Olivier Fitoussi/Flash90

גמזו למקורביו: "הכול התחיל כשאמרו לנתניהו שאי אפשר למנוע הפגנות"

פרויקטור הקורונה מביע בפני מקורביו תסכול כבד מהחלטת הממשלה להטיל סגר מלא והרמטי למשך שבועיים החל ממחר: "אני חוזה בסיוט הזה עם בחילה". בכיר שהשתתף בהתייעצות עם רה"מ: "נתניהו איבד את העשתונות. אם בגלל הפגנות בבלפור ישראל נכנסת לסגר הכי חריף בעולם - אנחנו בצרות"

בתום ישיבת הממשלה הלילה (חמישי), שבה הוחלט על החרפת הסגר, פרויקטור הקורונה הפרופסור רוני גמזו, שהתנגד למהלך, פרק את תסכולו. לדבריו, "זו החלטה אומללה. זה היה מגעיל – אני צריך לקחת חבילות של כדורים נגד בחילה". עוד אמר גמזו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שתחילה לא רצה להחריף את הסגר, שינה את דעתו, בעקבות המשך ההפגנות נגד מול מעונו בירושלים.

לטענת הפרויקטור, שציטוטים שלו פורסמו ב'חדשות 13', "הכול התחיל מזה שהמשפטנים אמרו לנתניהו שאי אפשר למנוע הפגנות. נתניהו אמר 'אם כולם בבית והמשק כולו מושבת אז אי אפשר למנוע הפגנות?' בלילה שלפני ההחלטה דובר על השארת חלק מהמשק, בבוקר הוכינו בתדהמה מהשינוי הזה בעמדה שלו. קמנו עם המשפט – 'אני רוצה להטיל מצב חירום בישראל'".

שרים בממשלה, הן מכחול לבן והן ממפלגות הימין, מתחו ביקורת על ראש הממשלה. שרים שצוטטו ב'כאן חדשות' אמרו שהוא התעסק רק בהפגנות ולא בהשפעות ארוכות הטווח של הסגר. בכיר שהשתתף בהתייעצות עם ראש הממשלה אמר: "נתניהו איבד את העשתונות". לפי גורמים שהשתתפו אתמול בישיבה, ראש הממשלה סירב לאפשר לגורמי מקצוע להיכנס לדיון שבו נקבעו ההגבלות שיחלו מחר. אחרי שנתניהו סירב להכניס את ממונה הקורונה פרופ' גמזו לדיון, איימו שרי כחול לבן לפוצץ את הדיון.

גמזו נשמע הבוקר אחרת בדברים שאמר לתקשורת בסיור במזרח ירושלים. לדבריו, היה עדיף להימנע מסגר מלא. "המלצתי להדק את הסגר ולא לסגור את המדינה, אבל הממשלה החליטה אחרת ואני מכבד את זה", טען, והוסיף כי "זה כן מסר לציבור. אם הממשלה הגיעה למצב שהיא סוגרת סגירה כל כך הרמטית של כל המסחר ושל כל הכלכלה כנראה שהתחלואה באמת בהיקף רחב".

"ברור שכשסוגרים יותר זה עוצר יותר את התחלואה", הסביר גמזו ואמר: "המחיר הכלכלי הוא עצום אך זו סמכותה של הממשלה לקבל החלטה שכזאת. היא קיבלה את זה בכובד ראש ואם החליטו לסגור יותר, אז בסדר. נלך עם זה. זה יעזור לעצירת התחלואה". גמזו הוסיף כי "אני לא אגיד שהתחלואה לא מדאיגה, היא מאוד מאוד מדאיגה. היה אפשר אולי לסגור פחות אבל זה בסדר שהממשלה מקבלת החלטה שכזו".

גמזו אמר במהלך ישיבת הממשלה הלילה כי "ההמלצה שלי הייתה מתונה יותר, ללכת ל-50%". ראש הממשלה בנימין נתניהו ענה לו: "אנחנו מקבלים החלטות בתוקף האחריות שלנו ולא רק לפי המלצות. ההמלצות שקיבלנו עד עכשיו הביאו אותנו לעלייה מ-2,000 חולים ביום ל-5,000 ביום".

הוא הוסיף כי "ההמלצה שלי היא להגביל את המגזר הפרטי לחצי, ולהגביל את בתי הכנסת. מה שמובא זה לא מה שאני המלצתי עליו. לקחנו בחשבון שבחגים הפגיעה כלכלית קטנה יותר וגם יש התקהלויות בסגר". לדבריו, "מה שהשתנה זו הקפיצה של התחלואה – הממשלה ביקשה צעדים נוספים להגברת הסגר".

5 תגובות

איכסססס…גואל נפש הנתניהו הזה ממתי נותנים לבנאדם עם כל כך הרבה אינטרסים כספיים ואישיים כאחד לנהל מדינה

לפני שאת מגיבה תשני את שמך כי עצם המילה חיות גורמת לבחילה ואוי כמה חבל ששתפו לך את הראוש בתקשורת כמו כבשה תמימה

על פי ההלכה חיי אדם קודמים לכלכלה, שלא במכוון הקב"ה מנהל את א"י לפי ההלכה. אשר תמיד עיני ה' אלוקיך בה וכו'

ישראל, היא התבדחה. לא הבנת.

העיקר התפילות להשם
שיגאלנו
ושאנחנו נחזור בתשובה שלמה כרצונו
אמן

איזה חשבון לקחתם הפגיעה הכלכלית פחות יותר אצל מי?
זה השבועיים של העולם החרדי. הכסף הכי גדול עובר במגזר החרדי בשבועיים האלו. ואם סוגרים אז החרדים משלמים מחיר כבד. זה מכוון לעסקים חרדים שהכסף הזה מחזיק אותם לחצי שנה הקרובה עם לא לכל השנה.
נמאס כבר מהמדינה הזאת. גם לעזור לאנשים בסגר צריך לעבור החלטה של הממשלה ועד שמקבלים את הכסף. אבל לחלק דוחות סומכים על המשטרה. באיזה קטע לחלק דווח לבן אדם שבקושי חי על המשכורת שלו לגנוב ממנו עוד כסף

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן