צילום: https://pixabay.com/

'טרם' מציגה: כך תשמרו על בריאותכם בימי הקיץ חמים

בעקבות גל החום שהיה, ואלו שעוד צפויים, ביקשנו לשמוע איך לנהוג נכון מבחינה בריאותית ופנינו לד"ר זאב ווימפהיימר, מומחה לרפואה דחופה וסמנכ"ל 'טרם'.

"מכת החום שכולנו הרגשנו עלול להיות מסוכן אפילו גם אם לא מסתובבים במסלולים ובטיולים. אם יוצאים מהבית אפילו לטווח קצר יש אוכלוסיות שהם בסיכון ויכול להיות מסוכן עבורם כפי שראינו מקרים קשים בשבוע שעבר, ולכן צריך להקפיד לשתות מים לפני שיוצאים מהבית.  מי שמתחיל להרגיש לא טוב חייב לנוח בצל".

מהם סימני התייבשות?

"מתחילים להרגיש חולשה, כאבי ראש, בחילות – תשישות מחום  אם מרגישים חולשה וכו' חייבים לשבת לנוח לשתות. שלב החמור יותר – מכת חום והסימנים: הקאות, בלבול, ומצב כזה מחייב פינוי מיידי לבית החולים או למיון טרם.

מבוגרים מגיל 65 שלוקחים תרופות להורדת לחץ דם  צריכים להקפיד יותר על שתיה מרובה".

יש הבדל בין שתיית מים לשתיית משקאות ממותקים או קפה ותה?

"כמובן שהחשיבות הגדולה היא בשתיית מים, מאחר שבמשקאות קולה וקפה יש קפאין והם מורידים את הנוזלים בגוף. הקפאין מכווץ כלי דם ומכווץ את השלפוחיות ומורידים את רמת הנוזלים בגוף ולכן חשוב לשתות בעיקר מים".

אל מיוני 'טרם' ברחבי הארץ מגיעים חברי קופות החולים הנזקקים לטיפולים דחופים שמבקשים לקבל טיפול מקצועי ואיכותי וללא זמני המתנה ארוכים המאפיינים את חדרי המיון בבתי החולים. ל'טרם' הסדרים עם כל קופות החולים כאשר מהלקוח נדרשת השתתפות עצמית נמוכה משמעותית מאגרת חדר מיון.

במיון 'טרם' ניתנים שירותים מגוונים בידי בכירי אנשי המקצוע הרפואיים כאשר במיון מעטפת רחבה של שירותי מעבדה, רנטגן והדמיה, לצד טיפולים מגוונים הניתנים בידי רופאים בכירים. על פי נתוני 'טרם' חוסכים רוב רובם של המטופלים עם הגעתם ל'טרם' את ההגעה לחדרי המיון הסואנים ובכך משלימים את הטיפול המקצועי במסגרת מיון 'טרם' בתוך כשעה.

'טרם' היא גם הראשונה שיישמה מדדי איכות מקצועיים בתחום, ומובילה במחקר רפואי בתחום הרפואה דחופה עם למעלה מ-50 מחקרים.

 

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן