ראש המל"ל: לתעדף את ביתר בפינוי החולים למלוניות • בנט סייר בעיר

ח"כ יעקב אשר דרש מראש המל"ל: "לא יתכן שישלחו פקס עם החלטות וישאירו את העיר להתמודד לבד". בנט: "ה-48 השעות הקרובות יחרצו את גורלה של ביתר עלית. 'התנפלות' על העיר וניקויה מקורונה, או אובדן שליטה והפיכתה ל'ספינת קורונה' של אלפי נדבקים"

לבקשת ראש העיר ביתר עילית מאיר רובינשטיין, שוחח הבוקר יו"ר וועדת חוקה ח"כ יעקב אשר עם ראש המל"ל מאיר בן שבת, ודרש הקמת חפ"ק לטיפול משותף באירוע יחד עם עיריית ביתר כדי למנוע את הימשכות הסגר ולחסוך סבל מיותר לתושבים. ח"כ אשר אמר לראש המל"ל: "לא יתכן שישלחו פקס עם החלטות וישאירו את העיר להתמודד לבד".

מלשכת אשר נמסר כי "בעקבות כך הורה ראש המל"ל לסגנו ולנציגי המשרדי השונים לרדת לביתר לפגישה מיידית עם ראה"ע וצוותו. כמו כן הורה ראש המל"ל לתעדף את ביתר בפינוי החולים למלוניות, בתיאום עם העירייה ונציגי הקהילות, כדי להאיץ את השטחת מצב התחלואה ולשחרר את העיר".

במקביל, במהלך הסיור בעיר ביתר עילית קיים שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט פגישת חירום עם ראש העיר מאיר רובינשטיין ועם צוות הנהלת העיר. בנט פגש גם את אנשי פיקוד העורף שהגיעו לסייע. זהו הביקור השלישי של ח"כ בנט בביתר עלית מאז פרוץ המגיפה, אז כיהן כשר הביטחון.

"לאחר קיום הערכת מצב, גיבשו יחד תכנית פעולה שעיקרה: פינוי מיידי של 280 נשאי הקורונה בעיר למלוניות תוך 48 שעות, ולפני כניסת השבת. הפינוי הכרחי מכיוון שמבנה המשפחות והדירות בעיר אינו מאפשר בידוד אפקטיבי בבתי התושבים. במקביל לפינוי, יש לקיים מסת בדיקות וחקירות כדי לאתר את שאר הנשאים ולפנותם באופן מיידי", נמסר מטעם בנט.

לדברי בנט, "ה-48 השעות הקרובות יחרצו את גורלה של בית״ר עלית. ״התנפלות״ על העיר וניקויה מקורונה, או אובדן שליטה והפיכתה ל״ספינת קורונה״ של אלפי נדבקים. תושבי העיר שנדבקו מתחננים שיפנו אותם. ללא טיפול דחוף זה, העיר תוכנס לסגר של חודש-חודשיים, דבר הרסני לחייהם ולפרנסתם של תושבי העיר. תושבי העיר ביתר עילית מתנהלים למופת, ובזהירות, וכך גם ראש העיר אך הם זקוקים לסיוע מיידי של הממשלה בפינויים. אני קורא לממשלה לפעול מיד, בשעות הקרובות".

ועדת השרים החליטה: העיר ביתר עילית תוכרז מחר בבוקר כ"אזור מוגבל" לשבוע

רובינשטיין סיכם עם לשכת רה"מ: הסגר בביתר עילית יחל רק בשעה 13:00

משרד הבריאות על הסגר בביתר: "טענות ראש העיר מנותקות מהמציאות"

3 תגובות

אבל אשמים אנחנו
מה אתם רצים להיבדק
תשתו מי כסף
תגרגרו מי מלח
אינהלציות של סודה לשתיה
שמן עץ התה
לבונה
חליטת גינגר קינמון לימון
חומץ תפוחים
שום
שמן אורגנו פראי

למה בנט לא לוקח יוזמה ופועל כמו שפעל כשהיה שר בטחון רק הוא יכול להיות השליח הנאמן למגיפת הקורונה!!!!

בנט מתאים להיות ראש ממשלה. נקודה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *