צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

גפני: "אם יש ישיבה שיש בה הידבקות ולא עומדים בהנחיות – לסגור" • צפו

יו"ר 'דגל התורה' על האיום לפרוש מהממשלה: "אני נגד האמירה הכוללת הזאת 'לסגור את הישיבות'. בישיבת 'חברון' לא נדבק אחד. אני יביא לכם רשימה של ישיבות כאלה. אמרתי לרה"מ, מה נבקש מהקב"ה כדי למנוע את המגיפה אם לא יהיה לימוד תורה"

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני התייחס היום (ראשון) בדיון בועדת הכספים לאיום שלו לפרוש מהממשלה: "אני אומר את זה חד משמעית אם יש ישיבה שיש בה הידבקות ולא עומדים בהנחיות – לסגור. פיקוח נפש דוחה הכל. אבל, אני נגד האמירה הכוללת הזאת 'לסגור את הישיבות'".

עוד הוסיף: "בישיבת 'חברון' לא נדבק אחד. אני יביא לכם רשימה של ישיבות כאלה. אמרתי לרה"מ נתניהו אמש, מה נבקש מהקב"ה כדי למנוע את המגיפה אם לא יהיה לימוד תורה?!. במקום שאפשר, במקום שאי אפשר שייסגרו. וכל התגובות האלה של יאיר לפיד בעניין הזה – קודם שילמד את מה שאמרתי".

גפני הגיב אמש דיווחים כי במשרד הבריאות ובמטה לביטחון לאומי (המל"ל) ימליצו מחר לממשלה לסגור את עולם הישיבות, כולל אלו שבקפסולות, ואיים בפרישה מהקואליציה: "באם תתקבל החלטה לסגור את הישיבות – אעלה למרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א ואמליץ בפניהם שלא להיות שותפים בממשלה כזאת", אמר גפני.

השר רפי פרץ טען היום כי "כששומרים על הכללים הסיכוי להדבקה יורד משמעותית, זה הוכיח את עצמו בישיבות הציוניות. מתוך כ- 7,000 תלמידים בישיבות הציוניות (גבוהות והסדר), נדבקו אך ורק 13 תלמידים וסך הכל 103 תלמידים נמצאים בבידוד. מודל הקפסולות שהפעלנו עוד בהיותי שר החינוך, הוכיח את עצמו".

"בחודשיים האחרונים ביקרתי במוסדות אלו ונוכחתי לדעת שהשילוב של מודל הקפסולות עם הקפדה ושמירה הדוקה על כללי הריחוק, ההיגיינה וחבישת המסיכות שמרו על התלמידים מפני הדבקה. אדרוש בממשלה להמשיך את מודל הקפסולות בישיבות הציוניות, אך עם זאת יש להגביר את האכיפה. ישיבות או כל מוסד חינוכי אחר שלא יעמדו בכללים צריכים להיקנס, ולהיסגר לאלתר", דברי פרץ.

יו"ר וועדת חוקה ח"כ יעקב אשר התייחס היום בדיון בוועדה לאפשרות שיסגרו את עולם הישיבות ואמר כי "רוב הישיבות פועלות במסגרת של קפסולות בצורה מסודרת ויעילה. מדובר בעשרות אלפי בחורי ישיבות שנמצאים בתוך הישיבות ואחוז ההדבקה בהם כרגע עומד על פחות מ-0.01%".

לדבריו, "אם יש מקומות שלא שמרו, כמו שבכל מקום יש הפרות פה ושם, צריך לטפל בזה נקודתית על ידי הוצאה למלוניות או כל טיפול קונקרטי אחר מול אותה ישיבה, אבל אם תהיה החלטה לסגור את עולם הישיבות זו תהיה החלטה שגויה מאוד".

"זו לא רק הבעיה שלנו כציבור מאמין שמודאג מקיום התורה, אלא גם מבחינת יעילות המלחמה בהתפשטות הנגיף זהו מהלך לא נכון, לקחת עשרות אלפי בחורי ישיבות ולשלוח אותם לבתים צפופים של עשר ושתים עשרה נפשות, זו טעות ואני מקווה שהדברים נכנסים לאוזן הנכונה ושלא יעשו טעויות בעניין הזה".

"צריך להשאירם לטפל נקודתית איפה שצריך. אנחנו מגויסים לכך. זו תהיה החלטה שגויה מאוד ואני מקווה הדברים נכנסו לאוזן המתאימה שלא תהיה החלטה מסוג זה. הכי קל להטיל סגר. בתי הכנסת עובדים מאוד מסודר. לא היו יותר מ-50 כיסאות ולכן, גם כאיש מאמין וגם כאחד האדם אסור לקבל החלטות רוחביות סתם. צריך החלטות נקודתיות כירורגיות", דברי אשר.

4 תגובות

בישראל כמו בישראל אין שום אכיפה הכל דיבורים חלק מהנוסעים ללא מסיכות כלל או על הסנטר וכדו'
אני רוצה שוטרים סמויים ובדיקות פתע בתח"צ

המשטרה יושנת ??????אגב חלק מהבחורים שנסעו איתי לישיבות בשבועות האחרונים ללמוד בקפסולות נסעו ללא מסיכות . די לזלזול
גם אצלנו וגם אצל החילוניים

ר' משה גפני , משה גפני אני עוד זוכר אותך כראש כולל באופקים , לסגור ישיבה יכול רק ראש ישיבה גדול בתורה או אדמו"ר ,
אבל פוליטיקאי אסור לו להתערב בנושא בכלל , רק יכול לבוא לגדולי ישראל ולשאול כדת מה לעשות . הרב קולודצקי בוכה על בחורים המיטלטלים בשווקים

ר' משה גפני , משה גפני אני עוד זוכר אותך כראש כולל באופקים , לסגור ישיבה יכול רק ראש ישיבה גדול בתורה או אדמו"ר ,
אבל פוליטיקאי אסור לו להתערב בנושא בכלל , רק יכול לבוא לגדולי ישראל ולשאול כדת מה לעשות . הרב קולודצקי בוכה על בחורים המיטלטלים בשווקים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *