צילומים: פלאש 90

בזום: שרי האוצר והבריאות דנו עם מנהלי בתי החולים על מימוש הנחיות הסיוע

בפגישה הנחה שר האוצר את אנשי משרדו לפעול באופן מיידי על מנת שבתי החולים יוכלו לממש את תשלום המשכורות וההוצאות השוטפות לחודשים שנותרו עד סוף שנת 2020. בנוסף הנחה שר האוצר לקדם יחד עם אנשי משרד הבריאות מתווה לחוק הקאפ לשנת 2021 ואילך אשר יתן מענה סדור למערכת הבריאות

שרי האוצר והבריאות קיימו פגישת זום עם מנהלי בתי חולים הציבוריים כדי לעמוד על האתגרים השונים איתם מתמודדים בתי החולים ועל ביצוע ומימוש ההנחיות הסיוע לבתי החולים. בפגישה הנחה שר האוצר את אנשי משרדו לפעול באופן מיידי על מנת שבתי החולים יוכלו לממש את תשלום המשכורות וההוצאות השוטפות לחודשים שנותרו עד סוף שנת 2020. בנוסף הנחה שר האוצר לקדם יחד עם אנשי משרד הבריאות מתווה לחוק הקאפ לשנת 2021 ואילך אשר יתן מענה סדור למערכת הבריאות.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: ״משרד הבריאות פועל לילות כימים לטיפול בנגיף הקורונה ולהכין את מערכת הבריאות ליציאה מהסגר ולמוכנות לחורף. אני מודה לשר האוצר על סיועו בתקצוב המערכת ובתי החולים"

שר האוצר ישראל כ״ץ: "בהמשך לסיוע הרחב שהענקתי למערכת הבריאות על מנת שיוכלו להתמודד עם אתגרי השעה בצורה מיטבית יזמתי פגישה נוספת היום עם מנהלי בתי החולים הציבוריים כדי לוודא ביצוע של ההחלטות שקיבלתי ובנוסף לשמוע על האתגרים העומדים בפניהם כעת. התחייבתי שלא יהיה רופא פנוי שלא יקבל תקן לעבוד וכך יהיה. אני מחזק את ידיהם של אנשי מערכת הבריאות שנמצאים בחזית המאבק בקורנה ואמשיך לפעול כדי לחזק את מערכת הבריאות ככל שידרש שיוכלו לעמוד באתגרים השונים."

מהדסה נמסר: "כל מנהלי בתי החולים הציבוריים מודים לשר האוצר, הפגישה בנוכחות זומית עם שר הבריאות, היתה משמעותית ונתנה תקווה לבתי החולים הציבוריים -7 במספר, כי תזרים הכספים שלהם מובטח עד סוף השנה. האוצר והבריאות נרתמו להכין לאלתר גם את מתווה השנה הבאה כדי לאפשר לבתי החולים הציבוריים העמוסים בתחלואת הקורונה להכין את בתי החולים למשימותיהם הכל כך חשובות בעת הזאת. קביעת דיון מעקב בעוד שבועיים מבטיחה בקרה על תוצאות עבודת המשרדים בעמידה ביעדים שהציב שר האוצר בהסכמת שר הבריאות". "אולי יש קצה אור במנהרה הלא אנושית בה נמצאת חזית המלחמה במגפה", התבטא פרופ זאב רוטשטיין.

מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין: "אני מודה לשר האוצר ח"כ ישראל כ״ץ על התמיכה ועל ההחלטה לתקן את העיוות ארוך השנים בתת תקצוב בתי החולים העצמאים ציבוריים העומדים בחזית הטיפול בחולי הקורונה. ההחלטות החשובות שהתקבלו בפגישה: העברת תקצוב לבתי החולים עבור שנת 2020 שיאפשר איזון תזרימי מיידי, תיקון חוק הקאפ בשנת 2021, וההחלטה לתקן את אי השיוויון בחלוקת התקצוב הממשלתי לבתי החולים , מהווים בשורה חשובה למערכת הבריאות כולה. אנו נמשיך בעבודה הצמודה עם השר כץ והמשרד כדי לבצע את ההחלטות שהתקבלו ולחזק את בתי החולים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן