צילום: צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

השרים גנץ ואדלשטיין שוחחו: נבחנת הסרת ההגבלות שהוטלו בסופי שבוע

שר הבריאות הביע בפני שר הביטחון את התנגדותו לסגר החלקי בימים שישי ושבת. במהלך היום תתקיים עבודת מטה על האפשרות של שינוי ההנחיות. ייתכן שכבר היום ביטול הסגר יובא לאישור בממשלה. "אם יתברר כי נכון לשנות את המצב הנושא יעלה לדיון"
 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

שר הבריאות יולי אדלשטיין שוחח היום (חמישי) עם שר הביטחון בני גנץ על המגבלות להתמודדות עם התפשטות מגיפת הקורונה. במהלך השיחה, הביע אדלשטיין את התנגדותו לסגר הכללי המוטל במהלך סוף השבוע. לדבריו, או שיש סגר כללי – או שיש להשאיר את העסקים פתוחים תחת המגבלות המוטלות לכל אורך השבוע.

אתמול במהלך היום התקשר גנץ לאדלשטיין והשמיע בפניו את הלחצים הכבדים שמגיעים מהשטח ומבעלי עסקים, שטוענים כי מה שנשאר מאותה החלטה על סגר בסוף השבוע – לאחר שקוצץ בוועדת הקורונה – פוגע בפרנסתם וחסר היגיון. בשיחה הבהיר שר הבריאות לשר הביטחון כי המצב היעיל הוא סגר מלא או פתיחה, אולם יש להמתין לסיום עבודת מטה בעניין.

גורמים במשרד הבריאות אמרו כי עבודת מטה בנושא תתקיים היום, ואם במהלכה יתברר כי נכון לבטל את הסגר בסופי השבוע – הנושא יובא הערב או מחר בבוקר לאישור הממשלה. פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו הביע בפגישות בימים האחרונים תמיכה בביטול ההגבלות המיוחדות לסופ"ש.

בלשכתו של גנץ אמרו כי שניהם סבורים שאין טעם בסגירת החנויות בסופ"ש במודל הנוכחי, ולכן ככל הנראה יעלו לממשלה הצעה לביטול המגבלה בהקדם. אנשיו של גנץ הביעו תקווה שהממשלה תקיים עוד היום משאל טלפוני בנושא כדי שניתן יהיה להפעיל כבר מחר את החנויות והקניונים.

יו"ר ועדת הקורונה בכנסת ח"כ יפעת שאשא-ביטון אמרה בתגובה כי "אני מברכת את משרד הבריאות על אימוץ עמדת וועדת הקורונה בכוונה לסיים את ההגבלות על המסחר בסופ״ש. אני קוראת לפתוח תערוכות באוויר הפתוח, להשוות בין מוזיאוני המדע לשאר המוזיאונים ולבנות יחד מתווה להשבת עולם התרבות לפעילות תחת מגבלות".

הסגר שהוטל בסופי שבוע רחוק במתכונתו הנוכחית רחוק מההצעה הראשונית שהעלה שר המדע יזהר שי. במקור הוצע להטיל סגר מיום שישי בבוקר ועד יום ראשון, פרט לחנויות מזון ובתי מרקחת, וכן בערבי ימי חול. בסופו של דבר אושר סגר בסופי שבוע בלבד, ואחרי דיונים בוועדת הקורונה הוסרו מההצעה חלק מהגבלות. ראש המל"ל, מאיר בן שבת, תמך בזמנו בסגר במתכונת "ליל הסדר".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן