דוח אמ"ן: "עלייה בתחלואה בכלל האוכלוסייה – בולטת בעיקר במגזר החרדי"

מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה: "מאז תחילת ספטמבר המגפה מתפשטת במהירות, בקצב עליה של כ-%5 ליום". הדוח מעריך: "היקף תחלואה גבוה משמעותית מהמאותר בפועל". על פי הדוח, "במרבית מערב אירופה התחלואה עלתה באופן ניכר עם פתיחת מערכת החינוך"

בתמונת המצב היומית של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה על התחלואה בישראל מצוין היום (שני) כי "מאז תחילת ספטמבר המגפה מתפשטת במהירות, בקצב עליה של כ-%5 ליום. העלייה בתחלואה מזוהה בכלל מגזרי האוכלוסייה, ובולטת בעיקר במגזר החרדי. היקף הבדיקות הנמוך במגזר הערבי בתקופה האחרונה מקשה על קבלת תמונת מצב אמינה במגזר זה".

על פי הדו"ח, "מספר החולים החדשים בישראל הוא מהגבוהים בעולם ביחס לגודל האוכלוסייה. אחוז הבדיקות החיוביות גבוה מאוד גם הוא ביחס למרבית מדינות העולם, ומעיד על היקף תחלואה גבוה משמעותית מהמאותר בפועל. במרבית מדינות מערב אירופה, בדומה לישראל, התחלואה עלתה באופן ניכר בשבועות האחרונים, בד בבד עם פתיחת מערכת החינוך".

מחברי הדו"ח טוענים כי "העלייה בחולים החדשים במצב קשה בשבועיים האחרונים משפיעה על בתי החולים (תפוסה כמעט מלאה של מחלקות הקורונה בחלק מבתי החולים, פתיחת מחלקות קורונה על חשבון מחלקות אחרות). מוקדם כדי להעריך את השפעת הבגרים (הליליים והנוכחי) על היקף התחלואה. עם זאת, מסתמן היא חסרה אכיפה ותמיכה ברשויות בישובים אדומים".

מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה הינו גוף שהוקם על ידי אגף המודיעין בצה"ל על מנת לסייע למשרד הבריאות במחקר מערכתי ורפואי על אודות התפשטות מחלת נגיף קורונה בארץ ובעולם. כיום פועל המרכז תחת מעטפת מרכז השליטה שהוקם במשרד הבריאות ומספק למשרד, למועצה לביטחון לאומי ולשאר משרדי הממשלה מידע, ניתוח נתונים, תובנות והמלצות, שנועדו לגיבוש מדיניות לאומית במשרדי הממשלה להמשך המאבק בקורונה. מטרתו העיקרית של המרכז היא לבצע מחקרי עומק על התפשטות מגפת קורונה לשם זיהוי סיכונים והזדמנויות.

4 תגובות

כי הם היחידים שמשטפים פעולה..

אתם לא מבינים שהחרדים עושים פי אלף יותר בדיקות ואפילו כבר פתחו מוקדי בדיקה ברחוב ללא מרשם מה שהביא את כל החרדים לרוץ להבדק ובקלות יחסית לכן אין מה להצביע על אחוזים יותר גדולים של קורונה בציבור החרדי אם זו הסיבה

בעיה שרק החרדים הולכים להבדק המיגזר הכללי הולך להפגנות ומדביק את כ ולם ואף אחד לא ניבדק רק החרדים הולכים….

המבחן האמיתי הוא במספר החולים קשה והייתם
וכאן רואים ברור משוואה בין מי ששומר על הכללים לבין מי שלא שומר
הנגיף לא מבדיל בין חסידים למתנגדים איש חסיד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *