צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

משרד הבריאות: עשרות אלפי מסרונים נשלחו מיום ה' בעקבות איכוני השב"כ

משרד הבריאות עדכן כי החל מיום חמישי נשלחו עשרות אלפי מסרונים בעקבות איכוני השב"כ: "קבלת מסרון מחייבת כניסה מיידית לבידוד ויש לנהוג בהתאם למסרון עד קבלת אישור רישמי אחר". עוד נמסר: זמני ההמתנה במוקד הטלפוני לערעורים גבוהים מאד

משרד הבריאות עדכן הערב (ראשון) כי החל מיום חמישי נשלחו עשרות אלפי מסרונים ממשרד הבריאות בעקבות איכוני השב"כ. משרד הבריאות מדגיש שקבלת מסרון מחייבת כניסה מיידית לבידוד ויש לנהוג בהתאם למסרון עד קבלת אישור רישמי אחר.

בהודעת משרד הבריאות צוין כי "אנחנו מבינים את הקושי שהפעולה יוצרת עבור הציבור אבל חשוב לזכור כי זהו כלי המסייע רבות בחקירות האפידמיולוגיות ומציל חיים. במשרד הבריאות מבקשים גם להדגיש כי כתוצאה מכך מתקבלות פניות רבות בנושא ערעור על בידודים במוקד קול הבריאות 5400* וזמני ההמתנה גבוהים מאד. במשרד הבריאות מכירים את הבעיה ופועלים לפתור אותה. משרד הבריאות פועל לשיפור הזמינות ורמות השירות בהקדם דבר שישתפר בימים הקרובים עם תוספת כוח אדם במוקד".

איכוני השב"כ לטלפונים הסלולריים של חולי ומבודדי קורונה חזרו לפעול בסוף השבוע האחרון, לאחר אישור החוק המאפשר שימוש בפלטפורמות הארגון כדי לסייע במאבק בהתפשטות המגיפה. כפי שעדכן משרד הבריאות, ישראלים רבים קיבלו הודעות הדורשות מהם להיכנס לבידוד בשל קרבה לאדם שנמצא חיובי לקורונה. עם זאת, כשחלקם ביקשו לערער על ההחלטה, הם גילו שהמוקד אינו פעיל בסופי שבוע ובלילות – ונותרו ללא מענה.

גם סגן שר הבריאות יואב קיש התייחס היום לנושא בוועדת הקורונה. "איכוני השב"כ הלכו שבועיים אחורה והרבה אנשים קיבלו הודעה להיכנס לבידוד", אמר קיש. "אנחנו מתגברים את מוקדי האיכון כולל לקחת אנשים ממשרד הבריאות שיענו לטלפונים. אולי היה צריך להיערך לזה יותר מוקדם".

השר יובל שטייניץ אמר היום בישיבת הממשלה כי "אנחנו במצב חירום. מצב מלחמה. כדי שנוכל להתמודד עם התפשטות הקורונה בלי סגרים מלאים, חייבים – לצד המגבלות החדשות – לעשות שימוש רחב היקף ביכולות של לאינטליגנציה מלאכותית. כמי שעמד בראש ועדת השרים לענייני איכוני שב"כ, יש לפתח במהירות האפשרית אפליקציה – מעין מגן 2 – אותה יחויבו להתקין כלל אזרחי ישראל כתנאי לכניסה למקומות סגורים ואף ליציאה מהבית. האפליקציה תסייע בהרחבת המודיעין האפידמיולוגי, במעקב ובניטור, תוך שמירה על זכויות הפרט. בהנחה שלא ימצא חיסון בקרוב זו הדרך לאפשר תמונת מודיעין טובה ואתה חזרה לשגרה בטוחה יותר".

אושר סופית: השב"כ יוסמך לבצע איכון סלולרי במתכונת מוגבלת ל-3 שבועות

2 תגובות

אני קבלתי כזה הודעה למרות שבזמן הזה הייתי בבית ויש לי הוכחה לזה ושמעתי על עוד מקרים כאלה שנמצאים סתם בבידוד בלי שהיו בקשר עם שום אדם

רוב הנתונים שגויים!!!
וזה השב"כ "שלנו"….
אוי, אם ה' לא ישמר עיר….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *