צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

אשר: "לשלוח עשרות אלפי בחורים לבתים צפופים זו טעות גדולה" • צפו

יו"ר וועדת חוקה: "רוב הישיבות פועלות במסגרת של קפסולות בצורה מסודרת ויעילה. מדובר בעשרות אלפי בחורי ישיבות שנמצאים בתוך הישיבות ואחוז ההדבקה בהם כרגע עומד על פחות מ-0.01%. אם יש מקומות שלא שמרו, צריך לטפל בזה נקודתית"

יו"ר וועדת חוקה ח"כ יעקב אשר התייחס היום בדיון בוועדה לאפשרות שיסגרו את עולם הישיבות ואמר כי "רוב הישיבות פועלות במסגרת של קפסולות בצורה מסודרת ויעילה. מדובר בעשרות אלפי בחורי ישיבות שנמצאים בתוך הישיבות ואחוז ההדבקה בהם כרגע עומד על פחות מ-0.01%".

לדבריו, "אם יש מקומות שלא שמרו, כמו שבכל מקום יש הפרות פה ושם, צריך לטפל בזה נקודתית על ידי הוצאה למלוניות או כל טיפול קונקרטי אחר מול אותה ישיבה, אבל אם תהיה החלטה לסגור את עולם הישיבות זו תהיה החלטה שגויה מאוד".

"זו לא רק הבעיה שלנו כציבור מאמין שמודאג מקיום התורה, אלא גם מבחינת יעילות המלחמה בהתפשטות הנגיף זהו מהלך לא נכון, לקחת עשרות אלפי בחורי ישיבות ולשלוח אותם לבתים צפופים של עשר ושתים עשרה נפשות, זו טעות ואני מקווה שהדברים נכנסים לאוזן הנכונה ושלא יעשו טעויות בעניין הזה".

"צריך להשאירם לטפל נקודתית איפה שצריך. אנחנו מגויסים לכך. זו תהיה החלטה שגויה מאוד ואני מקווה הדברים נכנסו לאוזן המתאימה שלא תהיה החלטה מסוג זה. הכי קל להטיל סגר. בתי הכנסת עובדים מאוד מסודר. לא היו יותר מ-50 כיסאות ולכן, גם כאיש מאמין וגם כאחד האדם אסור לקבל החלטות רוחביות סתם. צריך החלטות נקודתיות כירורגיות", דברי אשר.

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני הגיב אמש (ראשון) לדיווחים כי במשרד הבריאות ובמטה לביטחון לאומי (המל"ל) ימליצו מחר לממשלה לסגור את עולם הישיבות, כולל אלו שבקפסולות, ואיים בפרישה מהקואליציה: "באם תתקבל החלטה לסגור את הישיבות – אעלה למרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א ואמליץ בפניהם שלא להיות שותפים בממשלה כזאת", אמר גפני.

2 תגובות

איזה אידיוטים כל בעלי ההחלטות למדינה הזאת. וואי בא לי לעזוב את המדינה המפגרת הזאת ולחזור רק בביאת משיחא. איזה גזירות קשות. אוי כמה קשה כאן.

ולשלוח עשרות אלפי בחורים לישיבות צפופות זה עוד יותר טעות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *