כדורים, סירופים וטיפות: נתפסו בערד ובבני ברק "פייק תרופות" לקורונה

אלפי כדורים, סירופים וטיפות שלא מאושרים לשימוש ושיווק ע"י משרד הבריאות ושעל פי החשד נעשה בהם שימוש לא חוקי הן לטיפול במחלת הקורונה והן לחיזוק מערכת החיסון בחולי קורונה. במשרד הבריאות מציינים כי "שימוש במוצרים אלו עלולים לסכן את בריאות הציבור"

בפעילות משותפת שנערכה ע"י יחידת יהלום של רשות המיסים, הונאה דרום במשטרת ישראל ואגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות, נתפסו בערד ובני ברק. אלפי כדורים, סירופים וטיפות שלא מאושרים לשימוש ושיווק ע"י משרד הבריאות ושעל פי החשד נעשה בהם שימוש לא חוקי הן לטיפול במחלת הקורונה והן לחיזוק מערכת החיסון בחולי קורונה.

בערד נתפסו מאות קופסאות המכילות קפסולות וזאת ללא תוויות, כאשר הדבקת התוויות של המוצר בשם "ארטמיסיה ישראלית" נעשתה בצורה פיראטית בבית החשוד ואין קשר וודאי בין התווית למוצר. כמו כן לא ידוע הרכב המוצר.

כמו כן, נתפס בחנות בבני ברק טיפות אנטי וירליות בשם בסינרגי' פלוס לחיזוק מערכת החיסון כאשר התרכובת מכילה שמנים אתרים שעל פי המלצת המוצר מיועדים לשתייה. נטילת המוצר אסורה בהחלט ואינה מאושרת ע"י משרד הבריאות. חשוב לציין כי לרוב שמנים אתריים מיועדים לטיפול חיצוני.

במשרד הבריאות מציינים כי "שימוש במוצרים אלו עלולים לסכן את בריאות הציבור". משרד הבריאות ימשיך יחד עם השותפים במשטרת ישראל ורשות המיסים לפעול כנגד אלו המסכנים את בריאות הציבור ומוכרים מוצרים לא מאושרים לטיפולי קורונה תוך כדי הטעיית הציבור.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *