Yonatan Sindel/Flash90

מסתמן: הסגר יוסר מכל האזורים האדומים – למעט שכונת רמת שלמה בירושלים

דיווח: ועדת השרים לאזורים מוגבלים תתכנס הערב וצפויה לאשר את שחרורם מהסגר של כל האזורים האדומים בישראל - למעט שכונת רמת שלמה בירושלים. זאת, בהתאם להמלצתו של הפרויקטור פרופ' רוני גמזו. גרוטו: "ועדת השרים צפויה להסיר עוד היום את המגבלות ממרבית הישובים"
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

על רקע המשך הירידה בתחלואה, ועדת השרים לאזורים מוגבלים תתכנס הערב (שלישי) וצפויה לאשר את שחרורם מהסגר של כל האזורים האדומים בישראל – למעט שכונת רמת שלמה בירושלים. זאת, בהתאם להמלצתו של פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו. כך דווח ב'חדשות 12'.

על פי הדיווח, בני ברק ואלעד ירדו היום מתחת לרף הנדרש לסגר – ציון 8 לפי דירוג הרמזור, ולכן ההמלצה היא לשחרר גם אותן מהסגר. בעיריית בני ברק הסבירו כי לפי מדד הרמזור – היא הפכה לכתומה בעקבות הירידה במספר הנדבקים. בשבועיים האחרונים נרשמה ירידה דרמטית של 85% בתחלואה בבני ברק, ובשבוע האחרון התווספו 657 חולים חדשים בעיר, לעומת 4,180 לפני כשבועיים.

תוך יומיים שיפרה העיר בני ברק את ציון הרמזור שהיה 8.5 והיום עומד על 7.6 – כלומר "עיר כתומה" לפי מתווה הרמזור. העיר אלעד ירדה מציון 8 לציון 7.7 וגם היא הפכה כתומה. גם מודיעין עילית, ביתר עילית והשכונות בירושלים – שאינן רמת שלמה – ירדו מציון 8 לציון 7.

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, אישר את הדברים במהלך דיון בועדת החוקה של הכנסת ואמר כי "התקנות לאזורים מוגבלים לא קשורות בהכרח לתכנית הרמזור, בהן אנחנו רוצים להגדיר את אותם אזורים שנשארו אדומים. עוד לפני הרמזור היה לנו מודל השוואתי לערים אדומות ולכשנכנסה תכנית הרמזור, לקחנו ערים באזורים אדומים ומגדירים פקטורים יותר חמורים שעיר צריכה להיות בציון מסוים לפחות 5 ימים, מתוך 7 ימים האחרונים וכתוצאה יש מצב שנכנסו מספר ישובים שהתאימו לכך בשבוע שעבר, לכן הוצאנו חלק ישובים ויש הצעה שמונחת על שולחן השרים להסיר את מרבית הישובים שהוכרזו והעניין יסתיים עד רביעי בלילה. כרגע הכלי כולל אזור אדום או לא אדום לאזור מוגבל ואחת הבעיות היא שהתכנית מגיבה מהר מדי- מכניסה מהר מדי לרמזור ומוציאה ממנו ולכן אנחנו דנים בגיבוש מודל אחר שישמש לאזורים מוגבלים מכאן ואילך".

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר אמר כי "אני מקווה שההחלטה להסיר את הסגרים מהאזורים שהפכו ל'כתומים' תהיה עוד היום ולא תתמהמה, הכנסנו בחוק שוועדת השרים תבטל את ההכרזה על אזור מוגבל ברגע שיש שינוי נסיבות לכן אני קורא מכאן לחברי הקבינט לעשות זאת מיידית. גם ברכסים גררו רגלים. זה משפיע על רמת האמון שאם הסרת ההגבלה מוצדקת לפי הפרמטרים המקצועיים, למה שיגררו רגלים?"

עיריית בני ברק הודיעה הבוקר כי החל מהבוקר העיר איננה עיר אדומה והיא הפכה לכתומה. "העיר ירדה היום ל-7.17 במדד הרמזור והפכה לכתום בוהק. הערכה גדולה לתושבי העיר על המאמצים וההקפדה שהביאה באופן ברור לירידה התלולה בתחלואה. בס"ד נמשיך לשמור להיזהר ביתר שאת, להתפלל ולעשות למען העיר ולמען בריאות כולנו. הרשות העבירה את פנייתה להסרת הכתר על העיר", נמסר.

גם בעיר אלעד טוענים כי ירדו בדירוג לעיר כתומה. "מאמצי התושבים השתלמו, וברוך השם היום ציונה הממוצע של אלעד ירד לכתום, זאת אחרי יותר משבוע של ירידה רצופה ועקבית במספר החולים ובאחוז החיוביים. חשוב לציין כי גם מספר הבדיקות נותר יחסית גבוה, עדות למעורבות ואחריות אישית של תושבים".

"הירידה בתחלואה היא סייעתא דשמיא, וזה המקום להודות לצוות המתחקרים העירוני הפועל מזה כשבועיים ומוביל את בידוד המגעים עם החולים, צעד שהוביל ללא ספק לקטיעת שרשרת ההדבקות. ראש העיר כבר פנה אמש למשרד הבריאות בדרישה להוריד את מגבלות הכתר מהעיר בעקבות הנתונים החיוביים".

"חשוב לזכור כי הקורונה עדיין כאן ובשביל למגר אותה אנחנו חייבים להמשיך לשמור על הכללים. זכרו, על פי המחקרים מסכות מונעות יותר מ-90 אחוזים מסיכויי ההדבקה. בשבילך זה מאמץ קטן, לאחר זו הצלת חיים. ביחד ובאחריות ננצח בעז"ה את המגפה", לשון הודעת עיריית אלעד.

ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל אישרה אמש את הצעת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי לבטל את ההכרזה על היישוב רכסים כ"אזור מוגבל", נוכח השיפור בנתוני התחלואה – כך נמסר בהודעה משותפת של משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות. על פי ההודעה, ההחלטה נתכנסה לתוקפה הלילה לאחר פרסומה ברשומות. הישיבה לגבי יתר הערים תתקיים היום.

ממועצת רכסים נמסר כי "לאחר מאמצים כבירים ובזכות המאמץ של התושבים לשמור על הכללים וההנחיות, אנו שמחים וברכים על ההחלטה להסיר אותנו כ"אזור מוגבל". החלטת וועדת השרים שהתקבלה הערב, תיכנס לתוקפה עוד הלילה לאחר פרסומה ברשימות. שוב, אנו מזכירים לכם תושבים יקרים, המשיכו להקפיד על הנחיות משרד הבריאות בצורה מושלמת".

ראש המועצה הרב דן כהן אמר ל'חדשות JDN' כי "אנחנו שמחים שהמאמץ המשותף של כולנו הביא להורדת התחלואה והסרת הסגר, אני מבקש וקורא לכל התושבים להמשיך בהקפדה על ההנחיות ויחד נמשיך להוריד את אחוזי התחלואה".

אתמול נמסר בהודעה משותפת ל'מגן ישראל' ומשרד הבריאות כי לאור נתוני התחלואה של הערים האדומות ביממה האחרונה ביקש פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, מנהל 'מגן ישראל', דיון בוועדת השרים לאזורים מוגבלים, להסיר את הסגר על הערים: רכסים, מודיעין עלית, ביתר עלית וכן על שכונת מטסדורף בירושלים שציוני הרמזור בהם השתפרו. .

עוד נמסר כי "על פי הקריטריונים שהובילו לסגר וכתר באותם ערים, ניתן לאפשר הקלות נדרשות אף על פי שיש חשש מתחלואה חבויה על פי שיעור בדיקות חיוביות וכמות הבדיקות. דווקא בשל זה יש חשיבות עליונה להמשיך להקפיד על ההנחיות וההגבלות ובעיקר למנוע פתיחת מערכת החינוך ללא אישור, ולהמשיך להיבדק. כידוע, הגיל הצעיר מהווה גורם מרכזי בהפצת המחלה לגיל המבוגר ולתחלואה קשה. אי הקפדה בכל עיר תגרור לממדי תחלואה שיחזירו אותם לאדום".

כזכור, מיום ראשון הוטל סגר על: השטח המוניציפאלי של בני ברק מרחוב ז'בוטינסקי ודרומה לו; השטח המוניציפאלי של רכסים; השטח המוניציפאלי של אלעד; שכונת רמת שלמה בירושלים (רובע 4); שכונות רמת אשכול, מעלות דפנה בירושלים (רובע 5); שכונת מטרסדורף בירושלים; השטח המוניציפאלי של ביתר עלית (מלבד אזורי התעשייה); השטח המוניציפלי של מודיעין עלית (מלבד אזורי התעשייה).

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ • שמחת הרגל אצל הגר"מ צדקה
יֵרָאֶה כָל זְכוּרְךָ • האדמו"ר ממודז'יץ בתפילה בכותל המערבי
לְמַעַן אֲמִתָּךְ • האדמו"ר מנאראל בנענועים
יואלי קליין, שעיה גרוס ושלומי ברנשטיין - ימים באים
לְמַעַן צִדְקָתָךְ • האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בנענועים
הממשלה מזלזלת בקדושת החיים / יעקב אשר זועם על מחדל הקורונה
תיעוד מהמסוק: כך נתפסו השב"חים שהיו מעורבים בדריסה
לֹא נִתְּנוּ מוֹעַדִים לְיִשְרָאֵל אֶלָא כְּדֵי שֶיַעַסְקוּ בַּתּוֹרָה • גלריה
קַבֵּל נָא שַׁוְעִי • האדמו"ר מנדבורנא באניא בנענועים
לְמַֽעַן נִצְחָךְ • האדמו"ר מטשקאווא בנענועים
הוֹשַׁע נָא הַר הַמּוֹרִיָּה • ראב"ד ירושלים בנטילת ד' מינים
העתירו בתפילה: ראש הישיבה חלה בקורונה ואושפז בבית החולים במצב קשה
רַב לְהוֹשִׁיעַ • הגר"ד בצרי בנענועים
מחדל: גבר בן 50 מת בתוך בית החולים בשל המחסור במכשירי אקמו
פיגוע דריסה ליד היישוב מכמש שבבנימין: אישה פונתה במצב בינוני
זֽוֹעֲקֶֽיךָ תּוֹשִֽׁיעַ • האדמור ממשכנות הרועים בנענועים
תיעוד דרמטי ממחנה הפליטים: הלוחמים קפצו מהרכב ועצרו חשודים • צפו
תחזקו את הסוכות: הרוחות יתחזקו והגשם הראשון יירד • האזינו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו