מ"מ מפכ״ל המשטרה בלוד. צילום: דוברות המשטרה

בעקבות העלייה בתחלואה: המשטרה במבצע אכיפה באולמות ברחבי הארץ

החל מהערב ובמהלך סוף השבוע הקרוב, משטרת ישראל תקיים בכל שעות היממה מבצע פיקוח ואכיפה רחב היקף בכל הארץ לאכיפת התקנות לשעת החרום, בדגש על מקומות הומי קהל. מ"מ המפכ"ל: "ככל שחולף הזמן, המאבק הופך קשה יותר ומורכב יותר"

החל מהערב ובמהלך סוף השבוע הקרוב, משטרת ישראל תקיים בכל שעות היממה מבצע פיקוח ואכיפה רחב היקף בכל הארץ לאכיפת התקנות לשעת החרום, בדגש על מקומות הומי קהל, אולמות שמחה-גני ארועים, מועדונים, פאבים ומוקדי בילוי – כך נמסר מהמשטרה.

על פי ההודעה, במהלך המבצע יתמקדו השוטרים בקיום התקנות גם בתוך בתי העסק ויעסקו בפעילות מניעה ואכיפה, הכל במטרה לוודא את קיום ההנחיות ולמנוע הדבקה המונית. הפרות של התקנות יטופלו ע"י אזהרות, מתן קנסות, וכן שימוש בסמכויות הרישוי אל מול בעלי עסקים שאצלהם ימצאו הפרות.

הפעילות תתבצע בעיקר ע"י כוחות משימה משטרתיים מתוגברים בשילוב מפקחים, זאת בנוסף על הכוחות שעוסקים באכיפה השגרתית, וישלבו הסברה ומניעה לצד אכיפה. עיקר הפעילות תתמקד באי עטיית מסיכות, התקהלויות אסורות וכן הפרות של בתי עסק ובתוכם בניגוד לתקנות.

מ"מ מפכ״ל המשטרה בלוד. צילום: דוברות המשטרה

מ"מ מפכ״ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, ערך סיור בעיר לוד ובעיר אשדוד, בהם הוטל סגר על מספר שכונות לאור העלייה בהיקפי התחלואה, זאת בכדי לעמוד מקרוב אחר היערכות המשטרה והפעילות במקום. "ככל שחולף הזמן, המאבק הלאומי בהתפשטות הנגיף הופך קשה יותר ומורכב יותר", אמר כהן.

עוד הוסיף כי "לא רק לנו כמי שבחזית מאמץ האכיפה, אלא גם לציבור שנאלץ לשנות משמעותית את שגרת חייו וחווה לצד דאגות בריאותיות גם לא מעט קשיים וחוסר ודאות. לכן עלינו תמיד להיות קשובים לרחשי הציבור, להפעיל שיקול דעת ולהגיש עזרה לכל אזרח שנזקק לה. מנגד עלינו לפעול במקצועיות ובנחישות כלפי המעטים הבוחרים לזלזל בחוק ולנסות להכשיל ולשבש את פעילות האכיפה המתבצעת למען בריאות הציבור".

בתוך כך, נמשכת כל העת אכיפת הפרות הבידוד, התקהלויות אסורות ואי עטיית מסיכות במרחב הציבורי בניגוד לתקנות, כשבתקופה האחרונה ניתנים בכל רחבי הארץ למעלה מ-2,500 דו״חות (בממוצע) מדי יממה בגין הפרות אלו. מרבית הדו״חות ניתנו בגין אי עטיית מסיכה במרחב הציבורי, כשעד כה ניתנו במהלך החודשיים וחצי האחרונים (מאז ההוראה בנושא נכנסה לתוקפה) למעלה מ-44,000 דו״חות בהקשר זה.

2 תגובות

תפסיקו כבר עם הסגרים והאכיפות, אדרבה, שכל הצעירים ידבקו ויחלימו ורק כך יהיה סוף למגיפה הזאת, אחרת יסגרו ויפתחו ויסגרו ולא יהיה לזה אף פעם סוף. הסכנה היא לא בהדבקה אלא אם כן צריכים אישפוז, ועובדא, שאף צעיר כמעט מתחת לחמישים לא מת ב"ה מהמחלה

אם היו מקפידים כך בכל דבר, היו צריכים כבר מזמן לאסור נסיעה באופנוע, כי עשרות צעירים נהרגו השנה בנסיעה על אופנוע, או על אופנים, או אפילו לחצות כביש, אז מספיק עם הפניקה הזאת, תנו ללמוד, להתפלל ולעבוד

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו