Gershon Elinson/Flash90

משרד הבריאות דורש בקבינט הקורונה: הגבלת תפילות ל-20 איש, אירועים ל-50

בתי הכנסת שוב על הכוונת: אנשי משרד הבריאות משרד צפויים לדרוש בקבינט הקורונה הטלת מגבלות על התכנסויות באולמות אירועים ומסעדות לעד 50 איש, ועד 20 איש בבתי התפילה. עוד בדרישות: להחזיר את מתווה הקפסולות בבתי הספר

קבינט הקורונה מתכנס בשעה זו (חמישי) כדי לדון בהקשחת ההגבלות בעקבות הזינוק בתחלואה בנגיף קורונה. אחרי שאתמול נרשם שיא יומי עם אבחונם של 966 ישראלים כנשאי הנגיף, דורש משרד הבריאות להגביל גם את מספר השוהים באולמות ובגני אירועים, בתי קפה ובמסעדות ל-50 בלבד. משרד הבריאות דורשים גם לצמצם את מספר השוהים בבתי הכנסת ולהגביל את ההתקהלויות במרחב הציבורי לעד 20 בני אדם.

מקומם: רק כ-3 וחצי אחוז ממקורות ההדבקה האפשריים הם בתי כנסת

בנוסף לכך תעלה בדיון שיתקיים במשרד החוץ בירושלים, ושיעסוק בין היתר בהגבלות נוספות על התקהלויות, דרישה להחזרת הקפסולות בבתי ספר של החופש הגדול. בתום הערכת מצב עם שרת התחבורה, מירי רגב, סוכם על חזרת החיילים לנסיעה ברכבת בימים שני, שלישי ורביעי בשבוע. הנסיעה כפופה להזמנת מקום מבעוד מועד על פי מתווה ההפעלה של הרכבת בצל הקורונה. נסיעתם תוגבל בימים ראשון וחמישי.

בתוך כך, המשטרה תצא החל מהערב למבצע רחב היקף נגד בתי עסק ואולמות שמחה במטרה לאכוף את הנחיות הקורונה. לכל מחוז הוקצה כוח משימה שמונה כחמישים שוטרים שמבצע מזה כמה שבועות פעילות ממוקדת נגד הפרת ההנחיות. ואולם-בעקבות כמה מקרים שאירעו בעבר שבהם נטענו טענות לאכיפת יתר מצד השוטרים, שוטרי המשימה נדרשים כעת לתעד את פעילותם ואת כל המפגשים שלהם עם האזרחים במצלמות גוף.

בתחילת השבוע, נערך דיון בקבינט הקורנה, שבו כבר הוחלט על שורה של מהלכים והגבלות על התקהלות. החל מ-9 ביולי תותר השתתפות של לא יותר מ-250 איש באירועים. שמחות שיערכו בחלל סגור – יוגבלו ל-100 איש בלבד. עוד הכריעו השרים על צמצום התקהלויות אחרות, כמו למשל בבתי תפילה – שם מותרת כניסתם של עד 50 איש בלבד. עוד הוחלט על מעבר למבחנים מרחוק באקדמיה.

שר המדע יזהר שי הזהיר הבוקר בראיון ל'כאן רשת ב' מפני תפיסה שלדבריו התקבעה בציבור, לפיה ישנם הרבה נשאי קורונה, אולם רק מעט חולים קשה. "יש פער של ארבעה שבועות מרגע שרואים את העלייה המשמעותית במספר החולים ועד שיודעים כמה מתוכם הם קשים", אמר בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב. שי צפה כי בעוד שלושה או ארבעה שבועות נראה עלייה במספר החולים הקשים.

"התחזית לא אופטימית", אמר שי, "נראה עליה בדומה למה שראינו באפריל". שי חזר וביקש מהציבור לעטות מסכות ולא להתקהל. השר סיפר כי הממשלה עוקבת ואף ממנת מחקרים במטרה למצוא חיסון לקורונה, אך אמר שגם לפי התחזיות האופטימיות ביותר לא יימצא חיסון בחצי שנה הקרובה.

נתניהו מציע: להציב שוטרים סמויים בחתונות – הקבינט יתכנס בצהריים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע אתמול בדיון שהתקייםבפורום מצמצם של מספר שרים החברים בקבינט הקורונה לשקול להציב שוטרים סמויים בחתונות שיאכפו את הגבלות הקורונה – כך דווח ב'חדשות 12'. בוועדת השרים אמר נתניהו בתקיפות רבה לשרים שצריך לעצור את קצב ההדבקה עכשיו: "המספרים עולים ואין באופק דבר שיעצור אותם אם לא נפעל מיד ובצעדים משמעותיים".

על פי הדיווח של ירון אברהם, במהלך הישיבה, הוצגו לשרים נתונים שמראים שיש עלייה חדה יחסית במספר המאושפזים קשה בארבעת הימים האחרונים. במצגת נאמר שבתחילת הגל הנוכחי רוב ההדבקה הייתה באוכלוסיית הצעירים, אבל בימים האחרונים מסתמן שינוי מגמה ויש יותר פגיעה באוכלוסייה בסיכון. נציגי משרד הבריאות אמרו בישיבה שעל פי הנתונים שלהם נגיע ל-1000 נדבקים ביממה.

גנץ הורה: גיוס של 500 אנשי מילואים – לפתוח 10 מלוניות עד שבוע הבא

כתבות קשורות