Yonatan Sindel/Flash90

"הממשלה בראשות נתניהו אחראית גם על האכיפה הבררנית נגד החרדים"

עיתון 'המבשר' המזוהה עם סגן השר מאיר פרוש במתקפה ישירה וחריפה נגד ראש הממשלה: "נתניהו החליט בחסות התפשטות נגיף הקורונה 'לסמן' את הציבור החרדי באמצעות החלטות קבינט הקורונה ולהציגו כמי שמפיצו ברחבי הארץ"

עיתון 'המבשר' המזוהה עם סיעת שלומי אמונים שביהדות התורה יוצא הבוקר במתקפה חריפה וישירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות מדיניות הממשלה כלפי המגזר החרדי בנושא הקורונה: "הממשלה בראשות נתניהו אחראית גם על האכיפה הבררנית נגד החרדים על ידי שוטרים שאורבים לילדים וחסרי ישע ומטילים עליהם אימה וקנסות", נכתב בכותרת הראשית בעיתון המזווה עם סגן השר מאיר פרוש.

בכתבה מצוטטים "אישי ציבור בכירים בציבור החרדי" שמתחו אמש ביקורת חריפה ונזעמת על ראש הממשלה בנימין נתניהו שהחליט בחסות התפשטות נגיף הקורונה 'לסמן' את הציבור החרדי באמצעות החלטות קבינט הקורונה ולהציגו כמי שמפיצו ברחבי הארץ.

"כנגזרת מכך אנו עדים לאיפול מוחלט סביב הקריטריונים בחסותם נקבע איזו עיר תיכנס לסגר ועל איזו שכונה יוטלו מגבלות. באופן לא מפתיע, כשמדובר בערים חרדיות – כל העיר נכנסת להסגר מלא. כשמדובר בערים מעורבות – השכונות החרדיות בלבד נכנסות לסגר, וכשמדובר בערים חילוניות ננקטים צעדים חלופיים".

בכתבה של "כתב המבשר" נכתב כי "העובדה הזאת, הולכת ונעשית ברורה ככל שחולפים הימים, ובאחרונה נשמעה על כך ביקורת ראשונית, ומעודנת מעט, מצד עיתונאים בכלי התקשורת המובילים בציבור הכללי, שתוהים בקול מדוע ממהר ראש הממשלה נתניהו להטיל סגר על ערים או שכונות חרדיות, אך כשמדובר בשכונות חילוניות היא נוקטת במגוון רחב של פתרונות אחרים, ובלבד שלא תיאלץ לכלוא את התושבים בבתיהם".

"העובדה שכל הסגרים שהוטלו עד עכשיו, הוטלו רק על אוכלוסייה חרדית וערבית, זועקת לשמים", אומרים אישי ציבור שאינם יודעים את נפשם אל מול מסע ההכפשה המתוזמן והמתוזמר שמנוהל על ידי ראש ממשלת ישראל בכבודו ובעצמו, מתוך מטרה לרמוס, להשפיל ולהכות בציבור החרדי מכה נמרצת, תוך השחרת התדמית באופן שיהיה קשה מאוד לתקן גם בעוד עשרות שנים.

"זה כל כך שקוף", הם מוסיפים, "כשזה היה בבני ברק סגרו עיר שלמה, לא בדקו לפי שכונות. כשזה הגיע לירושלים סגרו לפי שכונות. כשתחלואה התגברה בערים כמו תל אביב או אור יהודה, חיכו בשקט עד שתהיה ירידה בתחלואה, איפה שנתניהו יכול להכות בחרדים – הוא מכה, ונוצר מצב שכמעט ואין יישוב חרדי אחד בארץ שלא טעם את טעמה המר של הכליאה הלא צודקת, המשפילה והמכלילה שמבצעת ממשלת ישראל בראשותו ובניצוחו האישי".

"באלעד ובביתר התעלמו מפניותיהם החוזרות והנשנות של ראשי הערים", הם מוסיפים, "בבת ים לעומת זאת, אפשרו לראש העיר לקבוע בעצמו את מתווה היציאה מהמשבר, והממשלה קיבלה את החלטותיו בלי להתווכח בכלל.

כך גם נולדה האכיפה הסלקטיבית והאגרסיבית בערים החרדיות סביב עטיית המסכות. בעוד שבערים החרדיות אנו רואים אכיפה אכזרית, לא פחות מכך, בערים החילוניות האכיפה שואפת לאפס – וגם כשהיא קיימת היא נעשית בכפפות של משי – באמצעות הצעת מסכות. בתל אביב השוטרים מחלקים מסכות לעוברים והשבים, ובשכונות החרדיות בירושלים – דו"חות".

עוד נטען בשיחות שמקיים 'המבשר' עם בכירים בעיריות החרדיות, כי גם כיום, כשהתחלואה בשיאה, אין כמעט תיאום ושיתוף פעולה של משרד הבריאות והגורמים הממשלתיים האחרים, עם נבחרי הציבור החרדיים, בניסיון לבדוק כיצד ניתן לטפל ולבלום את התחלואה.

"זה לא נעים לומר", מסכם אחד האישים עמם שוחחנו, "אבל בינתיים הוכח שהשיטה היעלה ביותר להימנע מפגיעה בזכויות, היא פשוט לא להיבדק. במקומות שנמנעים מלהיבדק לקורונה, אין שום בעיה. ראש הממשלה בהתנהלותו, ובדרך בו הוא הולך, רומס את המגזר החרדי בצורה שלא נראתה פה מעולם, פשוט דוחק את הציבור החרדי לפתרונות לא רצויים, ולא ירחק היום שבו העמדה הזאת, שכיום נמצאת בשולי המחנה, תלך ותמצא את עצמה במרכז. אנשים פשוט יפסיקו להיבדק לקורונה".

נתניהו, אנחנו לא מטומטמים – הגיע שעת תיקון / מאיר ברגר

3 תגובות

אז תעשו משהו!!!!!!!!!!!!
הגיע הזמן לצאת מהממשלה הזאת!!!!!!!!!!!!!
מנותקים נמאסתם!!!!!!!!!!!

אין על עתון "המבשר" שחושף את הפרצוף האמיתי של הממשלה ואינו מפחד מהצל של עצמו כמו העתונים החרדים האחרים.

יש כמה נקודות שאי אפשר להתעלם מהם.
1. רוב מוחלט של החולים הם 'חרדים'.
2. לא קורה כלום לשום חולה, המחלה לא מסוכנת ל90% מהאוכלוסייה.
3. ברוממה 50 אלף תושבים, 161 מאומתים 'כולל הגל הראשון'. אז נוקמים במי? ומי הנוקם?
4. ליצמן בעד הסגרים, תזכרו איך דיבר לפני שהציבור התחיל לומר את דברו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *