צילום: צילום: לע"מ

גרוטו: "המחלה מתפשטת בכל הארץ ואם לא נעצור אותה – המצב ידרדר" • צפו

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לקראת הסגר: "הסגר מתוכנן להימשך כשלושה שבועות כשההנחיה היא לא לצאת מהבית למעט עד למרחק של 500 מטר, למעט צרכים מיוחדים כמו יציאה לעבודה, טיפול רפואי וקניות". עוד הוסיף: בתי החולים בצפון ובירושלים מתמלאים ומעבירים מטופלים
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו קיים הערב (יום ב') תדרוך לקראת הסגר שיוטל ביום שישי הקרוב בשעה 14:00. בתחילת התדרוך הציג גרוטו את מצב התחלואה בישראל: "יש לנו כ-35 אלף חולים בקהילה, יותר מ- 1,000 חולים בבתי החולים, ועוד 700 חולים במערך הגריאטרי. צריך לזכור שכל חולה עלול להידרדר ולהגיע לתמותה".

"עדיין דנים במקרים שבהם ניתן יהיה לצאת מהבית", עדכן לקראת הסגר שיחל ביום שישי. עוד אמר המשנה למנכ"ל כי "הסגר מתוכנן להימשך כשלושה שבועות כשההנחיה היא לא לצאת מהבית למעט עד למרחק של 500 מטר, למעט צרכים מיוחדים כמו יציאה לעבודה, טיפול רפואי, קניות או העברת ילדים בין הורים גרושים".

הפרופ' ציין כי "אנחנו מתמודדים עם מחלה חדשה שיש לה סיבוכים כמו פגיעה בשגריר הלב. אנחנו רואים חולים צעירים שמגיעים למצב קשה וסיבוכים. המחלה מתפשטת בכל הארץ ואם לא נעצור אותה – המצב ידרדר. למשל, חולה לב שיגיע לבית החולים לא יקבל טיפול ראוי בגלל התפוסה של הקורונה".

הממשלה אישרה: הסגר יחל ביום שישי בשעה 14:00 – למשך שלושה שבועות

בהתייחסו ליעדי משרד הבריאות בתקופת הסגר, אמר גרוטו: "קיימים שלושה מרכיבים, אחד מהם קשור במפקדת אלון, מה שפיקוד העורף עושה בנושא קטיעת שרשרת הדבקה. אנחנו יודעים שהם נערכים לסוף הסגר, לעשות את זה טוב. השני הוא תוכנית הרמזור שאליה נחזור באופן הדרגתי מיד לאחר הסגר. השלישי קשור במה שעובדים עליו מתחילת האירוע – הגדלת כוח אדם במערכת. הרבה רופאים ואחיות יסיימו את הלימודים והבחינות וירעננו את הצוותים בבתי החולים".

בהמשך דבריו התייחס גרוטו להיערכות לצמצום הפעילות בבתי החולים ואמר כי "כרגע זה לא נדרש, אבל דנים בזה ומקיימים הערכת מצב יומית. אין הנחיה כזאת נכון לעכשיו, אבל יש מקומות שצמצמו פעילות מכורח הנסיבות. בצפון כבר כמה זמן כולם מעבירים חולים למרכז. גם באזור ירושלים העבירו משערי צדק חולים למרכז הארץ. אלה האזורים העמוסים, אבל לאט לאט כל בתי החולים מתמלאים".

"נתנו אישור לפעילות מצומצמת של נתב"ג כשההבדל מהסגר הקודם הוא שמי שרכש כרטיסים למדינות ירוקות מאושר לטוס, אבל לא יתווספו טיסות נוספות. אנחנו דנים על הוצאת רשימת מדינות, שתתפרסם מחר", אמר.

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן