גנץ בסיור בערב החג. צילום: אריאל חרמוני/ משרד הביטחון.

גנץ: "אם לא תהיה היענות להוראות – לא יהיה מנוס מלהדק את הסגר"

שר הביטחון קיים בצאת החג הערכת מצב עם השרים אשכנזי ושי בהשתתפות פורום מומחים בנושא תחזית העלייה בתחלואה: "נדרש מכל אזרחי המדינה לגלות קודם כל אחריות אישית על עצמם ועל הקרובים להם, ולציית להנחיות תוך דגש על הימנעות מהתקהלויות ועטיית מסיכות", אמר גנץ

שר הביטחון בני גנץ קיים הערב (ראשון, מוצאי החג) ביחד עם שר החוץ גבי אשכנזי ושר המדע יזהר שי דיון טלפוני והערכת מצב עם פורום מומחים בנושא תחזית העלייה בתחלואה, ביניהם פרופ' ינון אשכנזי מהאוניברסיטה העברית, פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן והיזם וראש "צוות 19" רועי סער, המייעץ לשר יזהר שי בנושא הקורונה.

גנץ אמר בסיום הדיון, כי "ההתפשטות בתחלואה מדאיגה, ובשל כך נדרש מכל אזרחי המדינה לגלות קודם כל אחריות אישית על עצמם ועל הקרובים להם, ולציית להנחיות תוך דגש על הימנעות מהתקהלויות ועטיית מסיכות". גנץ אמר, כי "אם לא תהיה היענות להוראות, לא יהיה מנוס מלהדק את הסגר בכדי למנוע את התפשטות התחלואה, למנוע פגיעה ביכולת הספיקה של בתי החולים וסגירה לאורך זמן של המשק כולו".

גנץ עידכן על המשך התקדמות המאמצים של מערכת הביטחון בהעלאת מספר הבדיקות, תגבור מערך קטיעת שרשראות ההדבקה הצפוי וכן על קידום שיתוף הפעולה עם הרשויות המקומיות וסיוע למבודדים בקצה. לצד זאת, נערכים במערכת הביטחון לקלוט אלפי אזרחים נוספים שיזדקקו להיכנס לבידוד במלוניות ולסיוע בבתיהם. מחר יקיים גנץ הערכת מצב בהשתתפות בכירי מערכת הביטחון.

גם קיים גם ביום שישי הערכת מצב לקראת כניסת הסגר במפקדת אלון בפיקוד העורף בהשתתפות מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין, ראש מפקדת אלון תא"ל ניסן דוידי ומפקדי המערכים. שר הביטחון אישר את תוכניות הפיקוד לפריסת הכוחות בערים בדגש על שינוי אופן התפעול של מערך הבדיקות שיתמקד ב-30 יישובים ויעבוד תחת מדיניות של הפניות מקופות החולים או מחקירות אפידמיולוגיות. זאת בכדי למקד את המאמץ.

עוד קיבל גנץ עדכון אודות הרחבת מאמצי קטיעת שרשרת ההדבקה הצפויים כבר בשבוע הקרוב לגדול על פי התוכניות, וכן על הפינוי המואץ למלוניות בשבועות הקרובים על רקע הסגר, תקופת החגים והחזרה הצפויה מאומן. שר הביטחון אישר גם את תוכנית הסיוע הנרחבת לאוכלוסיות בסגר שמוביל משרד הביטחון ביחד עם הרשויות המקומיות, צה"ל ופיקוד העורף במסגרת תוכנית "אנשי חיל" הפועלת ב-60 יישובים בדגש על קשישים ומשפחות המטופלות על ידי גורמי הרווחה.

3 תגובות

קודם כל שיעיפו לעזאזאל את כל המפגינים,ואחכ שידבר על הידוק סגר.ממשלה של טיפשים ומפגרים!!

אם לא יופעל לחץ על מכיני נסיוב החיסון
לא יענו הנחיות

גנץ לך הביתה ומייד!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן