צילום - קובי גדעון /לע"מ

נתניהו לציבור החרדי: "אין שום אפליה, כל ההחלטות ענייניות ומקצועיות" • צפו

ראש הממשלה הציג את התוכנית הכלכלית: "ודאות לשנה ומענק מיידי". עוד הוסיף: "אנחנו עושים הכל להימנע מסגר מלא, אבל נדרשת אחריות אישית וערבות הדדית". הודה: "במבט לאחור, השלב האחרון של ההקלות היה מהיר מדי ואני לוקח האחריות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ הציגו הערב (חמישי), במסיבת עיתונאים משותפת, את התוכנית הכלכלית להצלת המשק, בצל משבר קורונה. בדבריו התייחס נתניהו גם לביקורת החריפה נגדו בציבור החרדי על ההתנהלות כלפי הערים החרדיות, ולקח אחריות על תפיחת המשק מהר מידי אחרי הגל הראשון.

"אזרחי ישראל, מיד אציג לכם את רשת הביטחון הכלכלית שהכנו לשנה הקרובה. זוהי רשת ביטחון לשכירים, לעצמאים, ורשת ביטחון לעסקים. שר האוצר והצוותים שלנו עבדנו על התכנית הזאת בימים האחרונים מסביב לשעון – עבדנו כדי שתקבלו את הכסף, וכמה שיותר מהר", אמר נתניהו בפתח דבריו.

"אבל לפני הכל, אני רוצה לומר משהו מעומק לבי: אנחנו בעיצומה של סערה עולמית ומתגברת. אנו בעיצומו של גל שני של הקורונה. הוא הגיע אלינו, הוא הגיע גם למדינות אחרות – לדעתי הוא לא יפסח על אף מדינה, כמעט. אנחנו מנווטים את הספינה הלאומית שלנו בין גלים גבוהים וסכנות בריאותיות, שלא היו כדוגמתן בעולם ב-100 השנים האחרונות. ההתמודדות עם הקורונה דורשת קבלת החלטות מכריעות על בסיס יומיומי, כל הזמן צריך למצוא את האיזון בין הבטחת הבריאות והחיים שלכם, אזרחי ישראל, לבין פתיחת הכלכלה והחזרתה למסלול של יציבות. ההחלטות מתקבלות בשיטה של ניסוי וטעייה, פשוטו כמשמעו. אתה מנסה, טועה ומתקן. כך עושות כל הממשלות, וכל מנהיגי העולם שאני מדבר איתם – כל הזמן, כולל היום".

צילום – קובי גדעון /לע"מ

"בגל הראשון של הקורונה הייתה לנו הצלחה מדהימה. סגרנו את השמיים ואת הגבולות מוקדם מאוד, הכנסנו אנשים לבידוד, השתמשנו בכלים דיגיטליים, הטלנו סגרים. כתוצאה מכך הורדנו את נתוני התחלואה לקומץ נדבקים ביממה – למרות שכל אובדן חיים הוא טראגי, ואני משתתף בצער המשפחות, אני יודע מה זה מחיר אובדן – למרות כל זאת, מספר הנפטרים אצלנו היה ונשאר קטן מאוד, יחסית לאלפים שמתו במדינות בגודל שלנו. זהו הישג שאנחנו חייבים להמשיך לשמור עליו".

"אבל יש גם צד שני: הצעדים שנקטנו, שהביאו הצלחה כבירה במישור הבריאותי – גבו מאיתנו מחיר כבד במישור הכלכלי. כדי לאושש את המשק התחלנו לפתוח אותו. תחילה חזרנו לעבודה, אחר כך פתחנו חנויות, קניונים, בתי-ספר, ומסעדות, ולאחרונה פתחנו אולמות אירועים, מועדונים, ברים, ומקומות נוספים שיש בהם התקהלויות ומגע קרוב".

"במבט לאחור, כחלק מהניסוי והטעייה, אפשר לומר שהשלב האחרון הזה היה מוקדם מדי. אמנם רבים דחקו בנו לעשות אותו, לפתוח את הכלכלה בלי חשבון, אגב – זה לא מונע מאותם אנשים לומר לנו היום 'למה פתחתם?'. אבל עשינו זאת לא בגללם, אלא בגלל שהקשבנו למצוקות שלכם, אזרחי ישראל, וכדי להחזיר כמה שיותר אנשים לעבודה. אני לוקח על עצמי את האחריות לצעד הזה, ואני גם לוקח על עצמי את האחריות לתקן אותו. לכן סגרנו עכשיו מקומות של התקהלויות חברתיות בחללים סגורים, ובמידת הצורך ננקוט גם צעדים נוספים".

ראש הממשלה התייחס לביקורת החריפה כלפי מקבלי ההחלטות על הטלת הסגרים על הערים החרדיות: "אני רוצה לומר לכל אזרחי ישראל, כולל לאחינו היקרים בני הציבור החרדי – כל ההחלטות שלנו מתקבלות על בסיס מקצועי וענייני, על בסיס סטטיסטי, מתוך דאגה אמיתית לבריאותם של כלל אזרחי ישראל. אין שום אפליה נגד ציבור כלשהו".

"לצערי, בניגוד להנחיות האחרונות שהוצאנו אני שומע על יוזמות פיראטיות בציבורים שונים לקיים חתונות גדולות. במקום באולמות – בווילות, בבתים פרטיים. אני רוצה לומר לכם: אל תעשו את זה. אי-אפשר לרמות את הנגיף. אנחנו אוסרים חתונות, כדי למנוע הלוויות. תעשו חתונות קטנות, ואל תתקהלו יותר מ-20 איש בשום מקום. לבשו מסכות – מחקרים הוכיחו שכששני אנשים לובשים מסכות במרחק של שני מטר זה מזה – הסיכוי להידבקות הוא אפסי. לכן אני שב ומבקש את שיתוף הפעולה שלכם, אזרחי ישראל, לבשו מסכות, ושמרו על מרחק. אם נשמור על הנחיות הבריאות בקפדנות, נשטח את עקומת התחלואה. אבל אני רוצה שתדעו, גם כשנעשה זאת העקומה עוד תעלה בגלל ההידבקויות שכבר קרו – ורק אחרי זמן נוסף, אפילו כמה שבועות, רק אז היא תרד בחזרה".

"אנחנו עושים הכל להימנע מסגר מלא. זה בידיים של כולנו. נדרשת אחריות אישית – וערבות הדדית. הממשלה תמשיך ליישם את הלקחים, להפעיל בקרה, להשליט פיקוח, לקצר את משך התשובה לבדיקות הקורונה. אבל זכרו, מילוי ההנחיות הוא התנאי ההכרחי להצלחה. כל זה בנושא הבריאותי".

"עבדנו מסביב לשעון כדי שתקבלו את הכסף כמה שיותר מהר"

"עכשיו אני רוצה לדבר על הנושא הכלכלי – על רשת הביטחון הכלכלית לשנה הקרובה, עבורכם אזרחי ישראל. אני קשוב למצוקות שלכם. אני שומע את הזעקה. אני מדבר איתכם ב'זום' ומדבר איתכם פנים-אל-פנים. שיחות גלויות לב, אמיתיות, נוקבות. אני נחוש לתת פתרונות. אני רואה לנגד עיניי את בעל המסעדה, את נהג המונית, את מוכר הפלאפל, את הספר והקוסמטיקאית, את עובדות הבמה והתיאטרון והאומנים והאומניות, את בעלות העסקים ובעלי העסק, את המנהלים ואת הפועלים. אני עובד יום ולילה בשבילכם".

"מתחילת המשבר יזמנו תכניות שונות לסיוע כלכלי: הרחבנו את הזכאות לדמי אבטלה, נתנו מתן תמריצים לחזור לעבודה והקצינו מענקים בהיקפים גדולים, וגם הרבה הלוואות. עשינו מאמצים אדירים להתגבר על הבירוקרטיה הישראלית. אתם יכולים להאמין לי, זו היאבקות במשקל כבד, קרב סומו. אני יודע שבשבועות הראשונים היו תקלות ועיכובים לא מעטים, הם נבעו מחבלי הלידה הקשים של התכניות הקודמות שהבאנו, מבירוקרטיה כרונית שגם קיימת במערכת. חלק מהעיכובים הללו עדיין איתנו. לכן אתמול, שר האוצר ואני הנחינו את רשות המסים לזרז ולהגדיל את המקדמות לבעלי העסקים שהבדיקה בעניינם עדיין לא הסתיימה – ולהעביר להם את הכסף בהקדם".

"הנה העקרונות שמנחים אותנו: קודם כל ודאות לשנה הקרובה, מהירות בהעברת הכסף, ושלישי, אני רוצה שתקשיבו לי כי אני יודע שכולכם מסתכלים על זה – מענק מיידי לעצמאים. אנשים מחכים לקבל כסף, לכן התעקשנו – מענק מיידי לעצמאים. אני תכף אפרט. כלומר, מה שדרוש עכשיו זו תכנית המשך, שנותנת ודאות כלכלית לשנה הקרובה, 12 חודשים שלפנינו, ונותנת כסף מהיר בחשבון. זוהי רשת ביטחון לכל אזרחי ישראל. אני רוצה שכל אחד ואחת מכם תדעו שהמדינה תעשה כל מה שנדרש להקל על המצוקה הכלכלית".

"אני אציג את עיקרי התכנית החדשה, ושר האוצר ישראל כ"ץ ירחיב עליה בהמשך. המרכיב הראשון הוא רשת ביטחון לשכירים – אלה שהם מובטלים ואלה שנמצאים בחל"ת. בתכנית שנביא לאישור הממשלה בשבוע הבא אתם תקבלו דמי אבטלה עד סוף יוני 2021. כלומר, אנחנו מאריכים את הזכאות לדמי אבטלה, ואת התוקף של כל ההקלות שנתנו מתחילת המשבר. חשוב להגיד – כל זה יהיה בתוקף עד ששיעור האבטלה ירד לפחות מתחת ל-10%. אנחנו מקווים שנגיע לזה. אנחנו עובדים להגיע לזה".

"המרכיב השני הוא רשת ביטחון לשנה הקרובה – לעצמאים ולבעלי העסקים שנפגעו מהקורונה. קודם כל, כפי שאמרתי לכם, הנחיתי לתת מענק מידי, שיגיע לחשבון הבנק שלכם כבר בשבוע הבא. גם בעניין הזה היינו חייבים להתגבר על מכשולים בירוקרטיים כמעט בלתי-אפשריים. היינו צריכים להביא לחדר אחד את האחראית על המחשוב, את האחראי על מס הכנסה, את היועצים המשפטיים של משרד האוצר, את צמרת משרד האוצר והביטוח הלאומי ובסוף פיצחנו את זה".

"בשבוע הבא ניתן מקדמות של עד 7,500 ש"ח לאותם אנשים שסייענו להם בתחילת מאי – בלי לעשות חישובים חדשים, תכנות חדש, תנאים חדשים. זה התשלום המידי שאתם רואים כאן. שר האוצר יפרט את שאר התשלומים לעצמאים ולבעלי עסקים להמשך השנה. המרכיב השלישי בתכנית החדשה – רשת ביטחון נוספת לעסקים בשנה הקרובה. עסקים קטנים שנפגעו, בעלי מחזור שנתי של עד 300 אלף ש"ח, יקבלו מענק של עד 6,000 ש"ח אחת לחודשיים. עסקים גדולים יותר שנפגעו, בעלי מחזור שנתי של 300 אלף ש"ח עד 100 מיליון ש"ח, יקבלו אחת לחודשיים סיוע למימון ההוצאות הקבועות שלהם, שיכול להגיע עד 500 אלף ש"ח. אבל סכומי הסיוע תלויים, וזה ברור לכם, הם תלויים כמובן במידת הפגיעה בעסק".

"חוץ מזה נביא כבר בשבוע הבא עוד החלטות לאישור הממשלה. למשל, ביטול הצורך לחדש את רישיון העסק בשנה הקרובה, והגדלה דרמטית של הלוואות בערבות מדינה בתנאים משופרים".

"אם נצטרך, בשבועות הקרובים נביא עוד תכניות. אנחנו מדברים על זה. גם בתחום הכלכלה וגם בתחום הבריאות. אנחנו יכולים לעשות את זה ולהשקיע את הכסף הגדול הזה כי כלכלת ישראל מאוד איתנה. היא צברה הרבה מוניטין, עשינו פה הרבה רפורמות. הבאנו לצמיחה ייחודית, אני מאוד גאה בזה, אבל זה נותן לנו את היכולת ללוות כסף בריבית מאוד נמוכה. סטנלי פישר, כלכלן שהיה נגיד בנק ישראל, אמר לי אתמול: 'זה מצב ייחודי. היום אתם יכולים ללוות כסף בריבית מאוד נמוכה'. אני לא רוצה להשלות אתכם שזה יפתור את כל הבעיות, אבל אני כן מבטיח לכם שאני אישית אהיה מעורב כל הזמן – כדי להבטיח שהכסף יוצא אליכם, שתוכלו לקיים את עצמכם ואת המשפחות שלכם בתקופה הקשה הזאת".

לסיום אמר נתניהו: "אזרחי ישראל, היום החלו 'ימי בין המצרים'. אנחנו עם שזוכר את עברו, את המאורעות הגדולים בתולדותינו וגם את המאורעות הקשים. השורשים החזקים שלנו תמיד אפשרו לנו לעמוד בסערות הקשות. ידענו חורבן וגלות, אבל בזכות הרוח הכבירה שמפעמת בנו נעמדנו מחדש על רגלינו. הקמנו מדינה חזקה, מדינה פורחת ובעזרת ה' – באחריות אישית ובערבות הדדית – היא אף תגיע לשיאים חדשים לטובת כל אזרחי ישראל. כולנו יחד ננצח את הנגיף".

נתניהו לגנץ: "אם מורידים את הפוליטיקה, צריך להעביר תקציב"

במענה לשאלות הוסיף ראש הממשלה כי "אני עובד על הכלכלה ושובר את הראש כיצד להתגבר על הבירוקרטיה הנוראה. כשעשיתי את כל הדברים שהביאו את ההישגים, ספגתי תקיפות אינסופיות. אני לא עושה חישוב אישי. אנחנו נעשה מה שאפשר ונעשה עוד. אנחנו רוצים להגיע למצב שאנשים יודעים איך הם חיים בשנה הקרובה. זה צריך לתת רשת ביטחון. אנחנו יודעים שצריך לדעת איך להתאים את האנשים למציאות החדשה. נכלול תוכנית הכשרה למקצועות של עידן הקורונה. אני בטוח שיש לנו את היכולת והחדשנות שיאפשר לנו להתגבר על זה".

לגבי שאלת התקציב אמר נתניהו: "אנחנו צריכים תקציב. כל הכלכלנים אומרים, 'תביאו תקציב מיידי עד סוף השנה'. אני אומר את זה גם לעמיתי בני גנץ כדי להעביר את תקציב הקורונה. אפשר להתווכח אבל לא עם העובדות. אם מורידים את הפוליטיקה, צריך להעביר תקציב וזה מה שהציבור מצפה מאיתנו לעשות. הקמנו ממשלת חירום כדי להעביר תקציב ואת חבילת הקורונה, להסכים לתקציב מהיר. דיברתי עם ארבעה מנהיגים בשבוע האחרון וכולם שואלים אותי מה יהיה. אז כולם אומרים שהם לא יודעים מה קורה ומשקיעים את העזרה הראשונה לעסקים".

במהלך מסיבת העיתונאים דיבר רה"מ נתניהו על הגל השני במשבר הכלכלי: "צמצמנו את ההוצאות הממשלתיות כפי שזה נכון במצב רגיל. כרגע ממשלות צריכות לקחת צעדים אגרסיביים כדי להוציא אנשים לעבודה. המצב המקרו-כלכלי הוא שאנו יכולים ללוות עשרות מיליארדי דולרים בריבית נמוכה. זה מצב חדש".

כץ: "נעביר תקציב ונעביר חוק הסדרים כדי שעוד שנה ונצליח לבלום את הקורונה"

שר האוצר ישראל כ"ץ נשא דברים אחרי נתניהו ואמר כי התכנית מוודאת "שלא יהיה מישהו או מישהי שלא יקבלו מענה וביטחון כלכלי בתקופה המורכבת והקשה שאנחנו ניצבים בפניה". השר הוסיף: "הסיבה היא שהנחת היסוד היא שהקורונה תלווה אותנו כשנה קדימה, כשאנחנו מקווים שיימצא החיסון שיאפשר לסיים את הדבר הקשה הזה שאנחנו ניצבים בפניו, כולנו ביחד. לכן נדרשה הנחה ונדרש גיבוש של תוכנית כלכלית שתתן מענה נרחב יסודי ומקיף לכל השכירים, עצמאיים ולבעלי העסקים. בתוכנית הזאת אכן הופקו גם הלקחים מאותן תוכניות שליוו אותנו עוד בזמן תחילתו של המשבר".

שר האוצר ישראל כץ הציג את פרטי התוכנית ואמר: "אבתוכנית הזו אכן הופקו הלקחים מאותם תוכניות שליוו אותנו עוד בזמן תחילתו של המשבר. כל השכירים שנמצאים בחל"ת או באבטלה יקבלו דמי אבטלה משופרים. הקלנו על התנאים. ניתן רשת ביטחון לעצמאים ולבעלי העסקים". כץ התייחס לתסכול של בעלי העסקים: "יש אנשים שמפגינים באמצע הלילה מול ביתי ואני מחבק אותם. אנשים פועלים מתוך חשש ומתוך כאב. אני אומר בכנות, אין לאנשים סיבה להפגין – כאן ניתנות כל התשובות".

בנוסף לכך, גם "כל העצמאים שהכנסתם עד 300 אלף שקלים, כולל בעלי שליטה, יקבלו מדי חודשיים מענק של עד 15 אלף שקלים והם יקבלו בנוסף לזה גם מענק עבור העסק שלהם, כשהעסקים עד 100 מיליון שקלים יקבלו מענקים לפי קריטריונים, והגדלנו את היקף המענק". השר כץ הוסיף כי "התכנית הזאת שונה ממה שהיה קודם. החלטנו להוריד את הרף לסיוע ל-40% בלבד, כך שלא רק מי שסגור או ירד ב-60% יקבל את המענקים האלה ואת השכר הדו-חודשי עד 15 אלף שקלים".

השר סיים את דבריו: ״נעביר תקציב ונעביר חוק הסדרים כדי שעוד שנה ונצליח לבלום את הקורונה. מדינת ישראל תתחבר לעתיד מבטיח לעתיד של צמיחה, אותו בסיס שהביא אותנו להיות מעצמה כלכלית מעצמת הייטק. כדי שזה ייגמר נתחבר לנקודה גבוהה ואני מבטיח לכם שזה יקרה עם סיום המשבר, שנוכל לצמוח נוכל להבטיח לכל אזרח במדינת ישראל עלייה ברמת החיים״.

גנץ: "מענה נרחב לדרישות הכלכליות – חברתיות של כחול לבן"

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ שוחח היום עם שר האוצר ישראל כ"ץ שהציג לו את התוכנית הכלכלית למלחמה בקורונה – כך נמסר מכחול לבן. גנץ בירך על המענה הרחב לדרישות הכלכליות – חברתיות של כחול לבן. "ממשלת החרום של הקורונה יצאה היום לקרב: למען הקשישים, העצמאיים, החקלאים, המובטלים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים".

"זהו ערב חשוב במלחמה שלנו כנגד הקורונה הכלכלית והחברתית. הקמנו את ממשלת החירום כדי להצליח להביא בשורות משמעותיות לכל מי שנפגע מההגבלות המתבקשות בשל המצב המירכב. התעקשנו על תשלומים מידיים במקביל לרשתות ביטחון ארוכות טווח שיבטיחו מנגוני צמיחה ויתנו ודאות לאזרחים".

"עלינו להניח הכל בצד ולעסוק רק בזה: יש לנו עוד עשייה רבה למען המובטלים ונפגעי המצב הכלכלי. נמשיך לעשות כל שיידרש על מנת להציל את המשק ואת כל הסקטורים שבו. לא נשאיר אף אחד מאחור. הימים מאתגרים וימשיכו כך גם בחודשים הקרובים אך הערב אנו מקווים כי הצעדים הכלכליים יביאו בשורות לבתים רבים", דברי גנץ.

16 תגובות

נו נו אני כמעט בטוח שגם הפעם ביבי וכץ יעזרו לטייקונים אולי גם מעט לעצמאים ועוד יותר מעט למפוטרים והעובדים שבחל"ת.
אך העובדים שמשרתם צומצמה או כאלו שנמצאים בבידוד לעיתים מעל שבועיים מי יפצה אותם על ירידת רוב הכנסתם ? עזבו שאבטלה חלת וכל הנ"ל זה עד 70 אחוז מהשכר למשפחה של 5/6 ילדים שמשכורתו היא כ 10 נטו ומקבל כמה חודשים אבטל של 7 כשהשכירות שהוא משלם לפני ארנונה חשמל וכ'ו עומדת על 4000 ש"ח מה שנשאר לו לחיות? אם ביבי יתן על זה מענה אני צנון ?? אולי כשהוא יבין סופית שאנחנו לא בוחרים בו אוטומטי כי הוא גוש הימין שקונה אותנו בחינם . אולי הוא יתעורר ויעשה את תפקידו והלוואי ואני טועה נתראה היום ב8 בערב …

אם רק החרדים חולים ?!
נחפש ראש ממשלה חליפי וזרוק אותך לבג"ץ

מה הקשר בין הכותרת לכתבה?

אין אפליה. אלעק…
למה כשזה נוגע אליך אישית אתה זועק חמס?!

תודה רבה לך ביבי את עושה עבודה טובה

אין שפלות מזה
לסתור בפרצוף ואח"כ לומר זה מאהבה…

עכשיו אנחנו רגועים, אם נתניהו אומר…

תספר לסבתא, אם היו מתנהגים לסטודנט בתל אביב כמו שמתנהגים לילד או בחור חרדי, ששלשה שוטרים סוחבים אותו, אחד ברגלים ואחד בפיאות, וזורקים אותו לניידת כמו סחבה, האדמה היתה רועדת

רק סגר מלא יוריד את המספרים בתוך שלש שבועות.
מה זה סגר מלא אצלי?
כל האוכלוסיה בכל הערים כולם נשארים בבתים נעולים למשך שלוש שבועות רצופים בלי לצאת בכלל. מזון יחולק ע"י חיילים ושוטרים שיהיו פרוסים על כל הארץ וישימו ארגזי מזון כל יום ליד כל דלת.
ואין עבודות חיוניות.
היחידים שהולכים לעבודה הם רופאים חובשים אחיות מנתחים , נהגי אמבולנס וחובשי מד"א והצלה,שוטרים וחקלאים ופועלי שדה בלבד יוכלו לעבוד בשדות ונהגי משאיות מזון בלבד יכולו לעבוד בהובלות מזון. בתי חולים ימשיכו לעבוד כמובן וכן תחנות דלק.
חוץ מאלה כל המדינה צריכה להיות נעולה על מנעול ובריח כולל לדחות דיוני בתי משפט כי יצתרכו לסגור גם שם וכן כל משכן הכנסת יצא לפגרה וכל משרדי הממשלה. זה מה שיוריד לגמריי את המספרים של נדבקים חדשים והמחלה תלך ותדעך בתוך חודש ימים בזכות 3 השבועות של הסגר המלא.

ביבי מדי שקרים בפעם אחת פעם הבאה תחלק אותם נגמר עידן ביבי

רק ה' רבותי. הוא רוצה אותנו חוזרים בתשובה. בלי ניאוףףף-הקב"ה נתן לנו מסכה…כסו את האףףף
נשמור על הפה…לשון הרע, השמצות על אחרים וכו
נהיי נקיים בידיים….
נשמור נגיעה…מרחק מתי שצריך….
בכוחנו לעצור את המגיפה…..עוד קצת קדושה. צניעות אמיתית…הקב"ה יחזור מ"ושב מאחריך"

נתניהו צודק לגמרי, אך אין ספק שהוא גם יוצא נשכר מכך,
במקרה של בחירות, הוא יקבל את מירב הקולות.

שקרן וחנפן
אנחנו לא טמבלים
השיטה שלך מיושנת, לא אמין!!!
הביתה.

היועמ"ש והשופטים על ביבי: אין שום אפליה כל ההחלטות ענייניות ומקצועיות נטו
אעלק ומה קורה אז אה ביבי???????.

דין רעננה כדין בני ברק!!!
אם לא עושים סגר ברעננה-כי שם זה לא שווה לכם כלכלית-אין סגר בערים אחרות!!!
חבורת אנטישמים

אם הרב הגאון בנימין נתניהו שליט"א אמר מה אנחנו שנחלוק……

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *