צילום: ויקיפדיה

הגל השני מכה בעולם: 437 אלף חולים אובחנו אתמול; שיא ב-13 מדינות באירופה

המרכז האירופי למניעת מחלות (ECDC) מזהיר כי מסתמן שהפעם יותר מבוגרים יפגעו מהמגפה. על פי הדו"ח האחרון שפרסם המרכז למניעת מחלות, לפחות 13 מדינות באירופה רשמו שיא במספר המקרים החדשים. סיבה נוספת לדאגה היא שרוב המקרים הנדבקים הינם בני 65 ומעלה

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

גל תחלואה שני פוקד את אירופה, והמגמות מדאיגות. על פי הנתונים שמגיעים מהישת עולה כי ישנה עלייה דרמטית במספר המבוגרים שנדבקים בנגיף הקורונה. בגל הראשון באירופה נרשמו התפרצויות רבות בקרב צעירים שנדבקו במהלך בילויים, התחלואה הייתה גבוהה וזה אמנם מצב לא אידיאלי אך הוא שמר את שיעור התמותה על מצב נמוך יחסית מכיוון שצעירים נפגעים פחות מהנגיף. על פי ארגון הבריאות העולמי כמעט 88% ממקרי המוות באירופה היו בקרב בני 65 ומעלה, נכון לסוף אוגוסט.

בפולין, בגרמניה – וגם ברוסיה, פעם אחרי פעם התפרצות הקורונה שוברת שיאים חדשים, ובכל יום מחדש מניין הנדבקים ברחבי העולם ממשיך לטפס – ועוקף את זה שנרשם בשיא המגפה בגל הראשון. אתמול (רביעי) אובחנו ברחבי העולם כ-437 אלף נדבקים נוספים. כך דווח בחדשות 13.

ב- N12 פורסם כי המרכז האירופי למניעת מחלות (ECDC) הזהיר היום כי מסתמן שהפעם יותר מבוגרים נפגעים מהמגפה. על פי הדוח האחרון שפרסם המרכז למניעת מחלות – לפחות 13 מדינות באירופה רשמו שיא במספר המקרים החדשים. סיבה נוספת לדאגה היא שרוב המקרים הם בקרב בני 65 ומעלה והמצב הזה, בו יש תחלואה גבוהה בקרב מבוגרים, מורגש כמעט בכל היבשת

בפולין, שבפרוץ המגפה שמרה על נתונים נמוכים יחסית עם פחות מ-500 נדבקים ביום, רשמה בשבוע האחרון יותר מ-8,000 נדבקים ביממה. השיא הגיע אתמול, אז התגלו יותר מ-12 אלף גם גרמניה שברה את השיא מהגל הראשון שעמד על כ-6,000, והגיעה אתמול לכ-11 אלף נדבקים. וזה מגיע בהמשך ישיר לכך שבמשך כשבוע התגלו במדינה כמה אלפים של נשאים חדשים. בגרמניה, שם נדבקו עד כה כ-390 אלף בני אדם, חצו היום את מניין עשרת אלפים המתים.

וברוסיה, כבר כמה ימים שמספר הנדבקים היומי חוצה את זה שנרשם עם הפרצות המגפה. השיא נרשם ביום שלישי, אז התגלו יותר מ-16 אלף נשאים, זאת לאחר כשבוע ברציפות שבו מניין הנדבקים נע בין 13 ל-15 אלף בני אדם.

ב'ישראל היום' דווח כי בספרד חצו את רף מליון החולים, ואתמול עמד מספר הנדבקים מהנגיף על 1,005,295 בני אדם, ובכך הפכה המדינה להיות הראשונה באירופה המערבית שחוצה את רף מיליון המאומתים. ספרד היא המדינה השישית בעולם שדיווחה על יותר ממיליון נדבקים, ומצטרפת למדינות כמו ארה"ב, הודו, ברזיל, רוסיה וארגנטינה.

גם בבריטניה, מספר האנשים מעל גיל 60 שנדבקו בקורונה הוכפל פי 4 מתחילת ספטמבר ופרופסור ג'ונתן ואן-טם, ראש מערך הרפואה הראשי באנגליה אמר במסיבת עיתונאים כי שיעור ההדבקה הגבוהים שנראו במקור בקרב אנשים צעירים החלו להדביק את האוכלוסייה הבוגרת. גם בצרפת נרשמה עליה והמגמה די דומה: מספר המקרים החדשים בקרב בני 65 ומעלה זינק בפי 3 – בתוך שישה שבועות.

בקרואטיה, מספר הנדבקים החדשים בבירה זגרב, הכפיל עצמו ביממה. היום אובחנו 705 מקרים חדשים לעומת 337 אמש. במדינה בה יש ארבעה מיליון תושבים – נרשמו 406 מקרי מוות וכעת מטופלים 7,380 חולי קורונה. גם סלובניה השכנה רושמת היום שיא נדבקים.

ראש המרכז הגרמני לבקרת מחלות אמר כי מדינתו עומדת בפני התפרצות קורונה "רצינית מאוד". אחרי שדווח על מספר שיא של נדבקים במדינה – 11,287 מקרים חדשים – ראש מכון רוברט קוך אמר ל AFP כי עדיין אפשר להשיג שליטה על ההתפרצות בעזרת מספר צעדים מגבילים. עוד הוא אמר כי מפגשים חברתיים, במיוחד של צעירים, גרמו לעליה במספר המקרים: "הצעירים הם אלו החשופים ביותר לווירוס".

ולא רק בישראל, גם הממשלה בספרד הכריזה על מצב חירום באזור מדריד לפני כמעט שבועיים. ביום שלישי פורסם ספרד שקלה להטיל סגר ולא רק על מדריד. לעומת זאת בצרפת כבר הוטל סגר לילי שמתחיל בשעה 21:00 ונמשך עד 06:00. ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה, הכריז בתחילת השבוע על הגבלות חדשות על האזרחים, זאת לאחר השיאים החדשים שנרשמו במדינה במספר החולים. קונטה העביר את הסמכויות לראשי הערים והטיל על המדינה עוצר לילי שמתחיל אחרי השעה 21:00.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן