Yonatan Sindel/Flash90

אין הסכמות בין האוצר לבריאות; מסתמן: פתיחת חנויות הרחוב תידחה בשבוע

לאחר שמשרדי הבריאות והאוצר לא הצליחו להגיע להסכמות בדבר מועד פתיחת בתי העסק, ככל הנראה תתקבל פשרה בין מתווי שני המשרדים. כץ מתעקש לפתוח עסקים קטנים בראשון הקרוב: "משרד הבריאות נוהג באטימות ומנהל מאבק על גבם של עסקים על סף קריסה"
 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

לאחר שכונס כבר מוקדם יותר היום (חמישי), קבינט הקורונה מתכנס בשעה זו לישיבה נוספת, שבה צפויות להתקבל הכרעות נוספות באשר להקלות השלב הבא של היציאה מהסגר. השרים ידונו בפתיחה אפשרית של חלק מבתי העסק. פתיחת הדיון התעכבה, בשל ניסיונות להגיע לפשרה בין משרדי האוצר והבריאות – שכשלו.

ב'חדשות 12' דווח כי הצעת הפשרה שנבחנה, בין משרד האוצר למשרד הבריאות, נגעה לסוגיית המסחר. לפי מה שמסתמן, מדובר בהצעה לדחיית פתיחת המסחר בשבוע, במקום בשבועיים. השרים צפויים גם לדון באישור שורה של הקלות בתחום התרבות והספורט, וביניהן: פתיחת 200 אתרי מורשת וציונות, פתיחת אתרי רשות העתיקות, ספריות ציבוריות, החזרת הליגות, החזרת הספורט התחרותי של ילדים ונוער.

ב'חדשות 13' דווח כי מסתמן שהמועד לפתיחת המסחר שייקבע הוא 8 בנובמבר, בעוד כעשרה ימים. מדובר בפשרה בין התוכניות שהציעו שני המשרדים, שכן במשרד האוצר דרשו כי חנויות הרחוב ייפתחו ביום ראשון הקרוב – 1 בנובמבר, ובמשרד הבריאות דרשו כי הן ייפתחו ב-15 בנובמבר. משרד הבריאות הסכים למתווה הפשרה אך שר האוצר ישראל כ"ץ דורש את פתיחת החנויות ביום ראשון הקרוב.

ב'ווינט' דווח כי האפשרות לדחייה של שבוע בפתיחת חנויות הרחוב עלתה בשיחה של נתניהו עם ראש המל"ל, שר הבריאות ובכירים נוספים, שבה הוצעה גם האפשרות לפתוח אותן עם הגעה ל-500 נדבקים ביום. על פי המסתמן, גם כחול לבן והעבודה מסכימות לדחייה של שבוע בפתיחת המסחר. עם זאת, שר האוצר ישראל כץ מתנגד לפשרה, ודורש לפתוח את חנויות הרחוב ביום ראשון הקרוב, בשלב השני של ההקלות. משרד הבריאות מעוניין לדחות את פתיחתן לשלב השלישי, בעוד מעט יותר משבועיים.

לפי המסתמן, היום יאשר הקבינט את אסטרטגיית היציאה בשישה שלבים, פתיחת הצימרים, דחיית פתיחת חנויות הרחוב בשבוע והשארת הקניונים סגורים עד לשלב השלישי של אסטרטגיית היציאה. מתווה החינוך המורחב יוצג בשבוע הבא.

השר כץ שב ותקף לפני הדיון בקבינט את משרד הבריאות וכתב בפייסבוק כי "שוחחתי כעת עם רה״מ ובקשתי ממנו לתמוך בעמדתי לפתיחת חנויות הרחוב ביום ראשון הקרוב. משרד הבריאות נוהג באטימות ומנהל מאבק יוקרה על גבם של העוסקים הזעירים, שפתחו עסק בעשר אצבעות ונמצאים כעת על סף קריסה. לא יתכן לפתוח מסאז׳ים וטיפולים ללא מסכות ולהשאיר סגורות את חנויות הרחוב והעסקים הקטנים שאין בהם סכנת הדבקה רק כי אין להם שדולה שתייצג אותם. אוסיף להאבק למענם גם הערב בישיבת הקבינט".

כתבות קשורות

הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • מרן הקהלות יעקב זצ"ל
הרמב"ם היומי • הלכות תרומה פרק י"ב • צפו
זְכוּתו יָגֵן עָלֵינוּ • הילולת מהר"א מבעלזא בחצה"ק מכנובקא בעלזא
שמחת הברית לנין מרן גאב"ד ירושלים • גלריה
מחדל הקורונה: זינוק בחולים המאושפזים במצב קשה; 3 נפטרו
מעמד הוקרה והערכה בכולל גבוה להוראה 'תורת שמואל' ירושלים 
תיעוד: האדמו"ר מטראבישאן בביקור בבית הרה"צ ר' ישראל הגר
התפרעויות סמוך לביתר עילית; חקירת התקיפה מול עומאן • חדשות השבת
אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן