צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

מלונית נפתחה לציבור החרדי – 300 חיילים יגויסו לחקירות האפידמיולוגיות

משרד הביטחון: נכון להיום, שוהים במלוניות הקורונה המופעלות על ידי משרד הביטחון וצה"ל 1,463 • דובר צה"ל: "אנחנו מסייעים לראשי הרשויות, גייסנו כ-100 איש לשם כך - התבקשנו לסייע במוקד הטלפוני של משרד הבריאות ולכן נפתח מוקד עם חיילים להקלה בעומס"

לאור הנחיית שר הביטחון בני גנץ, נפתחו היום (ראשון) שתי מלוניות קורונה נוספות: מלונית אחת בתל אביב המיועדת ברובה לעובדים זרים ומלונית בניר עציון המיועדת ברובה לציבור החרדי – כך נמסר מלשכת גנץ. נכון להיום, שוהים במלוניות הקורונה המופעלות על ידי משרד הביטחון וצה"ל 1,463 חולים, ובימים הקרובים, ניתן יהיה לקלוט עוד 2,000 חולים במלוניות הנוספות שייפתחו ובאלו הקיימות.

עוד נמסר כי בתום הערכת מצב שנערכה היום במשרד הביטחון, הורה שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, להרחיב את מספר בתי המלון המיועדים לחולי הקורונה הנמצאים בבידוד ובימים הקרובים צפויות להיפתח עוד שתי מלוניות שלפחות אחת מהן, תהיה מותאמת לציבור החרדי. "משרד הביטחון יגדיל את היקף המלוניות לחולי הקורונה ב-50% השבוע", נמסר.

בתוך כך, בצה"ל עדכנו הערב כי בתיאום מול משרד הבריאות, נכון לשעה זו פועלות 11 מלוניות, בימים הקרובים יפתחו 2 מלוניות נוספות, בהם פועלים כ-100-150 חיילים מפיקוד העורף. דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, אמר הערב כי "אנחנו מסייעים לראשי הרשויות, מגייסים יקלרים וגרעיני נפות. עשינו ניתוח עד סוף השנה בהקשר זה. גייסנו כ-100 איש לשם כך".

"ממשיכים להקצות חובשים לבדיקות. התבקשנו לסייע במוקד הטלפוני של משרד הבריאות ולכן נפתח מוקד עם חיילים להקלה בעומס. ככל הנראה אנחנו הולכים לסייע בחקירות האפידמיולוגית. מעריך שכ-300 איש נוספים יסייעו למשרד הבריאות להרחיב את החקירות. החיילים שיסייעו הם מהמערך הסדיר בצה"ל.

זילברמן, אמר הערב תדרוך לכתבים הצבאיים כי, "סיימנו לפני מספר דקות הערכת מצב בראשות הרמטכ"ל יחד עם כמה תא"לים מובילים בנושא המאבק בקורונה. ניתחנו לעומק את מה שלמדנו מאירועים קודמים. אנחנו עוברים להחמרה, ולאחר מכן תתבצע הקלה על פי הערכת המצב. הרציונל הוא להקטין את שטח המגע של צה"ל עם החברה".

זילברמן עדכן על התחלואה בצה"ל: נכון להערב יש 208 חולים, כולם במצב קל, שוהים במלונות הקורונה ואנחנו מלווים אותם. עד כה חלו בצה״ל 447 משרתים, כ-240 החלימו. ישנם כ-5000 מבודדים, עלייה מהפעם הקודמת. "המעבדה הצה"לית ממשיכה לעבוד ועולה בהיקף הבדיקות. מתבצעות כ500-550 בדיקות ביום, יש ימים שמגיעים ל-700. עושים הכל כדי להגיע למקסימום למניעת התפשטות", הוסיף.

בעקבות כך הוחלט כי עדיין לא יוטל עוצר יציאות על החיילים אך היציאות יצומצמו ליציאה הביתה אחת ל-21 ימים ביחידות קרביות: "אנחנו חושבים לטווח הארוך ולא רוצים לייצר יותר מידי מגע, בעיקר ביחידות הלוחמות. עוברים ליציאות אחת ל21 יום, היציאה ביום חמישי. במהלך השבוע יסוכמו הגבלות לשהות בבית בחופשות סוף השבוע. מפקד היחידה יקבע את המדיניות לאנשי הקבע של היחידה תחת אותו רציונל של צמצום מגע".

לגבי מילואים אמר כי "ככל הנראה הרמטכ"ל יחליט על עצירת אימוני מילואים של המסגרות הגדולות (גדודית ומעלה). נעדכן בהמשך השבוע. אנחנו לא עוצרים הגעה של אנשי מילואים בודדים". גיוסים: "מתחילים לגייס בשבוע הקרוב והגיוסים הגדולים יתקיימו בתחילת אוגוסט כמתוכנן. הם יתבצעו על פי ההנחיות באופן מותאם, כפי שהתקיים בגל הראשון".

לגבי כללי התקהלות אמר דובר צה"ל כי "לאור מצב התחלואה, הכלל הופך להיות 2.10.30.50- 2 מטר מרחק, 10 אנשים בדיון, התכנסות בשטח סגור עד 30 איש ו50 איש בשטח פתוח. בחדרי האוכל יהיו 100 איש בו זמנית אשר ביניהם ישנן מחיצות. הרמטכל התיר לר׳ אט״ל החרגות במקרים ספציפיים". בטקסים: "עד 50 משתתפים, משפחות גרעיניות בלבד. מבטלים לחלוטין נוכחות אזרחים בטקסי סיום קורס וקבלת כומתה".

תחבורה ציבורית – ממשיכים להשתמש, הוצאנו הנחייה שבימים ב-ד ניתן להשתמש ברכבות. הנסיעה באוטובוסים צבאיים היא בקפסולות מופרדות, עד 46 אנשים, על פי הנחיות משרד הבריאות. יתבצע רידוד של כניסת אזרחים לבסיסים. עוברים לעטיית מסכות באופן מלא בכל הדיונים בצהל ללא תלות בכמות המשתתפים.

2 תגובות

מיוחד ביותר תודה רבה

מתי יפתחו מלוניות לשופטים שוטרים ופרקליטים? יש תחלואה גם בבתי משפט ומשרדי תעבורה. גם במע"צ כנראה. שיביאו סחבת היבדק וסע גם ליד הפלאפלייה שוקי לפני שמגיעים לנקודות הבדיקה של מג"ב עם סמרטוט הנמצאים בכניסה למשרדי ממשלה שפוטים. תודה ושלום עד לגל הרביעי הבעל"ט.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *