נתניהו לקראת הקבינט: "ייתכן שנפתח גם את הלימודים וגם את העסקים – בהדרגה"

ראש הממשלה נתניהו שב ואיים על הציבור החרדי: "מחר הקבינט מתכנס. אינני מוכן לקבל שחלק מהציבור מקיים את הכללים וחלק לא. אני אציע מחר להטיל קנסות, העלאה דרמטית של קנסות למוסדות ולגורמים שלא יכבדו את הוראות הממשלה ומשרד הבריאות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (מוצאי שבת) לכינוס קבינט הקורונה שצפוי מחר ואמר כי "גם לגבי החינוך וגם לגבי העסקים, אנחנו הולכים לדון בזה מחר, אנחנו קבענו את השלב הראשון ואנחנו נצמדים אליו די באדיקות, עכשיו אנחנו צריכים להחליט על השלבים הבאים. אנחנו מעוניינים לפתוח את הלימודים, יש שם בעיות, יש שם שאלות שעלו בישיבה האחרונה, על כך עוד אדון הערב אל תוך הלילה, אנחנו נקבל החלטה, ייתכן שנפתח את זה בהדרגה, וייתכן שגם נפתח את העסקים בהדרגה, יכול להיות שנעשה תמהיל קצת שונה".

"אבל אני רוצה שהתמהיל הזה ילווה בהקפדה על הכללים, לא להיכנס לשאננות, לא לחשוב שבגלל שירדנו אנחנו נישאר למטה, גם מדינות אירופה היו למטה והגל השני הכה בהם והם עלו למעלה, ראיתם לאן הם הגיעו, אסור לנו להגיע לשם, אחרת סתם נבזבז את ההקרבה של אזרחי ישראל, בואו לא נבזבז את ההצלחה הזאת. נעשה את זה בשבלים, גם בלימודים, גם בעסקים".

נתניהו שב ותקף את הציבור החרדי: "מחר הקבינט מתכנס. אינני מוכן לקבל שחלק מהציבור מקיים את הכללים וחלק לא. אני אציע מחר להטיל קנסות, העלאה דרמטית של קנסות למוסדות ולגורמים שלא יכבדו את הוראות הממשלה ומשרד הבריאות. אנחנו יכולים להסכים לעשות הרבה מאוד כדי להוריד את זה, זה תלוי בכולם. מה שצריך כרגע זה פשוט את היכולת לשים את הפוליטיקה בצד, ולשים את מדינת ישראל בראש. ולכן, לכל היריבים הפוליטיים שלי אני אומר: יהיה לנו מספיק זמן לפוליטיקה, עזבו את זה. עכשיו צריך להתרכז רק בדבר אחד, שימור הכללים, ערבות הדדית, אחריות. כי ביחד אנחנו ננצח את המגפה הזאת".

נתניהו הוסיף כי "אנחנו קיבלנו החלטות קשות על מגבלות שנאלצנו להטיל על אזרחי ישראל, ואזרחי ישראל שיתפו פעולה. ירדנו לרמת תחלואה שהיא יותר נמוכה כמעט מכל מדינות אירופה. לצערי, משתולל שם הגל השני ומכה בהם כמו שהוא מכה בנו. יש שם עלייה עצומה בתחלואה. אני מקווה שהם יצליחו לצאת מזה. אני מקווה שהמדינות הללו יצליחו להוריד את התחלואה כפי שאנחנו הורדנו".

"אבל אני יכול להגיד – אין שום ביטחון שאנחנו נהיה כאן (תחלואה נמוכה, בהתייחס למצגת). אנחנו נהיה כאן רק אם נקפיד על הכללים. ולכן, אני אומר מראש, אם התחלואה תרד – ההגבלות תרדנה. אם התחלואה תעלה – ההגבלות יחזרו. אין לנו ברירה, זו הדרך היחידה להבטיח את החיים. אני יודע שזה קשה, אני יודע שיש קשיים לעצמאים, יש קשיים לעסקים. אנחנו עזרנו לכם ונעזור לכם עוד. אנחנו חייבים לעשות זאת, אבל לא על חשבון החיים. אנחנו נעשה מה שצריך".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן