שיאנית הבדיקות וירידה דרמטית בתחלואה: העיר בני ברק עברה מכתום לצהוב

בשבועות האחרונים נרשמה ירידה דרמטית של 90 אחוז בתחלואה בבני ברק. בשבוע האחרון התווספו 413 חולים חדשים בעיר בלבד, לעומת 4180 לפני שבועיים. משרד הבריאות בקמפיין חדש: בממוצע הארצי עומד על 2.3 נפטרים ל-10,000 איש, בבני-ברק היחס הוא כמעט פי שלושה

העיר בני ברק עברה הבוקר מכתום לצהוב ברמזור משרד הבריאות – כך נמסר מטעם העירייה. על פי ההודעה, בשבועות האחרונים נרשמה ירידה דרמטית של 90 אחוז בתחלואה בבני ברק. בשבוע האחרון התווספו 413 חולים חדשים בעיר בלבד, לעומת 4180 לפני שבועיים.

בני ברק נחשבת שיאנית הבדיקות בערים הגדולות בישראל, כאשר 70% מתושבי העיר כבר נבדקו עם אלף נבדקים ביום בממוצע. "עיריית בני ברק תמשיך במאבק הנחוש בנגיף הקורונה, ביחד עם תושבי העיר בתקווה לעבור לירוק ממש בימים הקרובים ובציפיה לחזרה מהירה לשגרת החיים", אומרים בעירייה.

בתוך כך, קמפיין חדש של משרד הבריאות מציג את נתוני התמותה הגבוהים בקרב הציבור החרדי ביחס לממוצע הארצי. הקמפיין נושא את הכותרת המתנוססת בד"כ על מודעות אֶבֶל, כשהיא רומזת במקביל למגמת העליה בתמותה.

לאחר פרסום נתוני התחלואה בגילאי 65 ומעלה, שיצר שיח ער בציבור החרדי על החובה לשמור על האוכלוסייה המבוגרת, מבקשים במטה ההסברה להגביר את המודעות לסכנות הנוצרות מהידבקות בנגיף הקורונה והאיסור לזלזל בהנחיות באמצעות הצגת תמונת מצב אותנטית גם של נתוני התמותה.

לפני כשבוע פרסם מטה ההסברה החרדי את הנתון החריג, לפיו יותר מ-50% מהחולים המבוגרים בגילאי 65 ומעלה הם חרדים. בפרסום שעלה הבוקר בתקשורת החרדית מצוין, כי בעוד הממוצע הארצי עומד על 2.3 נפטרים ל-10,000 איש, בבני-ברק היחס הוא כמעט פי שלושה ועומד על 6 נפטרים לכל 10,000 – זאת למרות שמרבית אוכלוסיית העיר צעירה.

במטה ההסברה אומרים: "הציבור החרדי מבקש לקבל נתונים אותנטיים ואנו פועלים להנגיש לו את המידע שהינו מדאיג במיוחד. אם בעבר נטען שבמגזר החרדי היקף התמותה נמוך לעומת המגזר הכללי, הרי שבימים האחרונים חלה מגמה הפוכה המלמדת על היקף תמותה גדל. אל מול מי שמבקשים להקל ראש בחומרת הסכנה, העובדות מוכיחות כי הנגיף הורג."

גם בקמפיין הנוכחי, מטה ההסברה החרדי ממשיך עם הסלוגן החדש: "חרדים שומרים על ההנחיות. נזהרים בקדושת החיים" שנועד להדגיש כי בניגוד לרושם המוטעה בחלק מכלי התקשורת, רוב הציבור החרדי שומר על ההנחיות ומקפיד על מצוות "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן