צילום: צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת

משרד הבריאות הודיע להאוזר: הבידוד למי שנחשף לחולה לא יקוצר ויישאר 14 יום

סגן שר הבריאות הודיע לשר המודיעין ויו"ר ועדת חוץ וביטחון כי "הערכת הרופאים על בסיס הידע הרפואי הקיים כיום היא שהמעבר ל-12 ימי בידוד לעומת 14 הנהוג כיום ישחרר זנב של כ־5% מדביקים. אותו זנב ייצור מעגל עודף של תחלואה". דו"ח: ברוב מדינות העולם קיימת הסכמה רחבה שזמן הבידוד הנדרש עבור אנשים אשר באו במגע עם חולי קורונה הינו 14 ימים
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

משרד הבריאות לא מתכוון לקצר את משך ימי הבידוד לאנשים שנחשפו לחולי קורונה מאומתים, והם עדיין יחויבו בשהייה של 14 ימים בבית. כך עולה מתשובת סגן שר הבריאות, ח"כ יואב קיש, שפורסמה ב'ווינט'. "משרד הבריאות משאיר ללא שינוי את משך בידודם של אלה שנחשפו לחולה", הבהיר סגן השר קיש בתשובתו להאוזר וכהן, "קיצור של משך הבידוד מ-14 ימים ל-12 כרוך בהכרח בהרעת היקף ומשך מגפת הקורונה".

בכך, למעשה, החליט המשרד שלא לקבל את קשת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, דבר שעשוי להפסיק את המשך הפעלתם של איכוני השב"כ. לפני כשבועיים ביקשו השר לענייני מודיעין אלי כהן ויו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ צבי האוזר לקצר את משך תקופת הבידוד ל-12 יום או פחות. ח"כ האוזר אף התנה בכך את המשך אישור איכוני השב"כ המרחיבים את מעגל המבודדים באופן משמעותי.

"הערכת הרופאים על בסיס הידע הרפואי הקיים כיום היא שהמעבר ל-12 ימי בידוד לעומת 14 הנהוג כיום ישחרר זנב של כ־5% מדביקים", נימק קיש את המהלך והוסיף: "אותו זנב ייצור מעגל עודף של תחלואה. כמו כן נבחנה ההשפעה של קיצור הבידוד על החיסכון ארוך הטווח בימי בידוד לאור יציאתם של נשאים למרחב הציבורי".

מדו"ח מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה עולה כי ברוב מדינות העולם קיימת הסכמה רחבה שזמן הבידוד הנדרש עבור אנשים אשר באו במגע עם חולי קורונה הינו 14 ימים. עמדתם הרשמית של ארגוני הבריאות הראשיים וארגון הבריאות העולמי היא שנדרש בידוד של 14 ימים לנחשפים. ה-CDC אף מדגיש שלא ניתן לקצר תקופה זו כלל, גם אם הנחשפים יציגו תוצאות בדיקות PCR שליליות.

אחד המחקרים המרכזיים עליו ארגון הבריאות העולמי ה תבסס בהמלצתו מציג התפלגות לפיה %99 מהנדבקים התסמיניים יפתחו תסמינים בתוך 14 ימים. אנו ממליצים לדבוק בתקופת בידוד של 14 יום לנחשפים, בדומה לנהוג כיום ברוב מדינות העולם ובהתאם לעמדת ארגוני הבריאות המובילים בעולם.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן