הקורונה בעולם: 200 אלף מתים בארה"ב – בריטניה וספרד חוזרות להגבלות

970,449 בני אדם מתו מהנגיף ברחבי העולם, יותר מ-31 מיליון בני אדם נדבקו בו. הממשלה בספרד פרסמה קריאה לתושבי אזורים אחרים במדינה שלא להגיע לבירה בשל התפרצות הקורונה. ר"מ ממשלת בריטניה הודיע כי המסעדות ייסגרו עד 22:00 וכי הקנס על אי עטיית מסכה יוכפל
 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

מניין המתים מקורונה ברחבי העולם מתקרב למיליון ועומד על 970,449, מספר הנדבקים הגיע ליותר מ־31 מיליון ועומד על 31,544,938, ברחבי העולם החלימו כבר 23,159,336 חולים. מספר המתים מנגיף הקורונה בארה"ב חצה אתמול (שלישי) את הרף של 200 אלף בני אדם – כך הודיעה אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, המנהלת מעקב צמוד אחרי נתוני התחלואה והתמותה מהנגיף.

כמעט שבעה מיליון בני אדם כבר נדבקו בנגיף בארה"ב, ומספר הנדבקים והמתים בה מאז תחילת המגפה הוא הגבוה ביותר בעולם. אף שמספר המתים שמסרה אוניברסיטת ג'ונס הופקינס הערב הוא 200 אלף, ההערכה היא שבפועל המספר האמיתי שם גבוה בהרבה, בין השאר משום שבמקרי מוות אחרים לא הבינו הרופאים שהנגיף הוא הגורם למחלה, במיוחד בשלבים המוקדמים של המגפה.

קצב התמותה מהנגיף בארה"ב עדיין גבוה ובכל יום מתים ברחבי 50 המדינות שבה בממוצע קרוב ל-770 בני אדם שנדבקו בקורונה, ולפי תחזית של אוניברסיטת וושינגטון מספר המתים הכללי יגיע עד סוף השנה ליותר מ-400 אלף. רק בחמש מדינות – פרו, בוליביה, צ'ילה, ספרד וברזיל – מספר המתים לנפש מנגיף הקורונה גבוה יותר מבארה"ב.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ביקש מהאזרחים לעבוד מבתיהם והטיל מגבלות חדשות על פאבים ומסעדות, שייסגרו בשעה 22:00. זאת על מנת לבלום את הגל השני והמהיר של התפרצות נגיף הקורונה הקורונה. הצעדים הללו אינם מהווים סגר מלא, כפי זה שהוטל במרץ. בתי הספר והאוניברסיטאות יישארו פתוחים.

ג'ונסון אף הזהיר מפני הגבלות נוספות, אם אלו הקיימות לא יספיקו להורדת מספר המאובחנים במדינה. "אני חייב להדגיש כי אם כל הפעולות שלנו לא יצליחו להוריד את מקדם ההדבקה R אל מתחת ל-1, אז אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות להשתמש בכוח אש גדול יותר עם הגבלות משמעותיות יותר", אמר ג'ונסון בנאומו לפרלמנט הבריטי.

אתמול הזהירו מומחי הבריאות שבריטניה עומדת בפני עליה אקספוננציאלית במספר המתים בתוך כמה שבועות, ללא פעולה דחופה. מספר המאובחנים היומי הגיע לכ-6,000 לפחות בשבוע האחרון, מספר המאושפזים מוכפל בכל שמונה ימים ומערכת הבדיקות מקרטעת. מספר המתים הרשמי מנגיף הקורונה בבריטניה הוא 41,788, הגבוה ביותר באירופה, והחמישי בעולם כולו.

עוד דווח כי ראש עיריית לונדון סאדיק קאן מציע להטיל עוד 15 מגבלות בעירו, בהן חובה לעטות מסיכה במרחב הציבורי וכן הגבלת מספר המשתתפים בחתונות ובהלוויות. כמו כן יציע קאן להגדיל את מספר האנשים שיעבדו מבתיהם. ביממה האחרונה אובחנו בממלכה 4,368 נדבקים חדשים בקורונה. 11 בני אדם מתו אתמול בבריטניה מהנגיף ומספר המתים הכולל בממלכה עלה ל-41,788.

בספרד הוטל השבוע סגר על אזורים נרחבים במדריד. כ-850 אלף התושבים שבתחום המגבלות מורשים לצאת מבתיהם לעבודה, ללימודים או לטיפול רפואי בלבד. עם זאת, התושבים רשאים לנוע בחופשיות בתוך שכונותיהם. בהתאם למגבלות החדשות, הכניסה אסורה לפארקים וגנים ציבוריים ובנוסף בתי הקפה והמסעדות נסגרים בשעה 22:00.

ראש ממשלת ספרד, פדרו סנצ'ז, קרא לצבא לסייע למטרופולין הגדול הנמצא בהסגר ואמר: "אנו זקוקים לעזרת הצבא בחיטוי, בהקמת מתקנים רפואיים זמניים ובסיוע לכוחות המשטרה באכיפת הסגר". יושבת ראש מחוז מדריד, איזבל דיאז אסויו, אמרה כי יש להקים מחדש בתי חולים מאולתרים שנסגרו במהלך חודשי הנסיגה בהתפשטות המחלה במדינה.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן