אחרי הסגר – גמזו סייר במודיעין עילית ובאלעד: "הוכחתם כי ערך החיים חשוב לכם"

גמזו הביע תקווה כי בקרוב הערים כולן תהפוכנה לירוקות ותשוב השגרה המבורכת. הוא ביקש מתושבי הערים להקפיד על ההנחיות במניעת התקהלויות, חבישת מסיכה ולנקוט בכל הזהירות הנדרשת לשמירה מהידבקות. ראש העיר אלעד הציג לגמזו תכנית מפורטת לשליטה על מעגלי הדבקה


צילום: איתמר קירשנבום

עם יציאתן של הערים מודיעין עילית ואלעד מהסגר הגיע ממונה הקורונה ומנהל "מגן ישראל" פרופ' רוני גמזו למפגש עם ראשי הערים. בסיור שקיים היום ביקש גמזו להביע הערכה ותודה לראשי הרשויות על מאמציהם לבלימת התפרצות הנגיף והורדת התחלואה בערים האדומות. גמזו ציין כי למרות התקופה המאתגרת של חגי תשרי עמדו ראשי הערים במשימה לשנות את צבעה של העיר לכתום.

ב'מגן ישראל' טוענים כי "גמזו שהתקבל באהדה על ידי התושבים קיבל סקירה על תכניות הפעולה של הרשויות להמשך הורדת התחלואה ומניעת התפרצויות בעתיד. כמו כן שמע על האתגרים וההתמודדויות שלהם במלחמה בקורונה. ראשי הרשויות הודו לפרופסור גמזו על פעילותו האינטנסיבית לניהול המאבק הלאומי בנגיף וציינו לשבח את שיתוף הפעולה והאוזן הקשבת לה הם זוכים אצלו".

גמזו הביע תקווה כי בקרוב הערים כולן תהפוכנה לירוקות ותשוב השגרה המבורכת. הוא ביקש מתושבי הערים להקפיד על ההנחיות במניעת התקהלויות, חבישת מסיכה ולנקוט בכל הזהירות הנדרשת לשמירה מהידבקות. פרופ׳ גמזו הפציר בתושבים להיבדק בכל חשש קל וציין כי בדיקות הקורונה כיום פתוחות ונגישות לכל דורש ללא צורך בהפניית רופא. ״זה המפתח שלנו למנוע הדבקות״

"יש לתושבים כאן מסירות ממש" אמר גמזו "הם מתמודדים עם מורכבות ותנאים מאתגרים, אך הם הוכיחו שערך החיים והורדת התחלואה חשובה וניצבת לפני הכל". גמזו הודה לתושבים על קבלת הפנים החמה והאהדה שהפגינו כלפיו והבטיח להמשיך ולפעול למען בריאותם.

ראש העיר אלעד ישראל פרוש וסגנו אבי שטרן הציגו בפני גמזו את פעילות המשל"ט, וכן תכנית מפורטת לשליטה על מעגלי הדבקה, באמצעות אפליקציה ייחודית שפותחה על ידי העירייה, לניתוח ומעקב אחרי התפשטות הקורונה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו