צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

אשר: "איזה כותרות היו אם הייתה נערכת הפגנה של 20 אלף חרדים" • צפו

יו"ר וועדת החוקה תקף את האיפה ואיפה ביחס להפגנות חרדים מול ההפגנות במגזר הכללי: "דמיינו לעצמכם, אם הייתה אמש הפגנת עשרת אלפים איש בציבור החרדי, איזה כותרות היינו רואים היום, על ההדבקות וחוסר האחריות וחוסר הלגיטימיות"

יו"ר הועדת חוקה ח"כ יעקב אשר מ'יהדות התורה' התייחס בפתח את הדיון המרתוני ב'חוק הקורונה הגדול' בוועדה בראשותו לאכיפה הבררנית כלפי המגזר החרדי ואמר כי "מה היה קורה אם הייתה נערכת אמש הפגנה בירושלים של 20,000 חרדים, איזה כותרות היו היום בתקשורת על הצפיפות וההדבקה וחוסר הלגיטימיות של המעשה".

"זכות ההפגנה קיימת אבל כל דבר בסוף מתויג. אם זה היה קורה בהיקפים הללו זה היה נגמר בכמה מאות עצורים ולא כמה עשרות. המכנה המשותף להפגנה של אתמול וגם למחאות האחרות בירושלים בשכונות סגורות ומחאות אחרות שנשמעות בציבור, של אנשים שסוגרים אותם בגטאות כאלו ואחרות, המחנה המשותף של מחאת העצמאים ושלהם הוא חוסר פעילות אפקטיבי".

אשר הוסיף כי "ביום חמישי התבשרנו על החלטות כלכליות מצוינות והשאלה היא האם זה יהיה מתי זה יהיה וכמה אנשים יפלו בדרך בבירוקרטיות. בתכנית הכלכלית יש מספרים יפים אבל יש מילה קטנה שמישהו דואג שהשרים יגידו אותה והיא "עד". עד 15 ועוד".

"המבחן יהיה במעשים. במקומות שמוכרזים אדומים, מה שמשנה שוב זו הפעילות. אם הממשלה מורידה לשטח את המל"ל, פיקוד העורף ומשרד הבריאות לבדוק מה קורה בשכונה שיש בה 120 נדבקים, אם מבודדים אותם ונותנים עזרה לאותן משפחות, אין סיבה שבעולם לסגור אותם מאחורי סורג ובריח", דברי יו"ר ועדת חוקה.

כתבות קשורות