Yaakov Naumi/FLASH90

סגירת האולמות תיכנס לתוקף ברביעי בבוקר – יתר ההגבלות מהיום ב-14:00

נציג הממשלה הודיע בכנסת במענה לדרישת ח"כ פינדרוס כי ההגבלות לאולמות האירועים יכנסו לתוקף רק ביום רביעי בבוקר, ויתאפשר לקיים גם הערב אירועים בהשתתפות 50 איש. פרופ' סדצקי: "מצב התחלואה מדרדר בצורה דרסטית"

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

יו"ר וועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא-ביטון הודיעה כי סיכמה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שההגבלות לאולמות האירועים יכנסו לתוקף רק ביום רביעי בבוקר, כך שגם הערב (שלישי) יתאפשר לקיים אירועים בהשתתפות 50 איש. מי שנלחם על דחיית ההחלטה הוא יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס שהעלה את הנושא בדיון בפני המשנה ליועמ"ש רז נזרי שבדק את הנושא עם מקבל ההחלטות בממשלה. יתר ההגבלות ייכנסו לתוקף היום (שלישי) בשעה 14:00 בצהריים.

בשל הביקורת: השבתת המזגן ומגבלת הנוסעים באוטובוסים נדחתה לרביעי

בתום הדיון בוועדה אישרו חברי הכנסת לקריאה שניה ושלישית את החוק המסמיך את הממשלה להתקין צווי הגבלה עקב הקורונה. על פי הצעת החוק שתואשר עוד הלילה באופן סופי במליאת הכנסת, הצו יחול מידית אך הוא יצטרך לקבל בתוך שבוע את אישורה של הכנסת. החוק מאפשר מנגנון שכזה לממשלה רק למשך חודש.

עו"ד רז נזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, הסביר כי חוק המסגרת הכולל בנושא, המצוי בדיונים בוועדת החוקה, יימשך עוד זמן רב, ולכן החוק הנוכחי הכרחי לזמן הבינים. לדבריו, "ההגבלות פוגעות בזכות הקניין ובזכויות אדם, הובאו בעבר בע"פ תקנות לשעת חירום, אך תקנות שכאלו אינם דרך המלך ולכן הכנסת צריכה לאשר אפשרות לממשלה לפעול החלטות מהירות, מהיום למחר".

"כל עיכוב של יום עלול להביא לאיבוד שליטה. הממשלה תחליט בצו – והוא יחול מיידית, אך בתוך שבוע מהצו הכנסת תוכל לאשר, לבטל, לשנות או להוסיף פרטים לאותו הצו. אם הועדה לא אישרה את הצו, הוא יובא לאישור מליאת הכנסת – ובכוחה לבטל את הצו. הנגיף לא שומר שבת, ולא עובד רק בין שמונה לארבע. לדבריו, עדיין נבדק מתי יחולו ההגבלות שקבעה הממשלה הבוקר", דברי נזרי.

פרופ' סיגל סדצקי, נציגת משרד הבריאות, אמרה בדיון כי "מצב התחלואה מדרדר בצורה דרסטית, כולל החולים קשה והמונשמים. המצב מחייב החלטות אפילו חריפות יותר, ואנו באיחור מאד גדול בהפסקת ההתקהלויות. חייבים להגן על הציבור, וההתקהלויות לסוגיהן הם מקור ההדבקה הגדול ביותר. ללא הגבלתן – לא נוכל לעצור את הנגיף. החמרת ההגבלות – היא כדי למנוע סגר".

כזכור, הממשלה החליטה היום פה אחד כי התפילות בבתי הכנסת יוגבלו להשתתפות של עד 19 איש. התכנסויות והתקהלויות אחרות יגבלו לעד 20 משתתפים, במרחק של 2 מטר בין אחד לשני תוך חבישת מסיכות. ההחלטות דורשות רק חתימה של מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי על צו בעניין, "משרד הבריאות יעדכן בשעת הכניסה לתוקף של ההחלטות", נמסר.

עוד הוחלט להגביל את הנוסעים באוטובוס לעד 20 איש, והממשלה מסמיכה את שרת התחבורה לקבוע מספר אחר בהסכמת שר הבריאות והמל"ל – ההחלטה נכנסה לתוקף מיידית. בית הספר של הקיץ, קייטנות ופעילויות נוער: תתאפשר רק לגילאי גן עד כיתות ד'. "הממשלה מסמיכה את מנכ"ל משרד הבריאות לקבל החלטה בעניין פעילויות חינוכיות לגילאי ה׳ ומעלה בהתייעצות עם השר להשכלה גבוהה", נמסר.

הגבלות נוספות שהוחלטו בממשלה וכפופות לאישור ועדה בכנסת: סגירת אולמות, מסעדות: הגבלה של עד 20 איש בשטח סגור ועד 30 איש בשטח פתוח בשולחנות מרווחים בחוץ, סגירה של חדרי כושר ובריכות שחייה ציבוריות, סגירה של מופעי תרבות, מלונות ותיירות: לא תתאפשר פעילות ברים בשטח המלון. פעילות מסעדות וחדרי אוכל תתאפשר עד 20 איש בשטח סגור.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell