פרוש נגד אדלשטיין: "פעילות אובסיסיבית אנטי חרדית – הגישה הזו תתנקם"

זעם רב על משרד הבריאות שמבקש אישור לקנוס מוסדות חינוך ב-25,000 שקל: "שיטת הקנסות, וההתנהלות המרוככת לעסקים ואירועים מול היד הקשה על מוסדות החינוך מגלה פעילות אובסיסיבית אנטי חרדית". בציבור החרדי מצפים כי השר דרעי, החבר בקבינט הקורונה, יסכל את היוזמה
 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

סגן השר מאיר פרוש תוקף הבוקר ב'המבשר' את הכוונה להגדיל את הקנסות על פתיחת מוסדות החינוך ואומר כי "שיטת הקנסות, וההתנהלות המרוככת לעסקים אירועים מול היד הקשה על מוסדות החינוך מגלה פעילות אובסיסיבית אנטי חרדית. הגישה הזו תתנקם באלה שפוגעים בנו". בציבור החרדי מצפים כי יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, היושב בקבינט הקורונה, יסכל את היוזמה.

בעיתון צוטטו מנהלי מוסדות חינוך שהגיבו גם הם "בתמיהה רבה ובכאב על הכוונה המקוממת, כשבמקום להגיע להידברות עם מנהלי המוסדות על מתווה מסודר שיאפשר את קיום הלימודים בצורה בטוחה ועל פי הנהלים, מתכוון משרד הבריאות להיכנס לעימות חזיתי עם רבבות הורים שמבקשים להמשיך ולהעניק לילדיהם חינוך יהודי ולאפשר להם ללמוד תורה".

"משרד הבריאות ממשיך להתעלם מהעובדה שלרבבות ילדים חרדים אין את האפשרות ללמוד בצורה מקוונת, וגם מכשירי טלפון שכבר אושרו עדיין תקועים מסיבות כאלו ואחרות. למרות זאת מבקש להמשיך ולפעול נגדם בצעדים חסרי תקדים שרק יגבירו את תחושת אי האימון שיש לציבור החרדי שחש כל כי משרד הבריאות המשטרה וגופים אחרים מנצלים כל הזדמנות לפגוע ולהתעמר במסווה של תקנות כאלו ואחרות".

עוד אמרו כי "אין זה סוד כי גורמים מטעם משרד הבריאות נועדו לאחרונה מספר פעמים עם מנהלי מוסדות ואישים אחרים בניסיון להגיע להסדר או כל מתווה שיאפשר את פתיחת מוסדות החינוך, הצעד התמוהה הזה לשבור את הכלים באמצעות קנס חסר תקדים רק יגרום להעמיק את המשבר". אמרו מנהלי המוסדות, מתוך תקווה כי שר הבריאות יחזור בו מצעד חמור זה והדיונים יחזרו לשפיות".

היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע-פרגו, הפיצה כבר את תזכיר החוק המבקש להגדיל בצורה ניכרת את הקנסות למפרי הוראות משרד הבריאות, לפני העלאתם לדיון היום בישיבת הקבינט. לפי תזכיר החוק, עסק שיפר את איסור ההפעלה ייקנס ב-10,000 שקלים, ולא ב-5,000. קיום מסיבה, אירוע, או טקס דתי בניגוד לתקנות יגרור קנס של 15,000 שקלים.

בנוסף, מוסד חינוכי שייפתח בניגוד להנחיות יוכל להיקנס בסכום של 25 אלף שקלים, כשהכוונה היא שסכום הקנס יעלה ככל שמספר התלמידים במוסד גדול יותר. בנוסף לכך, יתאפשר להוציא צווי סגירה למוסדות המקיימים פעילות חינוך הפתוחים לתלמידים או מטופלים בניגוד לאיסור על פתיחתם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בשבוע שעבר כי "אני רוצה להודות לכם אזרחי ישראל על שיתוף הפעולה ועל הערבות ההדדית. ועם זאת, לא כולם משתפים פעולה, ולכן בשבוע הבא בקבינט אני הולך להביא צעדים נוספים נגד מפרי ההנחיות, לרבות קנסות כבדים על מוסדות חינוך שנפתחים ללא אישור. זה לא מיועד נגד מישהו זה מיועד נגד משהו – נגד הנגיף, נגד המחלה. אני מצפה לשיתוף פעולה של כולם בלי יוצא מהכלל".

כתבות קשורות

נתונים מעודדים: מרבית המחוסנים שחלו בקורונה לא הדביקו אנשים אחרים
המדריך ששווה לכם כסף: העו"ד מסביר כיצד ואיך ניתן להגיש תביעות נזיקין
רשלנות רפואית: הרופאים התבלבלו במטופלת - והשתילו לה עדשה של חולה אחר
התקדמות משמעותית במחקר בדרך למציאת תרופה ישראלית נגד הקורונה
לפני 60 שנה היה קבור 3 ימים בהריסות רעידת אדמה; השבוע עבר ניתוח
העיריה תחלק למבוגרים ציוד ייחודי ללא עלות למניעת נפילות
מנכ"ל משרד הבריאות: "אדרוש מקבינט הקורונה חזרה מלאה של התו הירוק"
הדיאטנית והיועצת למגזר החרדי במשרד הבריאות מגישה המלצות הכנה לצום
4 טיפים חשובים: איך לעבור את הצום בקלות? ואיך נכון לאכול אחריו?
משרד הבריאות מזהיר מפני עומס חום קיצוני שצפוי בימים הקרובים
במעמד כמאה רבנים: הועידה השנתית לרפואה והלכה של רשת בתי ההוראה המאורות וכללית
לראשונה בישראל: אמבולנס ייחודי ישנע קשישים ללא עלות

2 תגובות

 1. אדלשטיין מכוון לנשיאות. הוא מנסה לתקן את המשבר שהיה לו עם כחול לבן כשהדיחו אותו מתפקיד יו"ר הכנסת ע"י נקיטת צד נגד החרדים כמיטב המסורת של הפוליטיקאים שלא יודעים איך להתרומם

 2. תכניסו כבר לראש:אין לנו על מי להישען כי אם על אבא שלנו הגדול והאוהב שבשמים-לא על ליצמן, לא על פרוש, לא בפני ולא דרכי,ובוודאי לא על נתניהו, בנץ או גמזו

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן