמרה לו כי על וועד העובדים לחזור באופן מיידי לשולחן המשא ומתן ולנהלו יחד בצורה אחראית ועניינית, וכי היא מתכוונת לעמוד לימינים של העובדים על מנת שיקבלו את הסיוע הנדרש מהמדינה בשעה קשה זו. כמו כן, השרה רגב שוחחה עם מנכ"ל רש"ת והנחתה אותו לפעול על מנת למצוא חלופות נחיתה לבן גוריון בישראל ולתת מענה הולם לכלל צרכי הנוסעים.

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
זֽוֹעֲקֶֽיךָ תּוֹשִֽׁיעַ • האדמו"ר מטעמעשוואר בנענועים
עריכת השולחן לכבוד האושפיזין בחצה"ק קוזמיר
האדמו"ר מראחמסטריווקא בעריכת השולחן לכבוד הרגל
אין לי מעצמי כלום הכל ממך יתברך • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
הוֹשַׁע נָא • האדמו"ר מקאמארנא בנענועים
חידושים נפלאים לשמחת תורה • הרב דוד חבושה • צפו
האדמו"ר מסקולען ירושלים בתפילה מול מקום המקדש
פִּנַּת יִקְרַת • רבה של ירושלים הגרש''מ עמאר בנענועים
תיעוד: חג הסוכות בחצר הקודש קאמארנא בית שמש

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו