צילום: קמפיין טראמפ-פנס

חמישה יועצים של סגן הנשיא נדבקו בקורונה – פנס ממשיך לקיים עצרות כרגיל

ראש הסגל בבית הלבן מארק מדוז, אמר בראיון ל-CNN: "אנחנו לא הולכים לשלוט במגיפה". על הקורונה: "זה נגיף מדבק ממש כמו שפעת", לדבריו, "הממשלה מתמקדת בהשגת תרופות יעילות וחיסונים". טראמפ אמר הלילה: "הממשל עושה עבודה מצוינת בטיפול בקורונה, אנחנו עושים יותר בדיקות"

הקורונה שוב מכה בבית הלבן. לפחות חמישה עובדים חברי הצוות של של סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, נדבקו בנגיף הקורונה. מדובר בראש המטה שלו מארק שורט ואחד מיועציו הבכירים – מרטי אובסט. פנס ורעייתו נבדקו לקורונה ונמצאו שליליים לנגיף, והוא אינו צפוי להיכנס לבידוד מפני שהוא נבדק לקורונה באופן שגרתי. פנס ממשיך בשגרה והוא ערך הלילה (שני) עצרת בקרוליינה הצפונית. הבחירות לנשיאות ייערכו בעוד כשבוע, בעוד המדינה ממשיכה לרשום שיאים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ העניק ראיון לתוכנית התחקירים "60 דקות" ששודר הלילה (שני) ברשת CBS.טראמפ נשאל על הקורונה בארה"ב, ואמר: "הממשל עושה עבודה מצוינת בטיפול בקורונה, אנחנו עושים יותר בדיקות". הנשיא התייחס גם לעובדה שבמשך תקופה ארוכה הוא לא נהג לעטות מסכות על פניו, ואמר כי אלה "עשויות לעזור. בוודאי שאנשים ירצו לשמור כעת על ריחוק חברתי. אין לי דבר נגד מסכות ואני אומר לאנשים לעטות אותן".

ראש הסגל בבית הלבן מארק מדוז, השווה את הקורונה לשפעת. בראיון ל-CNN אמר: "אנחנו לא הולכים לשלוט במגיפה", כשנשאל מדוע בממשל לא מצליחים להשתלט על התפשטות התחלואה. "זה נגיף מדבק ממש כמו שפעת", אמר. במקום זאת, כך לדבריו, הממשלה מתמקדת בהשגת תרופות יעילות וחיסונים.

בכירים אמריקנים מתחו ביקורת על פנס, שממשיך לקחת חלק בפעילויות פנים ציבוריות במסגרת המרוץ, זאת למרות בדיקות חיוביות בקרב כמה אנשים במשרדו, כך מדווח ברק רביד ב'וואלה'. לפנס לוח זמנים עמוס בימים הקרובים, שהנם האחרונים של הקמפיין. סגן הנשיא קיים הלילה עצרת גשומה בקינסטון, קרוליינה הצפונית – מדינה בה זכה נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בשנת 2016 ונחשבת קריטית להיבחרותו מחדש.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן