אדלשטיין בביתר: "ברור שסגר מקשה, פעילות נקודתית להימנע מסגר ארצי"

שר הבריאות סייר בחמ"ל הקורונה בביתר עילית ואמכ כי הוא נחוש לסייע לתושבים והתחייב כי לא יוטלו הגבלות על איזור בטרם יוודאו הגורמים המקצועיים כי יש די מקומות במלוניות הבידוד. בהמשך סייר השר בבית שמש, קריית מלאכי, רמלה ולוד

במסגרת הסיורים שעורך שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין יחד עם צוות משרדו בראשות פרופ׳ איתמר גרוטו ונציגי המל״ל ופקע״ר, הגיעו היום לעיר ביתר שם נפגשו עם בכירי הרשות המקומית לדון במצב התחלואה ובדרכים באמצעותם ניתן להקל על התושבים. לפני כן, ביקר השר אדלשטיין בעיריית ירושלים ולאחר הסיור בביתר הגיע השר לבית שמש, משם ימשיך לקרית מלאכי, רמלה ולוד.

נציגי פיקוד העורף ציינו כי ישנו שיתוף פעולה הדוק עם הרשות המקומית ונעשית עבודה בהוצאת חולים מהעיר למלוניות. עם זאת, ציין סגן השר מאיר פרוש כי ההמתנה עד לשלב בו 50% מבני הבית יחלו בכדי להוציא את המשפחה כולה למלונית מהווה חסם.

פרופ׳ גרוטו הסביר כי אם כל המשפחה יוצאת בלאו הכי, אין סיבה שלא יתבצע בידוד ביתי. לדבריו, בידוד ביתי תוך שמירה על מרחק וחלונות פתוחים, בטוח יותר מאשר להוציא את בני המשפחה הבריאים למלונית. חבר מועצת העיר הרב הרשלר ציין כי במידה ותובטח מלונית לכל בית אב שיימצא בו חולה יבואו יותר להבדק.

שר הבריאות אמר בישיבה כי הפעולה הקלה ביותר לביצוע היא הכרזה על סגר ארצי, אך הרצון למנוע זאת מאלץ לבצע הגבלות נקודתיות לפרקי זמן מוגבלים. הוא ציין כי הוא מודע היטב לקושי של התושבים ונחוש לסייע להם, והתחייב כי לא יוטלו הגבלות על איזור בטרם יוודאו הגורמים המקצועיים כי יש די מקומות במלוניות הבידוד. שר הבריאות הדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה מצד הרשות המקומית והבהיר כי הדבר מאפשר לתושבים לקבל את ההגבלות בהבנה.

רה״ע מאיר רובינשטיין ששוהה בבידוד ניהל את הישיבה באמצעות תוכנת ׳זום׳. שר הבריאות קיבל סקירה ארוכה על פעילות העירייה וגורמי הסיוע בהתמודדות עם פינוי החולים מן העיר מנציגי פיקוד העורף, על שיתוף הפעולה ושילוב הידיים בפעילות למען פינוי החולים ומיגור התחלואה.

רה״ע הדגיש כי כל הדברים הללו היו יכולים להיעשות גם ללא סגר, ומוקדם יותר. אני שמח על שיתוף הפעולה אך הסגר מיותר ולא מועיל למאמץ הפינוי והסיוע לתושבי העיר״. ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין אמר כי יש להביט קדימה, לפעול בזריזות להכשרת מלוניות ייעודיות והוצאת החולים במהירות מהעיר. ״אין כאן ממשיכי דרך של יורם לס… כולנו חדורי מטרה להביא להבראת העיר״.

מביתר המשיך שר הבריאות לעיריית בית-שמש שם נפגש עם ראש העיר ד״ר עליזה בלוך. הוא קיבל סקירה מהגורמים העירוניים על אופן הטיפול בתחלואה והמאמץ לבלימת התפשטות הנגיף מאז הוטל הסגר. בהמשך יבקר שר הבריאות גם בקרית מלאכי, ברמלה ובלוד.

מאוחר יותר התקיימה הערכת מצב עם נציג חב"ד בעיריית קריית מלאכי ונציגי חמ"ל קורונה חב"ד, בהשתתפות ראש המל"ל מאיר בן שבת, שר הבריאות מר יולי אדלשטיין, המשנה למנכל איתמר גרוטו, ראש עיריית קריית מלאכי ללו זוהר ונציג חב"ד בעירייה עו"ד בצלאל מזרחי יחד עם נציגי חמ"ל קורונה חב"ד חזי רוזנבאום וחיים טויטו ע"מ לייעל את מצב התחלואה בשכונות.

3 תגובות

אז זהו איידלשטיין זו אינה פעילות נקודתית, פעילות מכוונת כדי לתת תחושה שמשהו נעשה, וכמו תמיד החרדים הם הקרבן הכי נוח, גמרנו להיות מטומטמים

איך הוא נכנס לביתר?!
יש סגר, לא?!

אההההה הוא לא חרדי……..

יא יא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *