שביתת פתע: עובדי רשות שדות התעופה עצרו את הנחיתות וההמראות בנתב"ג

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע על עצירה מוחלטת של המראות ונחיתות בנתב"ג. גם מטוסים שנמצאים באמצע טיסה לא יוכלו להגיע לנתב"ג, וייאלצו ינחתו בשדות תעופה אחרים. שרת התחבורה רגב: "התנהלות פקידי האוצר הובילה למשבר ולשביתה"

כתבות נוספות בנושא:

החדש של נהוראי אריאלי - "מירוץ הזמן" • צפו בקליפ
האדמו"ר ממבקשי אמונה בביקור אצל האדמו"ר משומרי אמונים אשדוד • תיעוד
ט"ו בשבט בחצר הקודש פיטסבורג • גלריה
תיעוד מרגש מאיראן: הילדים רקדו בסיום מסכת סוכה • צפו
 • רוצים לדעת עוד על מעלות תיקון שובבי"ם?

  תוכן מקודם

 • 48 יתומים מחכים רק לכם!

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע הבוקר (שישי) על עצירה מוחלטת של ההמראות מנתב"ג והנחיתות בשדה התעופה, הן של טיסות מטען והן של מעט טיסות הנוסעים שעדיין מתבצעות. מטוסים שבאוויר יצטרכו לנחות בשדות תעופה אחרים. היום אמורות להמריא מנתב"ג 17 טיסות, ו-20 מטוסים אמורים לנחות.

הדבר מגיע בהמשך לאיומי הוועד מוקדם יותר השבוע, לפיהם אם לא יימצא מתווה להחזרת הטיסות – הוא ישבית את שירותי הקרקע לכל חברות התעופה החל מיום ראשון. זאת בעקבות חוסר הוודאות סביב התאריך בו יתיר משרד הבריאות חזרת טיסות לפעילות סדירה.

המשמעות של צעד זה היא שחברות התעופה שעדיין מפעילות את קווי הטיסות שלהן לארץ, הן בטיסות נוסעים והן בטיסות מטען, לא יוכלו לקבל שירותים מהרשות מה שיוביל להשבתת כלל הפעולות בשדה. בוועד ציינו כי כ-2,500 עובדי הרשות כבר הוצאו לחל"ת וכי החל מה-1 ביולי, הם יפסיקו לקבל תשלום עבור התקופה. לאור עובדה זאת, ציינו, יש צורך בהחלטה מיידית בנוגע למתווה החזרת הטיסות החל מתאריך זה.

ועד עובדי רשות שדות התעופה הפסיק גם בתחילת השבוע לתת שירותים לחברת אל על, שמוציאה בימים אלו טיסות מטען ברחבי העולם המהווים את הכנסותיה העיקריות בימים אלו. זאת בעקבות חוב שצברו לרשות שדות התעופה בגובה של כ-60 מיליון שקל. בשבוע שעבר איים הוועד על חברת אל על, והוציא לה מכתב שני ובו מסר כי אם לא תשלם את חובה שנצבר החל מפברואר, אל על "לא תוכל להמריא מהשדה" – איום שהתממש בתחילת השבוע.

כיום טיסות מסחריות בודדות מגיעות לנתב"ג, אך אלו פועלות תחת הגבלות כבדות: כניסה לבעלי דרכון ישראלי בלבד וכניסה לבידוד של 14 יום לחוזרים. כמו כן, בהיעדר חתימה על הסכמי טיסה עם אותן "מדינות ירוקות" בהן שיעור התחלואה נמוך – גם הצפי לחזרה לפעילות לא נראה באופק.

שרת התחבורה מירי רגב מתחה בדקות האחרונות ביקורת חריפה על התנהלות משרד האוצר, שהובילה לפיצוץ מול וועד עובדי רשות שדות התעופה, זאת לאחר פגישת מו"מ לילית שהתקיימה בין הפקידות באוצר לוועד העובדים ללא מעורבות הגורמים המקצועיים במשרדה. "זימון עובדים לפגישת משא ומתן מאחורי גבם של כלל הגורמים הממונים והשרה הממונה, היא התנהלות חמורה ולא תקינה וחבל שוועד העובדים שיתף עמה פעולה", אמרה רגב.

לדבריה, "פקידי האוצר מתנהלים כבעלי הבית של מדינת ישראל והתנהלותם הובילה למשבר ולשביתה. העמדה החד משמעית של שרת התחבורה הינה שעל המדינה לעמוד לימינה של רש"ת ולהבטיח את הרציפות התעסוקתית של העובדים שייצרו לאורך השנים הכנסות עתק לקופת המדינה. על האוצר להתמודד עתה עם השלכות התנהלותו העצמאית מאחורי גבה של שרת התחבורה".

עם זאת, הודיעה השרה רגב כי השביתה הפתאומית אינה מקובלת עליה. השרה שוחחה עם יו"ר וועד העובדים פנחס עידן ואמרה לו כי על וועד העובדים לחזור באופן מיידי לשולחן המשא ומתן ולנהלו יחד בצורה אחראית ועניינית, וכי היא מתכוונת לעמוד לימינים של העובדים על מנת שיקבלו את הסיוע הנדרש מהמדינה בשעה קשה זו. כמו כן, השרה רגב שוחחה עם מנכ"ל רש"ת והנחתה אותו לפעול על מנת למצוא חלופות נחיתה לבן גוריון בישראל ולתת מענה הולם לכלל צרכי הנוסעים.

הכתבות המעניינות ביותר

חג הנטיעות: מגרעין של אינהלציה ליער של חסד • נטיעה של מעצמה
אהוד ברק עולה למתקפה: "מנדלבליט חלש; אהרן ברק מאכער"
דברים נפלאים על "ארץ חמדה טובה"
תיעוד: האדמו"ר מקרעטשניף ירושלים בציון הרשב"י
בַּמֶּה אֲבָרֶכְךָ • ראש השנה לאילנות בחצר הקודש אשלג
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות שגגות פרק א' • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
בכפר הפלסטיני: צעירים חולצו מההצפות באמצעות טרקטור • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – ט"ו בשבט ה'תשפ"ב
מטוסי מטען יחומשו: 'פדקס' מבקשת להתקין מערכת נגד טילים על מטוסיה
בעקבות הפרת ההגבלות: בוריס ג'ונסון בשפל חסר תקדים
דאגה בסין: התפרצות של האומיקרון בבירה בייג'ינג - רגע לפני החופשה
נתניהו בודק: האם יוכל להישאר יו"ר הליכוד למרות הפרישה?
בניגוד לעמדת הפרקליטות: מנדלבליט שוקל לסגור את התיק של ליצמן
התנאי שמקשה על הסדר הטיעון: הודעה של נתניהו כי לא הייתה רדיפה
זה המתווה שנשאר: יום הולדת 73 לכנסת - גרסת האומיקרון
דרמת דליפת הגז בשכונה החרדית: הצובר הפגוע פונה הלילה • צפו
שמחה גדולה: הבנש"ק לבית סאדיגורה התארס עם בתו של האב"ד מניו יורק
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

המציאות בשטח שונה מהדיווח, טיסות נחתו בשעה האחרונה ומתוכננות נחיתות נוספות

לפני 3 דקות המריאה טיסה מנתב"ג

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו