צילום: קובי גדעון / לע"מ

במקום ליצמן: השרה רגב מונתה לחברה בקבינט הקורונה

הממשלה אישרה אמש במשאל טלפוני שינוי בהרכב ועדת השרים לעניין ההתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו (קבינט הקורונה), כך ששרת התחבורה מירי רגב תשמש כחברה בוועדה השרים במקום השר לשעבר יעקב ליצמן

הממשלה אישרה אמש במשאל טלפוני שינוי בהרכב ועדת השרים לעניין ההתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו (קבינט הקורונה), כך ששרת התחבורה מירי רגב תשמש כחברה בוועדה השרים במקום השר לשעבר יעקב ליצמן.

בראשות קבינט הקורונה עומד ראש הממשלה בנימין נתניהו ומטעם גוש הליכוד חברים בו שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר האוצר ישראל כץ, השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ושר הפנים אריה דרעי. מטעם גוש כחול לבן חברים ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, שר החוץ גבי אשכנזי, שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי, שר המשפטים אבי ניסנקורן, שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ והשרה לשיוון חברתי מירב כהן.

בהחלטת הממשלה על הקמת הקבינט נכתב כי "ועדת השרים תשמש מסגרת תיאום עליונה בין כלל הגורמים הממשלתיים העוסקים בטיפול במשבר הקורונה על מנת לטייב את פעולותיה של הממשלה בכל הנוגע להשלכות המשבר על התחום הבריאותי, החברתי והכלכלי".

"ועדת השרים תהיה מוסמכת להתקין תקנות לפי פרקים ג' וד' לחוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה), התש"ף-2020 (להלן – החוק), למעט תקנות לפי סעיף 7(1) לחוק, והחלטותיה בעניינים אלו תהיינה על דעת הממשלה. ועדת השרים רשאית להמליץ לממשלה על התקנת תקנות לפי סעיף 7(1) לחוק".

"ועדת השרים תרכז את אסטרטגיית היציאה של מדינת ישראל ממשבר זה בהיבטים השונים, ובכלל זה מתן מענה בסוגיות של תעסוקה, תמיכה כלכלית למגזר העסקי, העצמאים והמגזר השלישי, הסרת חסמים ופעולות נוספות להתמודדות עם המיתון שאליו נקלע המשק הישראלי. ועדת השרים תעסוק בהיערכות לקראת התפרצות חוזרת של נגיף הקורונה, לרבות גיבוש תוכנית להתמודדות עם התפרצות זו, ככל שתהיה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן