גמזו מתנצל: "סליחה מהציבור החרדי שראה באמירותיי והחלטותיי פגיעה בו ובמנהגיו"

פרויקטור הקורונה במכתב מיוחד ערב יום כיפור: "אני מצטער על כך שאנו נדרשים להתפלל הערב ׳כל נדרי׳ בתנאים של סגר וצמצום התקהלויות. סליחה על שלא הצלחתי למנוע את הסגר המלא. סליחה שתקופת חגי תשרי, ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות ושמחת תורה יהיו בעיקר מחוץ לבתי הכנסת"

פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו פרסם היום מכתב מיוחד לציבור לקראת יום הכיפורים: "שלום לכולם, יום הכיפורים, הוא זמן לחשבון נפש והתבוננות אישית, חברתית ולאומית. גם אני, עושה חשבון נפש עם עצמי", פתח גמזו את הפוסט המיוחד שפורסם בפייסבוק של בית החולים איכילוב, ממנו לקח פסק זמן בניהולו.

"תקופת החגים לכשעצמה מתאפיינת בהתקהלויות מסוגים שונים: תפילות, ארוחות משפחתיות, בילויים ונופש ולכן אומר בכנות ובבהירות – בכל מקרה ובכל רמת תחלואה היינו נדרשים להידוק ההגבלות בתקופה זו ולא היה מנוס מכך. אני מצטער על כך שאנו נדרשים להתפלל הערב ׳כל נדרי׳ בתנאים של סגר וצמצום התקהלויות, כך גם יהיה, קרוב לודאי, בקהילות היהודיות בכל העולם; זהו צו שעה הכרחי לצערי כדי למנוע פיקוח נפש".

"ובעת הזו של סליחה ומחילה – אבקש זאת מכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל על שלא הצלחתי למנוע את הסגר המלא; לכל אדם שפרנסתו נפגעת; שחייו הופכים קשים יותר; לכל אדם שנדרש לוותר על החופש לראות את משפחתו הרחבה וחבריו; לכל אדם שנאלץ לוותר על החופש והנופש, שהרי בעיני רבים, דוקא זאת התקופה לנוע בחופשיות ולנפוש בארץ ובחו״ל".

"סליחה גם מכל אדם בישראל, חילוני, מסורתי, דתי וחרדי על שתקופת חגי תשרי, ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות ושמחת תורה שהם תקופה מיוחדת וקדושה יהיו בעיקר מחוץ לבתי הכנסת; ששמחת ימי סוכות, ושמחת תורה יהיו מוגבלות השנה. סליחה מיוחדת מהציבור החרדי שראה באמירותיי ובהחלטותיי פגיעה בו, בקהילתו ובמנהגיו. כל מה שאמרתי, המלצתי או החלטתי נבע מנסיוני למנוע פיקוח נפש בכל ציבור בישראל".

"כמי שפועל שנים רבות במערכת הרפואית הציבורית ומאמין בה, אני יודע שכולנו בבתי החולים עושים לילות כימים להעניק את הטיפול הטוב ביותר במסירות והשקעה אין קץ ועל כך תודתי הכנה לכל הצוותים הרפואיים באשר הם. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לעובדי איכילוב היקרים – אני גאה בכם על העשייה המצטיינת ומתגעגע".

"לפנינו עוד עבודה רבה גם בימי הסגר: להמשיך לבנות ולחזק את מערך קטיעת שרשרת ההדבקה ואת מערך הניהול ברשויות המקומיות – על ידי פיקוד העורף. יש לנו הכרח להמשיך לשפר את ההסברה ולחזק את אמון הציבור ביכולת של כולנו יחדיו וכל ישראלי בעצמו לנצח את הקורונה. ישראלים וישראליות: בימים שבהם כולנו נדרשים לעשות חשבון נפש – אני מבקש מכל אחד ואחת מכם לקחת אחריות אישית על הבריאות ולהקפיד על ההנחיות של עטיית מסיכה ושמירת מרחק…. אין לנו ברירה אחרת", חתם פריקטור הקורונה.

2 תגובות

העיקר ההפגנות נמשכות לא נשכח לא נסלח אתמול בבלפור היו אלפים והכותל ריק…

לא מוחל לך ולא מאמין לך, לב של אבן!!! הגיע הזמן שתעוף חזרה לאיכילוב , עשה סיבוב על החרדים..

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן