צילום: David Cohen/Flash90

המליאה תצביע: ועדת החוקה אישרה את העלאת "קנס-המסכה" ל-500 ש"ח​

דרישת הוועדה: תתווסף האפשרות "להימנע מהטלת הקנס בהתאם לנסיבות העניין". ח"כ אשר: "טענתי שאפשר גם ב-300, עמדת המל"ל היא חד-משמעית נגד". ח"כ אבידר לאשר: "ראיתי שהכריחו את גפני להכריח אותך לשנות את דעתך, זה גפני עצבני" • צפו
 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

ועדת החוקה אישרה הבוקר (שני) לקריאה שנייה ושלישית את החוק להגדלת הקנס על מי שלא עוטה מסיכה מ-200 ל-500 שקלים. זאת למרות שבוועדה הבטיחו שהקנס לא יגדל. בלחץ נתניהו ואנשי המל"ל נאלץ יו"ר הוועדה אשר להסכים לסכום של 500 שקלים, אך מנגד התעקש שלצד זה יוכנס סעיף שייקבע שהקנס לא יוטל אוטומטית, אלא יתאפשר לאדם לתקן קודם את הליקוי ולשים מסיכה, בטרם ייקנס.

7 תמכו בחוק: היו"ר ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) והח"כים: אתי עטיה, שלמה קרעי (הליכוד), עינב קאבלה, תהלה פרידמן, איתן גינזבורג (כחול לבן), מיכאל מלכיאלי (ש"ס). 4 ח"כים התנגדו: אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת), קארין אלהרר, יואב סגלוביץ' (יש עתיד תל"ם), אלי אבידר (ישראל ביתנו).

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר אמר כי "ישבנו על החוק הזה כמו שצריך, העלינו כמה נקודות ואחד מהם היה גובה הסכום העליתי דגל אדום וטענתי שאפשר גם ב-300. עמדת המל"ל היא חד-משמעית נגד. לצערי לא היו ראשי מפלגות אחרות בקואליציה שהיו נגד זה ולכן נצביע על הסכום הזה".

"עם זאת", הוסיף, "מה שעשינו ביוזמת ח"כ אלהרר להבניית שיקול הדעת לשוטר משמעותי מאוד. הבנינו את שיקול הדעת בצורה מאוד ברורה ואני מצפה מהמשטרה להוריד את ההנחיה לשטח. אם אדם יסרב לעטות זה כבר משהו אחר. הותרנו את זמן תשלום הקנס על כנו במקום לקצרו ואיזנו את החוק ככל האפשר".

עוד הוסיף כי "העברנו כאן בשבועיים האחרונים כ-8 חוקים שהחליפו את התקש"חים ולא היה אחד מהם שיצא כמו שנכנס. זה לגיטימי שהממשלה מבקשת להאיץ את החקיקה אך זה לא יהיה ב-24 או 48 שעות. ניכנס לדיונים אינטנסיביים על חוק המסגרת, הכול ייבחן ועל הכול נדבר. ככה התנהלנו ונתנהל הלאה".

ח"כ אלי אבידר מ'ישראל ביתנו' אמר כי "אתמול היה יום קשה לדמוקרטיה ראיתי שהממשלה מקדמת חוק שיצמצם את סמכויות הכנסת. ראיתי שהכריחו את גפני להכריח אותך לשנות את דעתך והוא אמר שהקו האדום הוא מי שיפסיק את לימודי התורה. זה גפני עצבני. אי אפשר לעצור את הכנסת, לא יעצור לנתניהו או בן שבת ועוד 800 כמום. נקיים את הדיונים בחרו בנו אנשים ולא ניתן.

ח"כ קארין אלהרר מ'יש עתיד תל"ם': "הממשלה מתנהלת בכאוס מוחלט. הניג'וס של הכנסת שמתעקשת לעשות עבודתה לא נראה לו. מצאנו אשם חדש- הכנסת, לא הניהול הכושל של הממשלה הזו. בגלל ההידבקות כאן בכנסת אין ועחו"ב ואין פיקוח על חוק האיכונים. מיום חמישי אנחנו מקבלים פניות ואין מענה. והממשלה מתעקש על 500 ₪, לא על הסברה. שמעתי שאתנה נתון בלחצים איומים להעביר את חוק הקורונה והכנסת לא יכולה להיות חותמת גומי של הממשלה. ואני מפצירה בך להיות מגן הדמוקרטיה".

ח"כ יואב סגלוביץ' 'יש עתיד תל"ם': "חלק מהחוקים לא היו צריכים לבוא לעולם אם הייתה ממשלה מתפקדת. את אותם 300 חיילים לבדיקת שרשרות אפידמיולוגיות היה צריך לעשות במרץ. מה שמפחיד יותר מהקורונה זה חוסר התפקוד של הממשלה. מאות ואלפי אנשים שמתקשרים ללא מענה במשרד הבריאות זה לא הגיוני. אנחנו מדינה מצוינת עם מנהיגות מופרעת. צריך לקחת את השרביט מהם".

ח"כ מיכל וונש 'כחול לבן': "בערד חילקו לכל בית מסכות עם הסבר בכל השפות. חייבים קודם כל להנגיש לציבור את המידע. כל האירוע המתמשך תלוי באמון הציבור".

צילומים: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ • שמחת הרגל אצל הגר"מ צדקה
יֵרָאֶה כָל זְכוּרְךָ • האדמו"ר ממודז'יץ בתפילה בכותל המערבי
לְמַעַן אֲמִתָּךְ • האדמו"ר מנאראל בנענועים
יואלי קליין, שעיה גרוס ושלומי ברנשטיין - ימים באים
לְמַעַן צִדְקָתָךְ • האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בנענועים
הממשלה מזלזלת בקדושת החיים / יעקב אשר זועם על מחדל הקורונה
תיעוד מהמסוק: כך נתפסו השב"חים שהיו מעורבים בדריסה
לֹא נִתְּנוּ מוֹעַדִים לְיִשְרָאֵל אֶלָא כְּדֵי שֶיַעַסְקוּ בַּתּוֹרָה • גלריה
קַבֵּל נָא שַׁוְעִי • האדמו"ר מנדבורנא באניא בנענועים
לְמַֽעַן נִצְחָךְ • האדמו"ר מטשקאווא בנענועים
הוֹשַׁע נָא הַר הַמּוֹרִיָּה • ראב"ד ירושלים בנטילת ד' מינים
העתירו בתפילה: ראש הישיבה חלה בקורונה ואושפז בבית החולים במצב קשה
רַב לְהוֹשִׁיעַ • הגר"ד בצרי בנענועים
מחדל: גבר בן 50 מת בתוך בית החולים בשל המחסור במכשירי אקמו
פיגוע דריסה ליד היישוב מכמש שבבנימין: אישה פונתה במצב בינוני
זֽוֹעֲקֶֽיךָ תּוֹשִֽׁיעַ • האדמור ממשכנות הרועים בנענועים
תיעוד דרמטי ממחנה הפליטים: הלוחמים קפצו מהרכב ועצרו חשודים • צפו
תחזקו את הסוכות: הרוחות יתחזקו והגשם הראשון יירד • האזינו

3 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו