צילום: ויקיפדיה

הבחירות בניו זילנד נדחו; איטליה מרחיבה את המגבלות; יותר מ-50 אלף מתו בהודו

ראש הממשלה, ג'סינדה ארדרן הודיעה על דחיית הבחירות הכלליות ל-17 באוקטובר בצל גל תחלואה נוסף שכבר הוביל להטלת מגבלות על העיר הגדולה במדינה. היממה הקטלנית ביותר באוסטרליה - 25 מתו. יעדים נוספים באירופה, ובראשם ספרד וצרפת, סופגים את נזקי הגל השני

ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן הודיעה הלילה (שני) על דחיית הבחירות הכלליות בחודש, בשל המשך הסגר על אוקלנד כתוצאה מהתפשטות מחודשת של נגיף הקורונה. ארדרן נכנעה ללחץ שהופעל עליה מצד כמה מפלגות אחרות, שמחו על כך שהן לא יכולות לקיים קמפיין בעיר הגדולה ביותר בניו זילנד, שבה חיים כשליש מחמשת מיליון אזרחי המדינה.

בהצהרה שמסרה ראש ממשלת ניו זילנד בדבר דחיית הבחירות היא דחתה את ההאשמות בדבר שימוש במגפה לצרכים פוליטיים ואמרה: "בסופו של דבר ה-17 באוקטובר מאפשר זמן סביר בעבור המפלגות להיערך לטווח הנסיבות שבן אנחנו נערוך את הקמפיינים. כולנו באותה סירה, כולנו מתמודדים בבחירות באותה אווירה".

אתמול אובחנו תשעה מקרים חדשים, ובסך הכול יש 78 מקרים פעילים במדינה. עד היום, נרשמו 1,280 מאובחנים ו-22 מתים במדינה. הימצאותם של חולים מאומתים בעיר, שעל פי הערכות היו מקרים של הדבקה מקומית – בני אדם שנדבקו ללא קשר לאדם שהגיע מחו"ל – דבר שהוביל להטלת מגבלות חמורות על העיר ולשבירת רצף של 102 ימים בהם לא נתגלו מקרי הדבקה מקומית בקורונה במדינה.

בחירות מוקדמות אמורות לעבוד לטובתה של ארדרן, שנחשבת אחת המנהיגות שהצליחו לדכא את התפשטות המגפה ששיתקה מדינות רבות בעולם. החוק בניו זילנד מחייב לקיים את הבחירות עד 21 בנובמבר. הצבעה המקדימה תחל ב-3 באוקטובר. סגן ראש הממשלה, ווינסטון פיטרס, שהיה מיוזמי דחיית הבחירות אמר כי "השכל הישר עבד".

יותר מ-50 אלף מתו בהודו מקורונה

בהודו, מספר מקרי המוות כתוצאה מהנגיף עבר היום את ה-50 אלף, לפי משרד הבריאות במדינה, לאחר שביממה האחרונה בלבד מתו 941 בני אדם. הודו כעת היא המדינה השלישית עם מספר הנדבקים הגבוה ביותר כאשר 2.6 מיליון חולים במדינה.

באיטליה, שסבלה מכה קשה ביותר מהתפרצות הנגיף, הושבו חלק מהמגבלות בעקבות עלייה בתחלואה בעיקר בקרב צעירים. חלה חובה על עטיית מסיכה מחוץ לבית בין השעות שש בבוקר לשש בערב. בשלושה שבועות האחרונים מספר הנדבקים במדינה הוכפל.

השרים והפקידים הבכירים באיטליה התכנסו לישיבה דחופה – בשל הנתונים המצביעים על עלייה ברף התחלואה בקורונה. אתמול אובחנו 479 נדבקים חדשים ברחבי המדינה, ונרשמו מקרי מוות מקורונה.

במקביל, אוסטריה סבלה מהיממה הקטלנית ביותר מאז תחילת המגפה, כאשר 25 מקרי מוות נרשמו בוויקטוריה.

גם ביוון נרשם זינוק במספרים, מה שהוביל את הממשלה להורות על סגירת מסעדות, ברים ובתי קפה בכמה אזורים במדינה בחלקים מסוימים של היום. ספרד גם היא שבה להיות מוקד משמעותי באירופה – עם כמעט 35 אלף חולים מאומתים בתוך שבועיים, כשרק ביום שישי האחרון נרשמו 7,750 נדבקים חדשים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן