אושר בממשלה: קנס למי שישהה בסוכה לא שלו – תקנות להגבלת הפגנות

הממשלה אישרה את הארכת התקנות המגבילות את השהייה במרחב הציבורי ב-14 ימים נוספים. הממשלה אישרה את האיסור להפגין במרחק של יותר מקילומטר מהבית, שלושה שרי כחול לבן הצביעו נגד. קנס של 500 שקל למי שיתארח בסוכה שלא שלו

בתום ישיבת קבינט סוערת שארכה כארבע שעות, הממשלה אישרה אמש (רביעי) את הארכת תקופת הסגר בשלושה ימים נוספים – עד 14 באוקטובר, כשהסגר נכון לעכשיו תוכנן עד ל-11 באוקטובר. שרי הממשלה אישרו להטיל קנס של 500 שקלים למי שיימצא בסוכה שאינה שלו.

בנוסף, הממשלה אישרה כהוראת שעה את האיסור להפגין במרחק של יותר מקילומטר מהבית, במסגרת תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם הקורונה. השרים אסף זמיר, יזהר שי ואורית פרקש מכחול לבן הצביעו נגד.

על פי ההחלטה, במרחב הציבורי לא תתקיים התקהלות, לרבות בהפגנה, תפילה או בטקס דתי שמתקיימים בה אלה: מספר המשתתפים בה עולה על המותר (20 איש), ולא נשמר מרחק של שני מטרים בין המשתתפים.

על התקהלות זו חלה סמכות שוטר להורות על פיזור ההתקהלות או על שמירת מרחק של שני מטרים בין המשתתפים וככל שמסרב אדם להוראה זו, להטיל קנס על הפרה זו או לעשות שימוש בכוח סביר בנסיבות העניין לשם פיזור ההתקהלות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן