צילום: פלאש 90

ברסי חוזר? מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר ישתתף בדיון אצל נתניהו

דיווח: ראש הממשלה יכנס דיון מיוחד בעקבות העלייה המדאיגה בנתוני התחלואה בשבוע האחרון ומי שצפוי להגיע לדיון הזה הוא המנכ"ל הפורש של משרד הבריאות – משה בר סימן טוב. סימן טוב ישמש כיועץ מיוחד בדיון, ביחד עם יועצים חיצוניים נוספים

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס היום (שלישי) דיון מיוחד בעקבות העלייה המדאיגה בנתוני התחלואה בשבוע האחרון – כך דווח ב'כאן חדשות'. הדיון יתמקד בעיקר בהיבט הבריאותי אבל גם בהשלכות הכלכליות של המשבר, הנוכחים יעסקו בשאלה אילו הגבלות נוספות ניתן להטיל על הציבור מבלי לפגוע בכלכלה פגיעה דרמטית. לאור נתוני התחלואה הגבוהים מאוד בשבועות האחרונים, נדרשים צעדים שהם מעבר להגבלות שהוכרזו עד כה.

על פי הדיווח של קרן מרצינאו, בדיון המיוחד יהיו נוכחים צמרת משרד האוצר והבריאות, ביניהם שר האוצר ישראל כ"ץ ושר הבריאות יולי אדלשטיין, כמו גם צמרת המטה לביטחון לאומי. גם יועצים חיצוניים יהיו בדיון המיוחד, אחד מהם הוא מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב, מי שעד לא מזמן היה הפנים הכי מוכרות כשמדברים על משבר הקורונה בישראל, שישמש כיועץ מיוחד בדיון.

בר סימן טוב אמר בראיון האחרון שלו ל'כאן רשת ב' לפני חודש כי "אני חושב שלא צריך להתמודד עם הגל הזה באמצעות סגר, הוא יהיה שונה מהגל הקודם וצריך להתייחס אליו בצורה אחרת". לדבריו, "נוכל להתמודד עם זה בלי צעדים שנאלצנו לעשות בפעם הקודמת, אני סומך על הציבור הישראלי שיצליח לעשות את הצעדים הנדרשים, הם לא מאוד מסובכים".

"הדבר החשוב באמת הוא להקפיד על הכללים, ובמיוחד על המסכות. הן מאוד חשובות. אנחנו רואים דברים שפעם היו אנקדוטליים, והיום מדברים עליהם יותר. בניתוח שלי, הציבור רוצה לומר שלא יהיה גל שני כדי לומר שלא צריך סגר. אנחנו אומרים שאפשר למנוע גל שני בלי סגר. אפשר להכיר בנתונים, חובה להכיר במציאות – יש עלייה בנתונים והפעם צריך להתמודד איתה בצעדים יותר מתוחכמים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *