נתניהו: "בתי החולים הניפו דגל אדום – יהיו הרבה חולים קשים והרבה מתים" • צפו

דיווח: ראש הממשלה מעוניין להעביר את האפשרות המחמירה ביותר, ואחרי החגים – להתחיל לשחרר בהדרגה את המשק. המתווה שאותו רוצה נתניהו להעביר יכלול שיתוק של רוב מקומות העבודה ומגבלת יציאה מהבית. בעקבות חילוקי הדעות, דיון הקבינט הופסק, נתניהו רוצה לנטרל התנגדויות

חילוקי דעות נרשמו הערב (חמישי) בין השרים בקבינט הקורונה סביב ההחלטה האם להטיל סגר החל מערב ראש השנה. ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך בסגר ויש רוב בקבינט להחלטה, אך שר האוצר ישראל כ"ץ, השר יעקב ליצמן, וחלק משרי גוש כחול לבן, מתנגדים. ייתכן שגם שר החינוך יואב גלנט יתנגד למתווה שמתגבש, בשל התעקשותו להשאיר את מערכת החינוך פתוחה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם סרטון בזמן ההפסקה בדיוני הקבינט ואמר כי "פרופ' גמזו וראשי בתי החולים באו לקבינט הקורונה היום והניפו דגל אדום. הם אמרו שעל אף שמספר החולים הקשים בישראל עדיין נמוך יחסית, זה יכול להשתנות בבת אחת, ואז בתי החולים לא יוכלו לטפל בהם ויהיו הרבה חולים קשים והרבה מתים".

"הם אומרים שצריך לנקוט פעולה – אבל אנחנו צריכים לנקוט את הפעולה בשום שכל, לא לקבל אותה בפזיזות, ולכן זה לוקח הרבה שעות, ומנגד לקבל אותה מספיק מוקדם כדי שכולנו נוכל להתארגן לחגים, ליום כיפור ולפני כן כמובן לראש השנה. אני מניח שאנחנו נמצא פיתרון שיעצור את התחלואה וייתן לנו לצאת מההגבלות בצורה מדורגת ואחראית", דברי נתניהו.

ליצמן תקף: "אתה הורס את החגים"; נתניהו הגיב: "אני פועל לפי המוח"

ב'חדשות 12' דווח כי נתניהו דוחף לסגר מלא החל מראש השנה ועד סוכות – ולאחר תום תקופת החגים להתחיל ולשחרר לאט לאט את המשק. המתווה של ראש הממשלה כולל שיתוק של רוב מקומות העבודה, במגזר הציבורי והפרטי כאחד, וכן החזרה של מגבלת 500 המטרים ליציאה מהבית.

מנגד, שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ חושב שלא צריך לנקוט בגישה כל כך מחמירה, וכי יש לקיים את ההצעה של משרד הבריאות, אולי אף פחות מכך. שר האוצר כ"ץ הזהיר כי בדרך הזו – הכלכלה הישראלית עלולה לשלם מחיר כבד, ועשויים שוב להגיע למיליון מובטלים. גם שר הכלכלה פרץ תומך בגישה זו.

בעקבות חילוקי הדעות, דיון הקבינט הופסק. הפרויקטור גמזו מקיים בשלב זה התייעצויות, כאשר הדיון צפוי להתחדש בהמשך הערב. השלב הבא אחרי ההכרעות בקבינט הקורונה הוא כינוס הממשלה. זאת, מאחר שללא החלטת ממשלה בנושא – לא ניתן לקיים סגר. ה'חדשות 13' דווח כי נתניהו רוצה לנטרל התנגדויות – על אף שכבר כעת יש לו רוב להטלת סגר.

שר המדע יזהר שי הציע בישיבה להטיל סגר לילי בכל הארץ למשך תקופה ממושכת כדי למנוע התקהלויות במקומות בילוי, אירועים וחתונות, כתחליף לסגר המלא. שר האוצר ישראל כץ תמך בהצעתו, ודרש כי לפני תחילת הסגר בשבוע הבא יתקיים דיון נוסף של קבינט הקורונה. גם השרים עמיר פרץ ויעקב ליצמן תמכו בהצעה.

גמזו ממליץ לקבינט: סגר לחודש – הגבלות לשבועיים • המסמך המלא

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, תקף את הממשלה ואמר כי "הניסיון של נתניהו לדחוף לסגר מוחלט בחגים הוא פשוט הודאה בכישלון. ילכו שלושה שבועות סגר ואז מה? יש להם תוכנית בריאותית? יש להם תוכנית כלכלית? הם הקימו מערך של בדיקות אפידימיולוגיות? שום דבר. הולכים לסגר כי הם נכשלו ואין להם מושג מה הם רוצים לעשות עכשיו. נכשלתם, תתפטרו".

4 תגובות

למה הוא לא עשה את זה בחופש הגדול…..???

נתניהו חכם חלם
את כל הכסף שהוא שפך על מענקים,
שהיה מקים עוד 3 בתי חולים
ומכשיר אנשי צוות
וחלס כל הפניקה.
ועוד היה נשאר כסף גם לבריאים.
חצי מהעם פה ובעיקר החרדים מטומטמים
ממשיכים לנהות אחריו אחרי כזה ניהול כושל

יאיר לפיד צודק אין תוכנית כלכלית ובריאותית רק ליסגור אנשים בבתים

מספיק כבר די
שיגעו אותנו בהתחלה שזאת המגפה השחורה שפרצה באירופה לפני 200 שנה שמתו בה עשרות מיליונים ועכשיו מתברר לא דובים ולא נעליים רוב האנשים פשוט לא מתו מקורונה הם מתו בגלל שהם היו חולים סופניים
די להפחדות ודי לשקר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן