פרוטקציה: מזכיר הממשלה הציע לשרים לעבור בדיקת קורונה ביום ראשון

מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הודיע לחברי הממשלה כי יוכלו להיבדק אם ירצו בכך, לנוכח הידבקותו של ח"כ סמי אבו שחאדה בנגיף. עוזרים פרלמנטריים שרצו להיבדק בימים האחרונים "טורטרו". אחד מהם תקף "זו אפליה, יחס מועדף"

מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הודיע היום (שישי) לשרי הממשלה כי הם יוכלו לעבור בדיקות לגילוי קורונה בסיום ישיבת הממשלה ביום ראשון. על פי ההודעה, הבדיקות יערכו בחדר סמוך לאולם בו תיערך ישיבת הממשלה. זאת, ברקע הידבקותו בנגיף של ח"כ סמי אבו שחאדה מהרשימה המשותפת, לאחר ששהה השבוע בכנסת.

המהלך מפתיע לא רק בשל הפער בהשוואה למדיניות הבדיקות בציבור, אלא גם בשל העובדה שעוזרים פרלמנטריים לא ייבדקו בכנסת – למרות החשש שבאו במגע עם אבו שחאדה וחולים נוספים. עוזרים פרלמנטריים שביקשו להידבק הופנו לקופות החולים – וחלקם גם קיבלו סירוב. "לא הגיוני שחברי הממשלה יקבלו יחס מועדף על פני שאר העובדים בכנסת. הקורונה לא מבחינה בין שר, ח"כ ויועץ פרלמנטרי. אין סיכוי שנקבל אפליה שכזו", אמר אחד העוזרים שצוטט ב'חדשות 12'.

ח"כ סמי אבו שחאדה הודיע אתמול כי נדבק בקורונה. הוא קרא לכל מי שבא עמו במגע להיכנס לבידוד ולהיבדק. זאת, לאחר שנהגו אובחן יומיים קודם לכן כחולה בנגיף. בעקבות זאת ולאחר הערכת מצב, הורה מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' על פתיחה בחקירה אפידמיולוגית שתוודא היכן שהה ח"כ אבו שחאדה במשכן.

ח"כ סמי אבו שחאדה התגלה כחולה קורונה – ח"כים ייאלצו להיכנס לבידוד

הח"כ שחלה בקורונה: "נפגשתי עם אלפי אנשים בשבוע האחרון"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן