נתניהו: "כמי שמתפלל כל יום כיפור בבית הכנסת – אני מבקש שלא תלכו השנה" • צפו

ראש הממשלה בסרטון לקראת יום כיפור מודה בטעויות: "ההחלטה שלנו לפתוח את אולמות השמחות - מהירה מדי, אולי גם את ההחלטה לפתוח את כלל מערכת הלימודים". עודים הוסיף: "שמענו את המומחים שאמרו שאפשר להשאיר כלכלה פתוחה, לדעתי זה לא נכון - צריך סגר מלא"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב (מוצאי שבת) סרטון בעקבות הסגר שנכנס אתמול לתוקף ואמר כי "אנחנו בעיצומה של מלחמה עולמית במגפה עולמית. בגל הראשון אנחנו היינו בין המדינות הראשונות לסגור את השמיים ולהטיל סגר כללי על המדינה. בגל השני מדינות כבר עשו סגרים גדולים על מחוזים נרחבים בתוכם, אנחנו המדינה הראשונה שעושה סגר כללי על המדינה, אני צופה שעוד מדינות יבואו בעקבותינו".

"אנחנו פועלים בשלושה שלבים. שלב ראשון – סגר, שלב שני – שגרת קורונה עם בדיקות מהירות, שלב שלישי – חיסון. השלב של הסגר הוא קשה, אני יודע את זה, אבל אין ברירה. יש לנו כ-1400 מתים, חולים קשים, בתי החולים שנאנקים, צעירים שנדבקים ויהיו אחר כך עם סימני לוואי לכל החיים. לכן צריך לפעול, אנחנו שמענו את המומחים, יהיו כאלה שאמרו שאפשר להשאיר כלכלה פתוחה, לדעתי, ורוב קולות השרים הסכימו איתי, זה לא נכון – צריך סגר מלא".

ראש הממשלה הודה שההתנהלות ביציה מהסגר הראשון הייתה לא נכונה: "האם נעשו טעויות בדרך? בוודאי. ההחלטה שלנו לפתוח את אולמות השמחות – מהירה מדי, אולי גם את ההחלטה לפתוח את כלל מערכת הלימודים. ההחלטות הפופוליסטיות בכנסת לבטל את ההגבלות שהטלנו, הממשלה, לאחר שראינו שהתחלואה עולה – שגויה לחלוטין".

נתניהו שב ותקף את יו"ר ועדת הקורונה בכנסת ח"כ יפעת שאשא-ביטון ואת הפרשנים שהמעיטו בסכנת הנגיף: "מקהלת 'הכל סבבה' כל ערב באולפנים שאמרה שזה בסך הכל שפעת עם יחסי ציבור ולא צריך לציית וזה סתם הגזמות – זה תרם לפרימת כל המשמעת הציבורית והציות להנחיות משרד הבריאות. וגם אם יש אלה שמפרים הנחיות – אל תלכו שבי אחריהם".

לסיום, לקראת יום כיפור, פנה נתניהו למילונים שהולכים מידי שנה לבית כנסת ביום כיפור. "אני מבקש מכם מה שביקשו הרבנים ומה שביקש חברי אריה דרעי ואני מבקש מכם, כראש ממשלת ישראל שמתפלל כל יום כיפור בבית הכנסת, אל תלכו השנה לבתי הכנסת, תתפללו בחוץ. ונשמרתם על נפשותיכם".

7 תגובות

אין לו רגש לדת
נקודה

היום חבר שלי סיפר לי סיפור טרי, שחבר שלו סיפר לו שאחד מהמפשחה שלו נפטר, לא מקורונה, ובאו רופאים והדביקו לו תווית שנפטר מקורונה, וכן עוד ועוד סיפורים כאלה ואחרים, שנפטרים לא מתו מקורונה והדביקו להם שם כזה, למישהו יש אינטרס לדחוף את זה קדימה

כאחד שמצביע כל חצי שנה בבחירות..
תשארו בבית אתם שם בממשלה.

יפה שאתה מתפלל ביום כיפור בבית כנסת. אבל זה לא הופך אותך להיות רב גדול, או למישהו שמבין את חשיבות התפילות.

הוא אפילו לש שווה לכתוב עליו ועל עשויות שלו תגובה
🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

הוא מטומטם,
ביבי אתה מפסיד את אמון הציבור,
בנט דרכך לראש הממשלה עככשיו מאד קצרה.

א גרויסע צדיק'ל….
[מקווה שכתבתי את זה נכון, אני בעיקרון לא דובר אידיש]

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *