כץ תוקף: "מוטרד מהתנהגות משרד הבריאות לגבי החזרת הלימודים"

ראשי הרשויות הציגו לשר האוצר את מתווה מרכז השלטון המקומי: חזרה של ילדי כיתות א'–ב' במתכונת לימודים מלאה, תוך מתן גמישות ניהולית לרשויות המקומיות. "הניסיון לשנות רטרואקטיבית את כללי ההתנהלות, תוך דרישה לתוספות של מיליארדים מעורר תמיהה ובלתי קביל לחלוטין"
 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

שר האוצר נועד היום (ראשון) עם יו"ר השלטון המקומי וראשי הרשויות על מתווה החזרה ללימודים בכיתות א'-ב'. בשיחה הציגו ראשי הרשויות לשר האוצר את המתווה להחזרת כיתות א'-ב', ליום לימודים עד השעה 13:00 בימים א'- ה', ובחלוקה לקפסולות כפי שדורש משרד הבריאות, זאת בשונה מהמתווים המוצעים הכוללים חזרה מדורגת או חלקית בלבד של תלמידי הכיתות הנמוכות. המתווה, שאינו דורש כל תוספת תקציבית, יתאפשר באמצעות שימוש במתקני הרשות, גמישות במערכת הלימודים, וצוות תומך.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "אני מוטרד מאוד מהתנהגות משרד הבריאות בכל בקשור להחזרת הלימודים בכיתות א-ב, ואחרי מה שאני שומע כאן אני מוטרד עוד יותר. יש לאפשר לתלמידי כיתות א-ב לחזור בהקדם ללימודים מלאים. הניסיון לשנות רטרואקטיבית את כללי ההתנהלות, תוך דרישה לתוספות של מיליארדים מעורר תמיהה ובלתי קביל לחלוטין. אני שמח לשמוע על נכונותכם ליטול אחריות ולנהל את חזרת תלמידי א-ב לפעילות מלאה בתנאים הקיימים – כפי שעשיתם בתחילת השנה, ואדרוש בקבינט הקורונה לקבל החלטה שתסמיך אותכם לנהל את החזרה ללימודים".

"משרד האוצר מוכן להעניק לכם את כל הסיוע הנדרש לצרכי ההתארגנות. באשר למסחר סכמנו אתמול יחד עם רה״מ שמחצית מהעסקים יפתחו בראשון הבא והרשימה תסוכם עם משרד הבריאות. לצערי אני מדווח שמשרד הבריאות נסוג בו מהסיכומים ומסרב לאפשר את פתיחת חנויות הרחוב והעסקים הקטנים. בכוונתי להאבק על כך בישיבה הקרובה", דברי כץ.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: "המתווה שגובש הוא הנכון לעת הזאת ויכול להתחיל לפעול כבר מה- 1 לנובמבר. תפקידנו להציל דור שלם שהולך לאיבוד. הרשויות המקומיות ומנהלי בתי הספר יכולים לקיים לימודים לכלל הילדים בשעות הבוקר תוך שמירה על עקרונות ודרישות משרד הבריאות. כל מתווה אחר של חצאי שבוע וחצאי פתרונות יחטא למטרה – החזרת התלמידים ללימודים בבטחה על הצד הטוב ביותר".

יו"ר מרכז המועצות המקומיות, שי חג'ג': ״החזרת התלמידים לספסל הלימודים חיונית להורים, כדי לאפשר להם לחזור לעבודה, אבל לא פחות מזה, היא חשובה לילדים עצמם. הם זקוקים למסגרות ולשגרה.״ חג׳ג׳ הוסיף ״הצענו גם מתווה למידה במבנים בתוך היישובים ואין כל סיבה שלא לאשר את הלימודים במתכונת זו. זה יסייע מאוד להתמודדות בני הנוער עם המצב. יש שוני בין הרשויות ובתי הספר וצריך לאפשר את האוטונומיה לפעול עפ״י המתווה המתאים ביותר לכל רשות.״

שר האוצר סיכם עם יו"ר מרכז השלטון המקומי כי יתמוך, במסגרת הדיון שיחל בקרוב בקבינט הקורונה, במתווה השילטון המקומי שיוצג ויפעל למען האצלת סמכויות לרשויות המקומיות.

ראשי הרשויות שהשתתפו שהשתתפו בדיון היו – חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, שי חג'ג'- יו"ר מרכז המועצות האזוריות, בני ביטון ראש עיריית דימונה, יאיר רביבו-לוד, רז קינסטליך-ראשל"צ, משה פדלון-הרצליה, צביקה ברוט-בת ים, רן קוניק-גבעתיים, מודר יונס-ערערה, עליזה בלוך-בית שמש, ליאת שוחט-אור יהודה, מאיר יצחק הלוי-אילת, יאסר ג'דבאן-כסרא סמיע, פאיז אבו סהיבאן-רהט ועוד.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן