Nati Shohat/Flash90

ההתעמרות נמשכת: ביה"מ דחה שוב את חלוקת הפלא' הכשרים לילדים החרדים

על הגב של הילדים החרדים: בית המשפט המחוזי בי-ם אישרר את הצו ביניים שלא מאפשר חלוקת 64,000 מכשירי סלולר כשרים ע"י משרד החינוך. דיון בעתירה יתקיים רק ביום ראשון הבא. סגה"ש פרוש: "בטוח שימצאו את הדרך להסיר מכשולים, מה שימנע פגיעה קשה באותם ילדים"
 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

על הגב של הילדים החרדים: בית המשפט המחוזי בירושלים הוציא היום (ראשון) החלטה המאשררת את הצו ביניים שלא מאפשר חלוקת 64,000 מכשירי סלולר כשרים ע"י משרד החינוך בכדי לאפשר לילדים מהמגזר החרדי ללמוד מרחוק. זאת בעקבות עתירה של סלקום. דיון בעתירה יתקיים רק ביום ראשון הבא.

סגן שר החינוך מאיר פרוש אמר ל'חדשות JDN' כי "בחצי השנה האחרונה בעקבות המלחמה בהתפשטות נגיף הקורונה, אנו עדים לכך שבכל ויכוח שהתעורר מצאו את הדרך לשלב ידיים ולהסיר מכשולים בכל רבדי האוכלוסיות. אני בטוח שגם במקרה הזה מאחר ומדובר במתן פתרון של למידה מרחוק למאות אלפי ילדים של החינוך החרדי, ימצאו את הדרך לשלב ידיים ולהסיר מכשולים כדי שהפרויקט ייצא לדרך, מה שימנע פגיעה קשה באותם ילדים".

כזכור, במסגרת ההיערכות ללימודים במוסדות החינוך החרדים בצל ההתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה, גייס שר החינוך יואב גלנט תקציב של עשרות מיליוני שקלים עבור הצטיידות במכשירים סלולריים כשרים ללמידה מרחוק. כך שגם במשפחות מבורכות בילדים ניתן יהיה ללמוד באין מפריע ללא בעיה של מחסור במכשירים.

עוד בסבב הראשון של הקורונה, גייס סגן השר מאיר פרוש תקציבים של מיליוני שקלים עבור רכישת מכשירים כשרים לטובת ילדי החינוך החרדי. לאור זאת, משרד החינוך פרסם 'קול קורא' למנהלי מוסדות החרדים, לאספקת כמות המכשירים הכשרים שעל המדינה לרכוש לטובת הלימוד מרחוק במוסדות החינוך החרדי.

בשל סד הזמנים הלחוץ, וכדי לקצר את התהליך, פנו ממנהל הרכש לספקים הפועלים עם מנהל הרכש במהלך השנה, חברות התקשורת פלאפון ופרטנר אשר זכו במכרז של המדינה לאספקת מכשירים סלולריים למשרדי הממשלה, וביקשו מהם לספק במהירות האפשרית 64 אלף מכשירים כשרים, בעלות של עשרות מיליוני שקלים לטובת הלימוד מרחוק במוסדות החרדים.

אלא שלפני כחודש הגישה סלקום עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים בטענה כי רכישת הציוד לשירות המבוקש חורג מתנאי המכרז לפיהם זכו אותן חברות, וכאן מדובר בהספקת ציוד לתלמידים שהינו לדבריה תמהיל שונה לחלוטין ולפיכך היא דורשת שייערך מכרז פומבי חדש.

המדינה מצידה השיבה שהיא מחויבת משפטית לספקים שזכו במכרז של המדינה להספקת סלולארי במהלך השנה למשרדי הממשלה, כאשר ישנה חובה לרכוש מהם גם עתה, במקרה זה את המכשירים הכשרים לטובת הלימוד מרחוק. כעת ממתינים להחלטת בית המשפט המחוזי בירושלים בעניין זה, לאחר מתן צו ביניים לעצירת התהליך, כאשר הילדים במוסדות הלימוד החרדים יוצאים נפסדים.

כתבות קשורות

הגאון רבי ראובן אלבז ר"י אור החיים בביקור במעונו של האדמו"ר מצאנז
שמחת החתונה לנין גאב"ד ירושלים • גלריה
מלכות בית רוז'ין: קהל ענק בשבת התאחדות בסאדיגורה
ר"י זוועהיל הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן בביקור אצל האדמו"ר מתולדות יהודה
סיום משניות ככלות השלושים לפטירתו הטראגית של האברך הרב יחזקאל דוב מאנדל ז"ל • גלריה
שמחת הבר מצוה לנכד האדמו"ר מקראלי זצ"ל
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי ישעיה יוסף פונטירמולי זצ"ל מחכמי איזמיר
עשרות רבני קרית אתא התאחדו בקובץ תורני של ישיבת חב"ד
שלומי ברנשטיין, יואלי קליין ושעיה גרוס שרים: "משכני"
שרולי ברונכר מארח את ישי לפידות: לב שמח • צפו
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן