צילום: עדינה ולמן - דוברות הכנסת

מסר לנתניהו: אם יופר סיכום התפילות – ועדת החוקה לא תאשר את ההגבלות

גורמים ביהדות התורה ל'חדשות JDN': משרד הבריאות מסכים שמתווה הקפסולות לימים הנוראים בטוח בריאותית. "לא בא בחשבון לסגור את בתי הכנסת ביום כיפור". גורם חרדי: לא ייתכן שהרוב יפסיד בגלל 15% שלא מפקיד על הכללים וימשיך להפר את ההנחיות
 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

במפלגות החרדיות העבירו מסר ביממה האחרונה לראש הממשלה בנימין נתניהו כי לא ייתנו להפר את ההסכמה שהושגה על מתווה בתי הכנסת לראש השנה ויום כיפור, ובמקרה וקבינט הקורונה והממשלה תחליט לסגור את בתי הכנסת ביום הקדוש ביותר בשנה לעם היהודי – ועדת חוקה בראשות ח"כ יעקב אשר תתכנס ותשתמש בסמכותה ותבטל את ההחלטה.

גורמים ביהדות התורה אמרו ל'חדשות JDN' כי במשרד הבריאות מסכימים שמתווה הקפסולות שגיבש האלוף במיל' רוני נומה לימים הנוראים בלבד, הינו בטוח מבחינה בריאותית. "לא בא בחשבון לסגור את בתי הכנסת ביום כיפור. נקודה", אמר גורם חרדי. ההערכה היא שהחלטה נובעת מקושי של המשטרה לבצע אכיפה נגד אלו שמפרים את המתווה, אך אומרים שלא ייתכן שהרוב יפסיד בגלל 15% שלא מפקיד על הכללים ובכל מקרה ימשיך להפר את ההנחיות.

בוועדת חוקה אומרים בנוסף, כי לא יאשרו את סגירת בתי הכנסת באופן כללי אם לא יהיו הגבלות על הפגנות. כבר אתמול דווח שחברי ועדת החוקה מהליכוד מתכוונים להצביע נגד התקנות החדשות שיאשר קבינט הקורונה אם לא יופסקו ההפגנות במתכונת הנוכחית. חברי הכנסת שלמה קרעי, אסנת מארק ואריאל קלנר דורשים השוואת תנאים מוחלטת לבתי הכנסת ודורשים שמתווה בתי הכנסת יחול גם על הפגנות.

אך כאמור, במפלגות החרדיות מבהירים שגם אם יחליטו להגביל את ההפגנות, את בתי הכנסת חובה להשאיר פתוחים ביום כיפור. "אין מצב שביום הכיפורים בתי הכנסת יהיו סגורים. אין ספק שמדובר ב'פיקוח נפש'. אבל כמו שב'פיקוח נפש' אנחנו מאפשרים בתו הסגול לאנשים לעבוד. יום כיפור צריך להחריג אותו. צריכים להמשיך את מתווה נומה ביום כיפורים. חייבים לפתוח בתי כנסת בכיפור", אמר אתמול יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בדיון בקבינט הקורונה.

אשר רמז כבר אתמול במסר פומבי כי יתנגד לפגיעה בקדושת החגים: "מי שאינו מבין כי תפילה במניין ביום כיפור ורכישת ארבעת מינים הכרחית בחיוניותה בדיוק כמו אספקה סדירה של מזון, חוטא למטרה. ציבור ענק במדינת ישראל לא יכול לוותר לא על תפילה בצום יום הכיפורים ולא על קיום מצוות. לשם כך הוסדרו בעמל רב מתווים זהירים וברורים על ידי משרד הבריאות, שנבדקו והוכחו כי אין בהם חשש לשלום הציבור".

"אני קורא לראה"מ, לשר הבריאות ולכל חברי הקבינט, אל תתפתו לבחור בדרך הקלה של ביטול מתווה התפילות והסדרת רכישת צרכי החג, בשם הדאגה מעליית התחלואה. צעד זה יגרום את ההיפך המוחלט, יפרום את האסדרות שהושגו בעמל רב ויפגע במאמצים לבלימת התחלואה. רק קיום המתווים כפי שסוכמו, הם שיבטיחו שליטה מיטבית של המערכת בהתקהלויות ורק כך ניתן יהיה לשמור על אמון הציבור שישתף פעולה בהקפדה ובאחריות על ההנחיות שגובשו", דברי אשר.

דרעי איים: "לא אוכל להישאר בממשלה שתסגור בתי כנסת ותשאיר הפגנות"

דרעי דורש: "בתי הכנסת חייבים להיות פתוחים במתכונת מצומצמת ביום הכיפורים"

גמזו לקבינט: סגירת בתי הכנסת, אכיפה נגד המקוואות וביטול שוק ד' מינים

כתבות קשורות

פרופ' מסעד ברהום: "חובה להתחיל סגר מעכשיו ולחסן את שאר התושבים"
כישלון לליכוד וש"ס: אלו נציגי הכנסת בוועדות לבחירת דיינים ושופטים
גנב מסכים מדירה תוך "הקפדה על עטיית מסכות" - ונעצר • צפו
חם לכם? בדובאי יותר חם, אבל יש להם פתרון יצירתי להתמודדות • צפו
ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן