צילום: צילומים: פלאש 90

כץ: "לפתוח ביום א' את העסקים הקטנים וחנויות הרחוב"; אדלשטיין: "פופוליזם"

משרד האוצר: "משרד הבריאות קיבל זמן ממושך של סגר, כדי להוריד את היקף התחלואה ולאפשר את חזרת העסקים בישראל לפעילות. זה הזמן לשמור על האיזון". לשת שר הבריאות: "במקום הצהרות, חובת משרד האוצר להעניק פיצוי הולם לכל הנפגעים מהסגר ולא להסתפק בדמי כיס"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

שר האוצר ישראל כ״ץ ידרוש היום בקבינט הקורונה קבלת החלטה, שתאפשר לעסקים הקטנים וחנויות הרחוב, המספרות, לשוב לפעילות כבר ביום ראשון הקרוב 25.10, וביום ראשון ה-1.11 לאפשר לכלל המסחר, כולל השווקים, מרכזי הקניות והקניונים, ולכיתות א-ב ו ג-ד (בהתאם למתווה הקיים) לשוב לפעילות.

לצד הסיוע הנרחב שרשת הבטחון הכלכלית מעניקה לעצמאים ולבעלי העסקים, יש לאפשר להם לחזור לפעילות מלאה כדי לצמצם את הפגיעה הקשה והמתמשכת שנגרמה להם.

"משרד הבריאות קיבל זמן ממושך של סגר, כדי להוריד את היקף התחלואה ולאפשר את חזרת העסקים בישראל לפעילות", אומרים במשרד האוצר. "לאור הירידה בתחלואה זה הזמן לשמור על האיזון המתבקש בין הבריאות לכלכלה, ולהחזיר את העסקים לפעילות מלאה, תוך הקפדה על התו הסגול ועל הנחיות הבריאות".

בדיון המוקדם שקיימו עם רה״מ ושר האוצר הבריאות והחינוך, הבהיר שר האוצר כי ההצעה החדשה של משרד הבריאות להפעלת כיתות א-ב היא לא ישימה וכרוכה בתוספת עלות תקציבית של 6 מיליארד שקלים, וזאת אחרי תקציב של 4.2 מיליארד שקלים שכבר ניתן בעבר.

מלשכת שר הבריאות נמסר כי "שר הבריאות מבקש מכל שרי הממשלה לנהוג באחריות ובממלכתיות, ובוודאי לא בפופוליזם. למען בריאות הציבור והכלכלה הישראלית מצופה מכולם להפיק לקחים מהיציאה המהירה מהסגר הראשון. בין היתר כדי לא להגיע לסגר שלישי אשר יגרום נזק עצום לכלכלה. במקום הצהרות, חובת משרד האוצר להעניק פיצוי הולם לכל הנפגעים מהסגר ולא להסתפק בדמי כיס".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן