צילום: דוברות המשטרה

אוכפים הנחיות: ביממה החולפת ניתנו 5,058 דו״חות על הפרות

במשטרה מדגישים: "בימים האחרונים מתגברים אירועי האלימות המופנית כלפי שוטרים על רקע פעילות אכיפת תקנות הקורונה. אנו רואים בחומרה רבה כל ניסיון לפגוע בשוטרים המבצעים את תפקידם, ונפעל בנחישות לעצור ולמצות את הדין נגד כל מי שירים יד או חפץ אחר במטרה לפגוע בשוטרים, בכל זמן ובכל מקום"

במשטרת ישראל מעדכנים על פעילות כוחות השיטור ביממה הקורונה במסגרת המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל. השוטרים ממשיכים בפעילות אכיפת הגבלות התנועה, ההתקהלות והמסחר בכל רחבי הארץ. במהלך ביממה החולפת (06.10.2020), ניתנו ע״י המשטרה 5,058 דו״חות בגין ההפרות השונות, מרביתם בגין יציאה ממקום מגורים למטרה או פעולה שנאסרה – 3,100 דו"חות, ובהם גם 1,517 דו״חות בגין אי עטית מסיכה, 89 דו"חות בגין הפרות חובת הבידוד, 62 דו״חות בגין הפרות שונות של בתי עסק, וכן 202 דו"חות בגין שהייה של אדם במקום שנאסר (בבית עסק שפעילותו נאסרה, בסוכה של אחר, בחוף ים וכיו"ב).

בהודעה מדגישים במשטרה: "בימים האחרונים מתגברים אירועי האלימות המופנית כלפי שוטרים על רקע פעילות אכיפת תקנות הקורונה. אנו רואים בחומרה רבה כל ניסיון לפגוע בשוטרים המבצעים את תפקידם, ונפעל בנחישות לעצור ולמצות את הדין נגד כל מי שירים יד או חפץ אחר במטרה לפגוע בשוטרים, בכל זמן ובכל מקום".

במהלך הלילה פעלו הכוחות בזירות רבות בעיר ירושלים: "כוחות המשטרה פעלו לאורך הלילה בירושלים לאכיפת התקנות לשמירה על בריאות הציבור והקפדה על ההנחיות, ובתוך כך פיזרו מספר מוקדים בהם זוהו התקהלויות. כנגד אלו שהתנגדו להישמע להנחיות, נרשמו קנסות. ברחוב שבטי ישראל \ שדרות בר לב, פעלו כוחות המשטרה אל מול מפרי סדר שיידו לעברם אבנים וברזלים, הציתו פחים וגרמו נזק לרכוש, לרכבים פרטיים וניידות. כוחות המשטרה עצרו 17 חשודים בהפרות הסדר והם הועברו לחקירה".

גם בעיר מודיעין עילית היו התפרעויות אלימות: "בעקבות דיווח שהתקבל אמש על התקהלות בבית כנסת בעיר מודיעין עלית ומחוצה לו, הגיעו שוטרים לבצע אכיפה שבמהלכה כרזו למתקהלים להתפזר. בתוך זמן קצר הגיעו מאות וביניהם ילדים, חלקם התיישבו על הכביש, חסמו ומנעו מרכבי המשטרה לנוע והחלו בהפרות סדר שכללו יידוי אבנים, השלכת חפצים, בקבוקים, חיתולים עם צואה וירי זיקוקין לעבר הכוחות. 4 שוטרים נפצעו כתוצאה מיידוי אבנים וזקוקין, מתוכם שתי שוטרות שפונו לקבלת טיפול רפואי בביה"ח וכן נגרם נזק לרכבי משטרה. סה"כ נעצרו / עוכבו 7 חשודים בחשד להפרות הסדר.

גם בעיר ת"א לא היה שקט: "אמש במהלך מחאה בת"א חלק מהמפגינים הפרו את הסדר ואת הגבלות הקורונה, לרבות אי שמירת מרחקים ואי עטית מסיכות. המשטרה ביצעה אכיפה במקום, פעלה למנוע התקהלויות אסורות, ונרשמו דו"חות למפרים".

"בבני ברק כוחות משטרה פיזרו התקהלות בלתי חוקית של עשרות אנשים בבית כנסת. בבדיקה עלה כי במקום היה חולה קורונה מאומת שהפר את חובת הבידוד והוא נקנס בהתאם ונשלח לביתו. כאמור ההתקהלות פוזרה ונרשמו דו"חות למפרים בגין התקהלות אסורה".

במשטרה מעדכנם על אלימות בזויה נגד הכוחות: "המשטרה עצרה אתמול בבוקר לחקירה תושבת עכו בחשד שניפצה שמשת ניידת לאחר שהתבקשה לעטות מסכה (שלשום) ומשסירבה הוצאה מסניף דואר. עפ"י החשד החשודה הגיעה לנקודת המשטרה בעיר העתיקה, השליכה אבן על ניידת משטרה וניפצה את השמשה הקדמית. המשטרה תפעל למצות עמה את הדין".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן