צילום: טל עוז / משרד הביטחון

דיווח: האלוף במיל' רוני נומה הוא מועמד מוביל למנהל הטיפול בקורונה

האלוף במיל' רוני נומה הוא מועמד מוביל לתפקיד האחראי על ניהול משבר הקורונה. שר הבריאות אדלשטיין הכריז אמש: "החלטתי למנות מנהל מיוחד למערכה נגד מגפת הקורונה. בזמן הקרוב ביותר אודיע על בחירתי. תפקידו יהיה לתכלל את הנושא"

האלוף במיל' רוני נומה הוא מועמד מוביל לתפקיד האחראי על ניהול משבר הקורונה, כך דיווחו אלון בן דוד ונדב איל ב'חדשות 13. נומה, שכיהן בתפקידים בכירים בצה"ל בהם אלוף פיקוד מרכז, מונה במהלך הגל הראשון לנהל את משבר הקורונה בעיר בני ברק בעקבות התפרצות מוגברת של מגפת הקורונה בעיר, תפקיד אותו עשה בהתנדבות.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הכריז אמש כי "החלטתי למנות מנהל מיוחד למערכה נגד מגפת הקורונה. בזמן הקרוב ביותר אודיע על בחירתי. תפקידו יהיה לתכלל את הנושא, החל ממערך הבדיקות, דרך קטיעת שרשרת ההדבקה ויתר הפעולות הקשורות לנגיף".

נומה סיפר לאחרונה על פעילותו בבני ברק ואמר כי "הייתה המון חשדנות בינינו לבין החרדים בבני ברק. נקודת המפנה ביחסים הייתה סביב ההיערכות לפסח, שמה אני הרגשתי שהגורמים הממשלתיים והביצוע צריכים להבין שיש פה עיר אחרת עם צרכים אחרים. לא היו רק חולים, היו הרבה גופי ביצוע, וכדי לעשות ביעור חמץ בפסח שנאסוף את החמץ מכל הדירות כדי שלא יהיו התקהלויות כל שנה, היה צריך אמון הדדי. היה מבצע לוגיסטי שלם, הם לא האמינו והחיילים לא הבינו. ברגע שראו ושמעו בני אדם שבאים לעזור, שם הייתה נקודת המפנה".

שינויים חיוביים במגמת ההדבקה: האלוף נומה יסיים את תפקידו בבני ברק

ביום שישי חשפנו כי נומה השתתף בהתייעצות חירום במעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, בהשתתפות ראש עיריית בני ברק ומזכיר מועצת גדולי של דגל התורה הרב אברהם רובינשטיין יחד עם הד"ר משולם הרט הנחשב למקורבו של ראש הישיבה ומייעץ לגדולי ישראל בנושאים רפואיים – עלו יחד למעונו של מרן להתייעצות חירום זאת בשל העלייה הגבוהה בתחלואה של נגיף הקורונה.

ל'חדשות JDN' נודע כי במהלך פגישת החירום הורה מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א שחלילה מזלזל בהוראות הרופאים ומשרד הבריאות וחובה לקיים את כל ההנחיות הכוללים עטיית מסיכות ושמירת מרחק בין אדם לאדם. בנוסף, הורה ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א שכלל הגורמים יביאו את כל נתוני התחלואה בפני הגאון רבי שרגא שטיינמן שליט"א ראש ישיבות 'אורחות תורה' וכן בפני הגאון רבי ברוך דב דיסקין שליט"א, שמונו כבר בגל הראשון על ידי גדולי ישראל לרכז את המידע הרפואי וההלכתי בנושא – והם ישובו אליו עם כל הנתונים ויביאו את הדברים להכרעתו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *