צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

אשר: "התחושה הרעה בציבור החרדי מגיעה לשיאים שאני לא זוכר" • צפו

יו"ר וועדה חוקה בדיון בכנסת: "אם הממשלה לא נמצאת בשטח כדי לבצע פעולות מניעה מיד כשיש עלייה בתחלואה - אין טעם לעשות סגר". עוד הוסיף: "צריך לעשות תו סגול לישיבות. הן לא מדגרה, הישיבות שפועלות כראוי מונעות את ההידבקות בבתים"

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • מארז תנובה חגיגי עד הבית! תנובה מחלקת לכם מארזים שווים עד הבית. נכנסים, משחקים, ויכולים לזכות! למה אתם מחכים? שחקו עכשיו >>

  תוכן מקודם

יו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר מ'יהדות התורה' אמר הבוקר (שני) בפתח דיון בוועדה כי "לציבור החרדי נעשה עוול גדול מאוד, לא משנה אם באופן מכוון או לא מכוון, זה ממש לא משנה, במבחן התוצאה יוצרים לציבור הזה נזק תדמיתי בגלל בעיה אובייקטיבית של משפחות גדולות כשבאופן טבעי קצב ההדבקה בתוך המשפחות גבוה יותר".

"ההרגשה הרעה בציבור החרדי מגיעה לשיאים שאני לא זוכר. יש טענות רבות על התנהלות הממשלה בעניין הסגרים, לא יכול להיות שממשלה תטיל סגר כשהיא לא נמצאת בשטח לפני שמחליטים על סגר ועושה את מה שדרוש כדי למנוע את הצורך בו. הצוותים הבכירים של משרד הבריאות, המל"ל, פקע"ר, צריכים לפעול יחד עם ראש העיר, מיד כשמתחילה להיות עליה בתחלואה באזור".

"יחד עם קופ"ח עם ואוצ'רים מוכנים במלוניות ותקציב מאושר למלוניות ואוכל, עם בידוד למי שצריך, כל עוד לא עושים פעולות מניעה כאלו אין טעם לעשות סגר. הכי קל זה לעשות סגר. אבל ללא פעולות מקצועיות כאלו לא יהיה פתרון, ושוב ושוב שכונות עם אופי מסוים יחטפו על הראש והשבר באמון של הציבור יוסיף ויתרחב, צריכים פה שינוי בהתנהלות".

בהמשך לפגישה הבוקר עם ראש הממשלה התייחס לאכיפה הבררנית והאלימות המשטרתית: "הדבר הנורא שקורה בהיתקלות עם חלק מהשוטרים בשטח הוא שאין הבנה בסיסית איך לדבר עם הציבור, איך לפזר הפגנה. תפקיד השוטרים הוא להרתיע אותנו מלעבור על החוק, אבל צריך שיהיה מישהו שגם ירתיע אותם. אם לא ימצו את הדין עם כמה שוטרים ואם זה לא יחלחל לשטח שיש ענישה משמעותית לשוטר אלים, הציבור הזה וציבורים מוחלשים נוספים ימשיכו להיות למשיסה, אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

על המצב בישיבות אמר כי "צריך לעשות תו סגול לישיבות, הן לא מדגרה. הן בדיוק הפוך. הישיבות שפועלות כראוי מונעות את ההידבקות בבתים. ההיגיון הוא בדיוק הפוך. בישיבה אחת לא שמרו על הכללים והייתה הדבקה המונית, ואז מה עשו "חכמי הדור"? שלחו אותם הביתה, מה הייתה התוצאה? שהבחורים הללו הדביקו משפחות שלמות, זה לעשות את ההיפך מהשכל הישר".

3 תגובות

עוד "דיון".
אני מוחה בשמי ובשם כל חבריי ומכריי:
על הטיפול הרשלני והפושע של "נציגינו" – באי הטיפול באנטישמיות ב"מעשים".
אנו דורשים מכם, להדיח את ביבי לאלתר!!

סוף סוף מישהו משלנו דובר דברים כדרבונות !!!!

צודק ביותר. כל מילה. הוא רהוט ואומר דברים של טעם.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן