צילום: עדינה וולמן - דוברות הכנסת

קורונה בכנסת: מתמחה בוועדת החוץ והביטחון נדבק בנגיף

הועדה היוקרתית והחיונית תושבת? היום פנה מתמחה של היועצת משפטית של ועדת חוץ וביטחון, לקצין הכנסת ניצב יוסף גריף והודיע לו כי נמצא חיובי בדיקה שביצע לנגיף הקורונה. כל מי שהיה במגע איתו או בקרבתו, הונחה להישאר בביתו ולא להגיע לעבודה

מתמחה של היועצת משפטית של ועדת החוץ והביטחון נמצא חיובי בבדיקה שביצע לנגיף הקורונה – כך הודיע היום (שישי) קצין הכנסת ניצב יוסף גריף בפנייה מיוחדת לכל באי המשכן. בפנייה נכתב כי על כל מי שבא במגע עם המתמחה או שהה בקרבתו בעת האחרונה, להישאר בביתו ולא להגיע לעבודה עד לקבלת הנחיות ממשרד הבריאות.

בפנייה שהוציא ניצב גריף לכל באי המשכן נכתב כי "אבקש מכל מי שהיה במגע אתו או בקרבתו, להישאר בביתו ולא להגיע לעבודה עד לקבלת הנחיות ממשרד הבריאות. כל גורם אחר אשר היה במגע או בקרבתו ולא הודיע לנו עליו לפנות למשרד הבריאות לקבלת הנחיות. בהמשך נקיים בדיקה וחקירה ביחד עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות לקבלת הנחיות. אבקש לפעול על פי ההנחיות של משרד הבריאות בנושא הבידוד".

גילוי הידבקותו של המתמחה עשוי לעורר קשיים רבים ואף להשבית את הוועדה, שאליה מגיעים לעיתים בכירי המדינה. הכנסת כבר ידעה לאחרונה מקרים של מחלת ח"כים ושרים וגם של עובדים במשכן. לאחרונה התעוררה סערה כאשר התברר ששרים רשאים לעבור בדיקות קורונה על ידי הממשלה, בעוד שעוזריהם נשלחים לקופות החולים הפרטיות כדי להיבדק.

כתבות קשורות